Lajme të mira për Shqipërinë, Izraelit i mungojnë dy sulmuesit kryesorë

20 Shtator 2022, 12:45Sport TEMA

Lajme të mira për Shqipërinë, Izraelit i mungojnë dy

Më 24 shtator, është planifikuar të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Pas një barazimi dhe një humbje në dy ndeshjet e para, tashmë kuqezinjtë do të kërkojnë me çdo triumfin në të dyja sfidat.

Para ndeshjes me Izraelin, lajme të mira vijnë për Shqipërinë nga kampi kundërshtar. Manor Solomon, i cili na realizoi dy gola në ndeshjen e parë, do të mungojë për shkak dëmtimi.

Mungesë e rëndësishme për Izraelin, do të jetë edhe Zahavi, i cili ka pasur përplasje së fundmi me stafin e kombëtares dhe nuk është grumbulluar.

3 Komente

 1. Roberto

  Mos u merrni me llafe mungon ky apo ai por ulni koken luftoni deri ne minuten e fundit dhe fitoni ndeshjen sepse kjo eshte vendimtare qe ngre moralin e ekipit tone. Suksese.

  1. F
   Fryini kosit njeqind fish

   Gracka e re we Po I ngrihet Shqiperise! Beni kujdes! Jane te zgjuar, Jane Cifut!

   1. K
    Kuq e zi

    Po filluam te numerojme kush mungon nga skuadra e tyre, jemi dhjere pa filluar ndeshja akoma. Pak rendesi ka kush do luaje per ata. Rendesi ka te luajne mire dhe te fitojme. Gjithnje me inferioritet shkojme ne ndeshje. Mentalitet cobanesh.

    Lini një Përgjigje