Nuk ndodhte nga 1955, katër skuadrat e mëdha të Serie A regjistrojnë statistikën e rrallë

19 Shtator 2022, 15:52Sport TEMA

Nuk ndodhte nga 1955, katër skuadrat e mëdha të Serie A

Java e shtatë në Serie A, mund të quhet edhe si java e surprizave në Itali. Katër klubet e mëdha italiane, Milan, Juventus, Inter dhe Roma, regjistruan humbje.

Skuadra e Piolit, u mposht nga Napoli 1-2, Roma nga Atalanta 0-1, Juventusi nga Monza 1-0 dhe Interi nga Udinese 3-1.

Nuk ndodhte që nga viti i largët 1955, që të katër skuadrat e mëdha italiane,  të humbisnin ndeshjet në të njëjtën javë.

Një statistikë e rrallë kjo, që konfirmon se në Serie A, lufta këtë sezon pritet të jetë e madhe.  

Lini një Përgjigje