Hoxhaj mjafton për Vllazninë, Kastrioti “thyhet” në Shkodër

18 Shtator 2022, 19:44Sport TEMA

Hoxhaj mjafton për Vllazninë, Kastrioti “thyhet” në

Vllazni dhe Kastrioti kanë mbyllur takimin mes tyre në Shkodër me shifrat 1-0. Ndeshja e vlefshme për javën e 5 të Kategorisë Superiore ka rikthyer entuziazmin përsëri në kampion kuqeblu.

Reagimi i duhur për atë çka trajeri Josa ka kërkuar gjatë kësaj jave.

Një sfidë e ndezuar që dhuroj spektakël përgajtë 90 minutave pasi të dy ekipet kërkonin maksimumin nga ky takim.

Të besuarit e Emiljano Çelës nuk ia dolën të vijonin ecurinë pozitive. Por paraqitja e tyre ishte pozitive.

Aktualisht Vllaznia ngjitet në kuotën e 9 pikëve në vendin e 3, ndërsa Kastrioti me kuoten e 5 pikëve renditen në vendin e 7.

Lini një Përgjigje