Real Madrid superior në derbi, triumfon ndaj Atleticos dhe “blindon” kreun

18 Shtator 2022, 23:08Sport TEMA

Real Madrid superior në derbi, triumfon ndaj Atleticos dhe

Real Madrid vijon serinë pozitive. Los Blancos kanë mposhtur 1-2 në derbi Atl Madrid.

Golat për skuadrën e Ancelottit u realizuan nga Rodrygo dhe Valverde, ndërsa për vendasit realizoi Hermaso.

Pas 6 javësh, Reali numëron plot 6 fitore duke mbajtur kreun e La Liga me 18 pikë, 2 më shumë se rivalët e Barcelonës, ndërsa Atletico renditet i 7 me 10 pikë. 

Lini një Përgjigje