FOTO-LAJM: Gjermania bëhet gati për Shqipërinë

11 Shkurt 2024, 13:05Sport TEMA
FOTO-LAJM: Gjermania bëhet gati për Shqipërinë

Qyteti i Dyseldorfit, njëri nga tre destinacionet ku do të zhvillojë takimet e saj Shqipëria, ka nisur përgatitjet për “Gjermani 2024”.

Disa mjete të transportit publik kanë nisur që të dekorohen me flamurin shqiptar, i cili ka përkrah fjalën “Mirë se vini”.

Shqipëria do të ndeshet me Spanjën më 24 qershor në “Düsseldorf Arena” në takimin e tretë të vlefshëm për Grupin B.

27 Komente

 1. D
  Detari

  lol edhe gjermanet ngaterruan sunitet per afrikane.

  1. H
   Henk

   Ehh more grekqira, ju ngeli k.. ri i shqiptarëve në gojë..

   1. G
    Grekqiresi

    Jevgu, ku je? Nuk te mjaftuan 300 evrot, tani ke dalur te shesesh leshin e zi dhe kacurrel te mamit tend grekqire lol

    1. D
     Deep Purple

     O detari qe nuk di not,motren per sot e per mot.

     1. S
      Shqiptar

      ik ore bole

      1. B
       Bumbum..bum

       O Dekari. Ma perkthe pak fjalën Graqi? Po Afrodita. Athina , plaka,, etjr etjer. Ju jeni nji perzjerje e jashtqitjeve siriano-persiane. Ska shkenc që ta përcaktoj prejardhjen tuaj. Existence juaj si shtet fal Frances , por prap emrin Graqi ja u vum ne . Pyt nai papu pse e keni inat emrin Graqi ? O ju jeni jevgjit e evropës se pse doni perkthys special o të pa identitetuar. Hahaha. Edhe sufllaqet si gjell jau ka futur turkey deri në qaf. Shko bëj nai pipa

       1. @
        @

        Pse per te mencur i di gjermanet ti? Nje popull qe pasi u ndeshkua rende nga Traktati i Versajes, u zemerua dhe i shkoi nga pas nje te lojturi me mustaqe qe i conte mish per top per psikopatlleqet e veta ndersa vete fshihej ne bunker dhe tani eshte nje komb ne recesion qe ka mbetur ne meshire te Rusise per gaz dhe Kines per eksporte.

        1. N
         Na mbyten bolet

         O koqe kontrollou qenke rende fare!Ata bejne ligjin ne Europe apo jeton ne ndonje shpelle ?

       2. M
        Me emër

        Mirësevini, shkruhet bashkë, si shumë fjalë gjermane që janë 5 fish më të gjata se kjo.......... . Por mesa duket kanë pyetur ndonjë emigrant pa letra.

        1. P
         Plaku

         Nuk shkruhet bashke. Ne fjalorin e gjuhes shqipe, te ndajfolja "mirë", pika 8, thuhet: 8. Përdoret në shprehje pasthirrmore për urime. Mirë se erdhe! Mirë se vjen! Mirë se rrini! Mirë se ju gjeta! Mirë ardhsh! Mirë vafsh! Mirë mbetsh! Qofsh mirë! Ju bëftë mirë!

        2. A
         Ari

         Miresevini - shkruhet bashke, jo veç.

         1. C
          Cupi

          A je i sigurte?

         2. D
          Dik shejtoni

          Po cfar faji kane gjermanet..!? Fajin e kanë përkthyesit analfabet,qe kane msuar shqipen nëpër shkollat e “Kristali”-t,të këtyre 30 e kusur vjetëve.

          1. D
           Deus vult

           Dhe të zinj, dhe handikapatë. Pak kishim islamin hall, edhe këto huqe na kishin ngelur si komb

           1. Z
            Zhak Profesionisti

            Per dy gjuhekaret e mesiperm: mire se vini shkruhet ndaras. Jeni ju qe e dini gabim, jo gjermanet. Mos beni si kompetenta kur nuk i dini gjerat.

            1. ?
             ??

             C'jane keta budallenj qe kane vene nje afrikane aty si perfaqesim i flamurit shqiptar?? Paskan rrjedhur keta debila? Edhe fjalen e kane shkruar keq. Injorante.

             1. H
              Hani mut

              Nuk cuditem qe nje vend si Gjermania qe vuri video porno ne sfond te prezantimit te grupeve te kampionatit europian duke dreqosur nje shfaqje te thjeshte, tani ngaterron fjalet shqip dhe na ve afrikane aty sikur jane shqiptare. Idiote. Afrikane jeni bere vete. Nje ne 4 gjermane sot i ke emigrante.

              1. G
               Gazeta

               Po pse kane vendos nje afrikane?

               1. L
                Lomy

                Shikoni jevgen qe mban flamirin pastaj merruni me drejtshkrimin o protagonistet e komenteve pa lidhje

                1. S
                 Sufllaqja pa qepe

                 Eh mer bablok e cove Lezhen deri ne Dyseldorf

                 1. t
                  tetovari2

                  Pardje i bëra një kërkesë Tema -s që të zgjidhte qesen e të punësonte një lektor.Mbase do të bënte sevap që një familje më shumë do siguronte të ardhura për jetesë!

                  1. Çim.ça.ko..!

                   Ju lumtë gjermanëve..! Fjala mirësevini është e shkruar në rregull,por e ndanë dritarja!!

                   1. e
                    enter""

                    kujt i plasi????

                    1. D
                     Deutchmutra

                     Gjermania paska pjerdhur nga injoranca. Mire qe ka shqiptuar fjalen gabim se shkruhet bashke, po na ka vene nje afrikane me aftesi te kufizuara si shqiptare. Debila komplet. Nuk cuditem per kete lajthitje pasi vune gabimisht video pornoje gjate shfaqjes se ndarjes se grupeve te kampionatit.

                     1. C
                      C

                      Kujt i plasi cfare vene keta idiote nazista neper autobuze.

                      1. I
                       Idiota

                       Nuk e kuptoj pse eshte nje zezake aty dhe me karroce invalidi. Futja kot. Se mos harroni te vini edhe nje transgjinore me paterica per gjitheperfshirje.

                       1. B
                        Baxhuli baxhuli

                        Ajo banderole ka shume domethenie per Shqiperine,une po ju mar racen e bardhe,juve po ju sjell Ramsi racen e zeze nga Italia.Mos e lodhni trurin kot pse e ka shkruar keshtu e ashtu.Por thellohuni se dhe eshtrat e te parevet tane nuk do ti kemi ne Shqiperi.

                        Lini një Përgjigje