VIDEO: S'ka surpriza, dhuna në Superiore nis që në javën e pestë, pamjet ku lojtari gjakoset nga goditjet me shishe

19 Shtator 2022, 19:27Sport TEMA

VIDEO: S'ka surpriza, dhuna në Superiore nis që në

Vetëm në Shqipëri mund të ndodhë një gjë e tillë në kampionatin elitar të futbollit. Gjatë ndeshjes së fundit të javës 5 të Kategorisë Superiore, Kukësi-Partizani e mbyllur me rezultatin 2-1,  sulmuesi i miqve, Tedi Cara la fushën e lojës i dëmtuar nga një shishe e lëshuar nga tifozët vendas. 

Episodi u regjistrua në minutën e 14 teksa lojtari i kuq po festonte poshtë tribunës pas golit fantastik që shënoi nga goditja e dënimit. 

Cara pësoi një çarje në fytyrë dhe u detyrua të linte fushën e lojës për të marrë ndihmëm mjekësore në spital. 

Sulmuesi i kuq është në gjendje të mirë shëndetësore ndërsa pjesa e dytë nisi me disa minuta vonesë për shkak të vonesës së ambulancës që transportoi pikërisht lojtarin e Partizanit. 


Pas golit të Carës, Kukësi barazoi me Dacin por Bitri 15 minuta nga fundi i dhuroi 3 pikë skuadrës së Colella-s që rikthehet në krye të Superiores me 12 pikë. Kukësi mbetet në fund të klasifikimit me vetëm një barazim. 4 Komente

 1. T
  Teut e Modhe

  Kuksi, Laci, Ballshi, Rrogozhina.....superlige me ekipe fshatrash. Ate qe mbjell ate do korresh o Don Duka.

  1. G
   Gert Myler

   Teuta e Modhe, -Kukësi, Laqi, Kruja, Rrogozhina, tani dhe Erzeni.............. nuk kanë asnjë lojtar nga këto vende........... . Rrinë në Tiranë, shkojnë bëjnë ndeshjen në këto fshatra dhe në mbrëmje kthehen përsëri në Tiranë, në lokalet e bllokut, ku kalojnë kohën me Efin, ajo që del në çdo show.....

  2. B
   Berish Saliu

   Shteti duhet ta pezulloi kete kampionat per nja 10 vjet ,derisa sa mund te behen njerez keta maloke te ndyre ,kane 30 vjet ne Tirane e akoma nuk behen njerez ,po dhpellare kane ngelur ,te pa pune rrugeve e neper autobuze rrine qe te vjedhin xhepat e qytetareve ,ka ardh koha qe edhe Tirana nuk duhet me te lejoje keta shpellare me banim , Skuadra e Kuksit duhet te perjashtrohet per gjithmone nga aktiviteti futbollistik ,jo me gjoba se aq gjobe qe ve federata Safet Gjici fshi bythen

   1. l
    luka

    FSHF dhe organizatoret e gares e kane te qarte dhe te sanksionuar me ligj qe ne keto raste dhune ndeshja nderpritet rezultati jepet ne tavoline dhe ekipi vendas denohet fusha deri ne nje pezullim madje deri ne fund te kampionatit nese eshte perseirtes. Me sa mbaj mend edhe ne ndeshjen e pare kunder Tiranes tifozet e Kukesit goditen Seferin me shishe ne koke dhe cfare beri FSHF asgje vetem nje denim 50 mije leke per gjicin. Ai stadium duhet mbyllur dhe denuar sepse sa here luhet atje shishet jane te zakonshme qe fluturojne nga cdo drejtim

    Lini një Përgjigje