Kupa e Botës, Reja tregon favoritët: Për shkak të klimës janë Argjentina dhe Brazili, por bëj tifo për…

20 Nëntor 2022, 15:09Sport TEMA

Kupa e Botës, Reja tregon favoritët: Për shkak të

I intervistuar për edicionin e sotëm të “Corriere dello Sport”, trajneri i Shqipërisë, Edy Reja , ka komentuar për Kupën e Botës, ndërsa ka treguar edhe skuadrat favorite që mund të ngrejnë lart trofeun e “Katar 2022”.

 “Argjentina dhe Brazili janë favoritë për shkak të klimës. Unë jam për Scalonin. E kisha te Lazio dhe e mora te Atalanta.

I jashtëzakonshme në dhoma e zhveshjes, por edhe i zgjuar dhe pak i bezdisshme, ne kuptimin e mire.

Ai është i mirë, ka evoluar nga pikëpamja taktike. Shpresoj që të arrijë në fund. Dhe Messi mund ta ndihmojë atë.

Do ta shihni këtë do ta vendosë në kushtet më të mira për t’u shprehur”, ka deklaruar tekniku i kombëtares shqiptare.

Lini një Përgjigje