Myrto Uzuni i pa kënaqur me Silvinjon?

18 Nëntor 2023, 18:26Sport TEMA

Myrto Uzuni i pa kënaqur me Silvinjon?

I vetmi lojtar i mërzitur me Silvinjon duket se është Myrto Uzuni.

Pas kualifikimit të Shqipërisë në Europian, ndryshe nga lojtarët e tjerë, Uzuni ishte më i frenuar në festime.

Madje pas ndeshjes, Uzuni është nga të paktët që nuk ka postuar asgjë në rrjetet sociale, për kualifikimin e Kombëtares kuqezi.

Mosaktivizimin në Kombëtare, duket se Uzuni nuk po e përjeton edhe aq mirë.

70 Komente

 1. N
  Norti

  Evgjit. Njelloj si Broja pordhacer . Seferi sakrifikon kthehet ne mbrojtes po Asani . Futbolli eshte loje kolektive dhe e sakrifices

  1. A
   Andi

   Broja eshte malsore cfar jevgut

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Uzuni ka plotesisht te drejte . Ca eshte kjo Kombetare qeky Silvinjo fut ne formacion veterm ata te Kosoves. Edhe kur beri nderrimin futi ata te 3 nga Kosova Dakun dhe Mujen qe jane qe te dy mbushesa topi, dy budallenj, dhe la ne stol Uzunin, Mucin qe jane lojtare shume te mire. Silvinjo esht lidhur me klanin e Koosvareve.Po na i shpif Kombetaren, Keta te Kosoves te shkojne te lozin me Kosoven. Ne Kombetare se pari duhet te kene perparesi lojtaret e Shqiperise, pastaj te Kosoves. Ky ekip qe lozi kunder Moldavise beri nje loje te varfer fare , shume oje e dobet. Ne mesfushe u bllokuan nuk dinin ku te jepnin topin e kthenin mbas , sepse nuk ishin te zote te dilnin peprara. Ne sulm nuk ishin kurkund , Ne mbrojtje na shpetoi Berisha nja 3 raste goli se Mbrojtja ishte sallate . Dhe me kete loje kaq te dobet Silvinjo i beri nderrimet nga fundi fare dhe futi keta 3 kosovaret . Kur mund ti bente nderrimet me shpejt , dhe te fuste lojtaret e Shqiperise, Uzunin ne vend te Cikalleshti qe bridhte kot, si dhe te fuste Ernest Mucin dhe nja dy te tjere te Shqiperise . Duhet dikush nga FSHF ti thote Silvinjos te beje shperndarje te drejte te lojtareve, jo fut vetem te Kosoves. Na peshtirosi Kombetaren sikur eshte Kombetarja jone Kombetare e Kosoves Numer 2 . Duhet te ngrihen tifozat e Shqiperise dhe ti kekrojje llogari Silvinjos , te protestojn . Pastaj edhe ata tifozet nga Kosova sillen si budallenj. C'jane ata njerez aq primitive qe kendojne kenge Lufte ne stadium per Adem Jasharin. Shqiperia ka me qindra heronj si Adem Jashari por nuk u kendohet individeve ne Stadium aty i kendohet Atdheut , Shqiperise , jo inndivideve. Dhe pastaj e kthejne muhabetin nje me dy dhe shajne Serbine . C;do gje me mase more. Ti po loz me ekip tjeter nuk ke pse e permend Serbine se diskretitohesh ne sy te Europes , dukensi langaraqe. dhe shume primitive. Edhe ne stadium nje me dy dhe jepen vetem kenge me cifteli qe jane kenge karagjoze fare. Jep more kengene Per ty Atdhe dhe pastaj jep kenge ne anglisht sic jep gjithe Bota,.Por meqe jemi Shqiptar jep kenge te Dua Lipes Ava Max , Bebe Rexha , Rita Ora , qe ti tregojme Europes qe jemi pjese e Europes, ndersa me kenget me cifteli dukeni sikur jetojme akoma ne shpella. Nuk eshte patritoziem tani me ajo lloj muzike ne Stadium Duhet qe tifozat e Shqiperise, pro edhe gazetaret e Shqiperise ta trajtojne kete problem . Ato sharjet per Serbine dhe kenget per Jasharin ti bejne atje kur loz Kosova, jo kur loz Shqiperia Ndaj them qe ka te drejte Uzuni , ndaj dikush ti thote atij Silvinjos te shikoje qe te kete me shume lojtare te Shqiperise ne Kombetare se eshte Kombetare e Shqiperise, ne radhe te pare , pastaj Kosova

    1. l
     luli

     te shqiperis apo te kosoves ka pak rendesi,jane te gjithe shqiptar,kush ta meritoj te luaj

     1. D
      Dërr dërr dërr

      O Rajmond, o rrot k*ri, kosovaret jane shqiptare edhe ata qe luajne per kombetaren kane shtetesi shqiptare. Ke 20 vjet qe mban ekonomine me turistet nga Kosova dhe emigrantet qe i numeron si te huaj. Shikoji me kujdes te rinjte nga Kosova se ke çfare meson mbi disiplinen, punen dhe respektin.

      1. R
       Raimond Vlonjati

       Ik o legen, Nuk po thote njeri qe nuk jane Shqiptare. problemi eshte se ky trajner eshte bere pjese e klanit te tyre dhe fut lojtaret medioker qe vijne nga Kosova ne Kombetaren tone , c'ka eshte pa-pranueshme . Ik or dreq se nuk kam ca mesoje nga ata islamike qe ngelen me byth perpjete gjithe diten , se jam 100 here me i kultuar se te gjithe ata sebashku, Mos flasim pastaj qe ata jane shume armiqeosre me Shqiptaret e Shqiperise ketej ne emigracion, ndaj eshte e pa-pranueshme qe ata te jene ne Kombetaren tone. Ata shyqyr Zoti kane Kombetaren e tyre dhe te shkojne atje dhe atje te kendojne ato kenget e tyre karagjoze qe jane si kenge shpellaresh se na i shipfen Kombetaren

      2. R
       Rrnofte LEXHENDA ! dhe zagaret

       Çashtu Sale çashtu.

       1. R
        Raimond Vlonjati

        O idiot, Une Salen e shikoj si Alternative kunder Rame hajdutit, se nuk e pelqej fare Salen per menyren si vepron more. Por nuk ka opozitare me te forte se Sala ndaj rames, ndaj e pelqej Sali bajgen . Une jam me Enverin sa per dijeni, por Sala eshte politikani me i afte sot per sot dhe vetem ai mund ta rrezoje hajdutin Rama , ndaj duhet perkrahur Sala

       2. R
        Raimond kari me gunga

        o Raimond vlonjati , e mori provimin motra ore ???

        1. R
         Raimond Vlonjati

         Ik se do te shkerdhej motren ty dhe cte mban pragu , mut muti,

        2. T
         Tifozi plak

         Ka lojtare qe te hyjne ne pune e lojtare qe s’te hyjne ne pune ,e jo lojtare shqiperie e lojtare kosove .per pjesen tjeter jam dakord ,fishkellimet e hymnit ,sharjet ndaj serbise,muzika folk ,flakadanet ,kenget e azem jasharit ,uck etj jane karlliqe te pavend ne stadiume .ndeshjet jane ngjarje sportive per te englendisur miletin te harroje hallet per nja dy ore e jo vende radikalizimi e trushplarje nacionaliste .

        3. S
         Shpetim Kaçi

         Nuk besoj ne komentet tuaja . Ato jene perceptime personale qe nuk kane te bejne fare me realitetin . Ata tashme jane futbolliste profesioniste dhe dine te vleresojne zgjedhjet momentale te trainierit . Ata jane pjese e pa ndare e kombetares dhe e kane per nder qe perfaqsojne kombin shqiptar. Kombetares sone i mungon vetem perfaqesimi i shqiptareve te Malit te Zi dhe te Çamerise , qe te plotesohet komplet perfaqesimi i shqiptareve te Ballkanit ne Kombetaren e shqiptareve . Shpresoj dhe deshiroj qe kjo mungese te realizohet ne kompeticionet e ardheshme Europiane apo boterore. Me kete ekip , kete radhe mund qe te kemi edhe ndonje surprize, ne ndryshim nga kampionati i 2016 ne France .

        4. L
         Lavdi Gjoza

         Në kënd vështrimin tim,edhe unë mendoj se ka një farë të drejtë Myrto Uzuni,duhet t'i jepesh mundësia për të luajtur pjesën e dytë,atij dhe të tjerëve.Lojtarët e kombëtares një ok e ca një ok pa ca janë! Gjithësesi gjithshka do shkojë në vëndin e vet,Silvino do i armonizojë mardhëniet edhe me qejfmbetësit.Suksese kombëtares!

         1. p
          pjeter

          Boll me idiotesira keta futbolliste!! Silvinio me idete e tija dhe menyren se si i aplikon ne fushe ne permjet futbollisteve, na çoi ne Europian, duhet respekt per te, dhe per shoket e kombetares pa diskutim,nga te gjithe Uzunet e Brojat! Uzuni eshte i nevojshem por jo i pa zevendesushem, ata jane nje grup qe deri tani funksionoi , ç'do gje tjeter si pretendime Idiote nga dikush qe mendon qe eshte i pa diskutushem, vetem do na demtoje.Kjo vlen edhe per Brojen, sepse talenti i tij nuk na hyn ne shume ne pune po filloi te krijoje polemika te tipit "vend te sigurte ne kombetare perndryshe nuk vij"!!! Duhet ta kuptojne sa me pare te jete e mundur , kombetarja nuk eshte klub futbolli, ç'do gje qe bejne per mire apo per keq, prek miliona shqiptare shume te ndieshem per kombetaren anembane botes !!

         2. Zef Tanguli

          Nuk mund te gjendet monster, pleher e injorant me te madh se ty Nort debili, ne kete bote! Po laje ate goje muti kur te permendesh emrin emrin e Brojes, o idiot! Ptu rrace muti!

          1. U
           Uzun si cdo shqiptare ,qefmbetes

           Silvinjo ja ka dhene mundesite Uzunit te tregonte veten ne ndeshjet me te rendesishme dhe fatkeqesishte Uzumi jo thjeshte per fajn e tij nuk ka treguar ate qe ndoshta eshte ne realitet . Dje .me Moldavine ,, Silvinjo duhej te bente ndrimet me shpejte , por Traner mendon gjthmon me koken e tij , (mbrem Slvnjo ishte nen nj tenson te Madhe kupthet perse ) duhet qe Uzuni te hynte ne pjesen e dyte ,por edhe Bare e Cuni etj ,megjthate , nuk duhet te merzitet por te tregoje ne fushe se kush eshte .

           1. B
            Bumbum..bum

            Të fitosh me Çekin the të barazosh me Moldavin !!!! Ju komentoni futbollin?? Leku luan top . Silvnjo thjesht ndermjetës midis kazinos dhe Dukës. Kur ta kuptoni pse Brazili humbi 7- 1 do bëheni më pak të zellshëm për lojtarët. Sa lek do u japi federata kurv e Dukës? Se silvinjo ka sekserat e vet . Luni top e boni tifozllik .. se leku video asheqare tek ne . Cirku në lulzim të plot për argëtimin e injorancës

            1. 1
             1001

             Ti qe e kuptove pse humbi Brazili nga Gjermania e atehershme e frikshme per kedo ...na e trego dhe neve ... Apo je gam gam dhe ti , ku mbas krishtit te gjithe behen profet ....

           2. M
            Murgu

            Lini budallallëqet,Myrtua është profesionist dhe si i tillë nuk merret me hatërmbetje. Pse dhe si duhet,e di Trajneri.

            1. M
             Murrizi Rogozhines

             Myrto ka kaluar ne stol edhe tek Granada nuk mund te zevendesoje Cikalleshin.Po pati hatermbetje te pjerdhet dhe te shkoje te luaj me evgjitet e tij se nuk eshte ndonje lojtar i madh

             1. H
              Hajduti i Surrelit

              Cikalleshi eshte lojtar rremuje, Eshte komplet idiot , nuk ka asnje lloj nuhatej ne porte .Uzuni eshte shume here me i mire se Cikalleshi ne sulm , edhe menyra si sulmon dhe e njeh porten me mire,

            2. T
             Tifozi plak

             Po pse fusni xixat kot ,nuk jetoni dot pa sherr e drama a si e keni hallin?

             1. L
              Landi

              Po ky a Kot mor Bab.Boni gola ne Kategorine e dyte ne Spanje,tani ne te paren vetem 2 gola ka bo.Ne Kombetare ka vite qe luan dhe nje a dy gola ka bo.Lojtar Leshi.

              1. S
               Sebastia

               Ky kot nuk eshte se ka cilesi si lojtar, eshte i shpejt dhe teknik por dhe shume individualist. Sa i perket kombtares eshte me se e vertet qe deri tani Uzuni nuk eshte se ka bere diferencen,perkundrazi ka dhen shume pak.

               1. t
                tetovari2

                Landi La liga l dhe liga e dytë nuk është njëjtë!

               2. U
                Uluni ka të drejtë

                Ka sh.të drejtë! Dje në vend të Dakut dhe Mujës duhej të aktivizohej Uzuni. Sepse Uzuni është lojtar i kundërsulmit që na duhej për ti goditur Moldavia që na mbyllën në portë duke lënë hapësira mbrapa por që Daku dhe Mujanuk mun ti shfrytëzonin se nuk janë lojtarë të asaj natyre. Dje Silvinjo ka gabuar taktikisht.Sidomos mbas avantazhit.

                1. M
                 Mico Taqja

                 Ik ore rrot kari se me mire te shporret dhe te shkoje tek Tomorri ta ngjite ne superiore

                 1. P
                  Populli

                  Po pse mor mico mor te qifsha robt shan? Uzuni eshte yll bote dhe Silvinjo mos ta dhjes muhabetin...2 ndrime ne pjesen e 2? ...kur ka stolin plot

                  1. H
                   Hajduti i Surrelit

                   Shume te drejte ke Populli. Stoli plot me lojtare cilesore, Silvinjo sharlatani fut vetem dy lojtare koti po nga Kosova, dhe e le Uzunin ne stol, kur ne fakt Uzuni eshte lojtar shperthyes , ose edhe Ernest Muci. Duhet qe tifozet e Shqiperise te kerkojne takim me Silvinjon dhe ti kerkojne pse nuk fut ne loje lojtaret e Shqiperise, por fut keta budallenjt e Kosoves. Pastaj c'eshte edhe ky muhabet qe ne dhomat e xhveshjes keta idiote te Kosoves na kendojne kenge per Adem Jasharin , ....???? Keta jane komplet njerez idiote dhe primitive ne ekstrem Ca lidhje ka gezimi i kualifikimit me Ademin e tyre ???? Ata duhen perzene jashte Kombetares se na can trapin , mundohen te imponojne ate mentalitetin e tyre primitive dhe shpellar . Jane komplet te neveriteshem , nuk shikohen me sy njerez kaq te pagdhendur

                 2. S
                  Shqip

                  Mos ja fut kot o Beratas . As me i mir se Muja e as sa Daku nuk eshte edhe pse ka clesi sulmuesi . Lerin kto krahasmet sepse ato shofim mire te gjithe ne Fushe . Un mendoj se te dy si Daku po e po por edhe Muja duhet te jen ne 11 e pare

                  1. B
                   Berti

                   Shumë e vërtet që Silvinjo gaboi si në asnjë ndeshje tjetër të eleminatoreve. Ndryshimet ishin të domosdoshme se ekipit i ra shpejtësia dhe kimbinimi që ndoshta do t’i jepte një gol të dytë. Cikalleshi është si një trup i huaj në këtë ekip me lojtar që dinë të marrin topin dhe dinë të triblojnë????

                  2. T
                   Tit Vasili

                   Ky eshte nje jevg rror karit , ja kane dhene shanisin dhe nuk ka asnje vlere ne fushe , ky ben vetem per te mbledhur topet mbas porte

                   1. z
                    zhaku i pamposhtur

                    Si nuk I vjen turp atij qe ka bere kete shkrim? Eshte normale qe Uzuni te jete I merzitur sepse ai e humbi vendin nga formacioni baze dhe eshte shume e natyrshme situata e tij...por ti o njeri I keq dhe I mbushur me urrejtje perse nuk e le te wete Uzunin ne hallin e tij por mundohesh ti gervishtesh plagen? sepse je njeri cmirezi dhe I lig ,ti nuk I ben dot asnje te keqe as uzunit dhe askujt tjeter ne nje moment deshtimi,ti thjesht kalon ne delir kur te tjeret deshtojne,nuk arrij ta kuptoj se ku e gjete guximin te besh kete shkrim,ndofta gazeta dhe staff juaj jeni te gjithe nje prerje..

                    1. k
                     kete kisha tani per tani

                     Barazim i pa merituar, penallti qe nuk ishte dhe loje e bukur e moldaveve, por favorizim per Duken e krimit si zv president i ansamblese pornohajdute te futbollit, nga ana e arbitrit. Po shyqyr qe u ndihmua nje here kombtarja e atij vendi nga arbitrat. se gjithmone ja kishin mohuar. Mua ajo kombtare me duket si nje organizate ne sherbim te nje njeriu qe ka mbytur futbollin shqiptar dhe ja ka humbur emrin ne hapsiren nderkombtare europiane. Ku jane skuadrat shqiptare qe loznin ne Europe qysh nga 1946 e deri ne 1990?! Ku eshte Partizani, Dinamo, 17 Nentori, Besa, Flamurtari madh, Lokomotiva, Vllazenia, Skenderbeu, Traktori, Tomorri; Luftetari... qe ndesheshin me skuadrat e Europes? Ndihet ndonje sot?! E, pra, futbolli privatizuar nga Duka, patjeter qe i sherben atij dhe turmes tij. Asnje admirim dhe sadisfaksion per kombtare qe as emrat s'u a mesoj dot e jo te entusizmohem per te.

                     1. K
                      Kashi Selvise

                      Ketij komenti i kisha dhone cmimin special per injorance dhe rrotkarizem.Mos u merr me komente futbolli ore idiot po komento per Mulin e Salen se Armando Duka shkoi lart fare dhe ka merite te madhe qe gjithe gazetat shkruajne per kombetaren.Kurse ti shurraman e shan kot pa lidhje

                      1. B
                       Bumbum..bum

                       A bre ju japin uj me bishtin e lugës. Por prap mir jemi në krahasim me të tjerët . Kazino rregullon rezultatet po ti mos e beso ri injorant e shan si gomari të tjerët nga veshët

                      2. t
                       totololi

                       Ti vlla qeke koqe fare. I paske hyp gamorit mrapsh.

                       1. S
                        Sebastia

                        Te gjithe ato ekipe thjesht te q....n mamin,motren dhe gjithe granimin e fisit karaputankurvnor qe ke ti. Prandaj edhe nuk jan me si me perpara se piiidhiii i flaket i fisit tend nuk ngopet me kaaaaar!

                        1. X
                         Xhezo Smokthina

                         Bravo! Kur i rreshton ato skuadra tamam si kokrra tespiesh, t'a bënë zemrën mal. Sidomos kur kujtojmë ato pjesëmarrjet e Traktorit nëpër kupat e Europës, që u jepte derrmen të gjitha skuadrave me në zë të kontinentit.... Opo lëre, ç'e pyet, ishin kohë të arta, si gjithçka në atë periudhë të ndritur!

                         1. F
                          Futja kot

                          Sa helm keni brenda vetes, o njeri. Aq helm sa beheni qesharak. Dje cunat nuk lujten mire po penalltia ishte dhe barazimi i merituar.

                         2. M
                          MISTRECE KA SHUME BERATI

                          Kurr nuk me ka pelqyer eshte individ qe leviz kot ne zone e humb raste te pastra.Mire do ishte te shkonte tek Tomorri qe te ngjiste Beratin ne superiore.Silvinjo nuk duhet ta grumbulloje por te marre ne vend te tij Sadikun

                          1. R
                           Raimond Vlonjati

                           Nuk te pelqen ty se ti je idiot futbolli. Uzuni eshte shume i mire eshte shperthyes dhe di te eci shume mire me topin. Nuk eshte si ai Daku budallai apo Muja , apo Cikalleshi qe jane komplet idiote . Tifozet e Shqiperise duhet ti flasin Direkt Silvinjos qe perse nuk fut lojtare te Shqiperise ne loje , por i le ne stol ?

                           1. T
                            Tifozi plak

                            Raimond tu befsha ,formacioni i kombetares nuk zgjidhet me vota Nga populli .duam kete e jo ate .futbolli matet me rezultate .mire a keq ky doli ne vend te pare .Italia mbahet mend se fitoi Boterorin ne 1982 e jo se fitoi me nje loje te dobet .

                          2. B
                           Bujar Kanapari

                           Shume e sakte. Ashtu si u luajt pjesa e dyte, Uzuni duhet te ishte ne fushe ne pjesen e dyte. Asani duhet te ishte zevendesuar minuta me perpara. Taktikisht, pjesa e dyte u luajt keq, ju dorezua fusha Moldavise. Rezultati u la ne dore te fatit.

                           1. U
                            Ushtari.

                            Por beje gola mor djal qe te futesh ne formacion.Po qe keshtu sic do ti po i them Silvinjos qe te me fusi edhe mua ne formacion se kam bere gjithe ata gola kur loznim me ndermarjet mur behej kampionati i ndermarjeve.E di ti qe behej edhe kampionat ndermarjesh me perpara.Ja fusha ja mejdani ja dhe Myrto kapedani.

                            1. t
                             totololi

                             Uzuni e humbi rastin e arte per te treguar nese eshte lojtar i madh qe kur humbi rastin e paster kunder Anglise, ne Angli. Pas atij rasti te humbur Uzuni tregoj qe eshte nje lojtar i vogel, ndoshta dhe frikacak. Une besoj se nuk eshte e vertete qe ai ka hatermbetje, thjesht nuk ka entuziazem tek ai.

                             1. N
                              Na myten

                              Rracizmi i inferioreve te tastieres. Qajani hallin Uzunit qe s’luan ne Moldavi!

                              1. d
                               dsa

                               Te gjithe bejne rolin e specialistit, Shqiperia fiton Uzini qejfmbetur. Silvinjo eshte trajneri dhe kete detyre e realizoj shkelqyeshem, qente lehin karvani ecen perpara per ne Gjermani 2024.

                               1. R
                                Raimond Vlonjati

                                Po ca mut fitore ishte kjo ndaj Moldavise more idiot ? Ndeshja ndaj Moldavise ishte e dobet fare dhe Sylvinjo sharlatani sotlin e ka plot me lojtare cilesore , nuk ben ndryshime te forta qe sa filloi pjese e dyte, por fut Dlaun dhe Mujen qe jane lojtare vari leshte . Shume te drejte ka Uzuni , Silvinjo duhej ta fuste ne loje Uzunin qe ne fillim te pjeses se dyte , po ashtu te fuste edhe Ernest Mucin

                               2. t
                                tetovari2

                                Nuk po e kuptoj dhe habitem sa ekspertë të futbollit paskemi patur! Vaj medet paskemi mbetur për gjynah që kombëtaren të na udhëheq Silvinjo-a!!!!!!!!!!????

                                1. L
                                 Landi

                                 Po ti kete ngelur qejfi nuk eshte faji Trajnerit.Sylvinio e filloi me Uzuni. Ne Poloni,humbi rastin nje meter para portes.E futi prape me Moldavine ne ndeshjen e dyte,prape si pordha neper breke.Nuk duhet nje vit per te kuptuar kush jep me shume.Seferi ben mbrojtjen dhe sulmin,beri 2 gola me cekine,aq sa Uzuni i ka bo ne 5 vite ne Kombetare.Gezohuni qe kemi Trajner te zgjuar,dhe jo Plak Matuf si Reja qe luante perhere me Manajn Leshin.

                                 1. K
                                  Ky eshte zero me bisht

                                  Ky eshte kot Ky vrapon kot s' ka intuit ne loje . Nuk ka talent . Uzunet ne uznove me duket jane ose arixhinje ose jevgje jetojne ne zagore . Ky eshte zerooooo

                                  1. Po çeshtë ky muhabet mor aman. Merzitu mjeri e merzitu tjetri. Po profesionalizmi ketu duket qe edhe kur je ne stol ndihmon ekipin. Po yjet e botes qe rrine ne stol cfare duhet te thone???? Myrto eahte futbollist i mire shume por ama te themi te drejten Seferi edhe pse nuk eshte i talentum sa Myrto ai punon shume per ekipin, kthehet mbrojtes dhe vrapon si asnje.

                                   1. O
                                    Olsi

                                    Mos flisni gjera pa lidhje uzuni eshte lojtar i mire, dhe do e gjej veten edhe ne kombetare, gazetar debil, qe kerkone vetem t krihosh qeshtje pa lidhje idiot, kur nuk ke as deshmi e as fakte, del dhe shkruan si rrotkari .

                                    1. X
                                     Xhoni

                                     Nuk mund te vleresohet me pak raste, Uzuni eshte lojtar atletik, me intuite per lojen kolektive dhe nuk eshte aspak individualist. Po te ishte i tille ndoshta do te kishte bere ca me shume emer, por futbolli eshte loje skuadre dhe kete Uzuni e kryen ne menyre perfekte. Ai eshte vetsakrifikues, por per fat te keq ata qe shkruajne ketu nuk e kane pare ne klub por vetem ne kombetaren. (kurse une e kam pare ne klub kur luante ne Hungari) Gjithmone kishte rolin e asistit. Per mendimin tim (po te isha trajner) une do ta perpunoja per mesfushor, se duket qe i ka te dhenet per kete detyre kaq te veshtire. Vertet qe ka patur raste me kombetaren ku duhej te ishte me preciz, po ja qe kur arrin aty kushdo lojtari "i dridhen kembet" ne situata kulminante. Nje trajner me pak me shume vizion do ta vendoste ne organizator te lojes. Pastaj vendimet e trajnerit une nuk i ve kurre ne diskutim. Silvinjo eshte treguar strateg, megjithe kete ndeshjen e fundit qe nuk shihej dot.

                                    2. w
                                     www.travelas.com

                                     Lloqe kavaje. Uzuni do jete titullar ne ndeshjen e te henes. Ai eshte me grupin dhe nuk eshte lojtar qejfmbetes. Ai eshte profesionist I vertete ne fushe dhe jashte saj.

                                     1. S
                                      Shefi 55

                                      Po qe per evgjit , silvinjua eshte me evgjit se uzuni dhe po e mbajme ne qoshe. Une nuk mendoj keshtu . Ai qe e cmon momentin se kur duhet te loz nje lojtar eshte trainieri. Tia lem atij kete kopetence!

                                      1. t
                                       tetovari2

                                       Prandaj habitem se sa ekspertë paskemi patur,që të gjithë këta ekspertë ti bësh bashk, nuk vlejnë sa e zeza e thonjit të gishtit të vogël të Silvinjos!

                                      2. S
                                       Shqiptari

                                       Uzuni eshte sulmues me vlera per kombetaren tone qe ka dhene kontribut ne kombetare.Por keto 2-3 vitet e fundit ne horizont jane shfaqur nje numer i madh sulmuesish,te cilet luajne ne nivele te lart ne Europe(12 sulmues me te gjate,me te rinje dhe shume premtues).Keta te rinje 18-24 vjeç jane shqiptare dhe as afrikane,arabe,algjeriane ,koreane,turq apo serb,kroate,polake,argjentinas,braziliane qe kane mbushur kombetaret e Anglise,Frances,Holandes,Gjermanise,Belgjikes,Portugalise,Zvicres,por jane te gjithe SHQIPO! Uzuni eshte i talentuar,po ka mangesi ne ajer,ne luften me top dhe ne goditjen ne distance.Po te shikojme djemte qe ka afruar Silvinjo kane me shume fizik,te gjate,jane me potent ne sprint,zoterimin e topit,dyluftinet me mbrojtesit dhe nuhasin e godain porten nga shume pozicione.Me potencen fizike ata e marrin mbrojtesin zvarre,startojne shpejt dhe godasin.Uzuni do kete konkurrente te forte pasi kombetarja e sotme nuk eshte ajo e para 7-8 viteve ku sulmuesit ishin me pikatore.Ka ardhur koha qe disa “veterane” te varin kepucet ne gozhde dhe tu hapin rrugen me te rinjve.

                                       1. A
                                        Andi

                                        Mosaktivizimi i uzunit rriti shanset qe u kualifikua kombetarja Keq me vjen per Bare, Laci dhe sidomos per Roshin

                                        1. X
                                         Xheki

                                         Edhe uzuni kishte minutat e tijë por nuk e gjente golin askund. Sa për kosovarët kombëtarja ka dy lojtar nga Tetova një nga lugina disa nga kosova shumica nga Shqipëria.Metëvertetë shqipëri e madhe etnike

                                         1. C
                                          Ca me thone me teper.

                                          Se kuptoj perse villni vrer per Uzunin. Jo po ngjyra Jo po lagja. Kur beri te dritherohej Juve nga ai supergol ne champions I benit homazhe Myrto djalit, tani na beni analizen gjenerike. Sa per info, lojtaret shqiptare ne ekipet europiane nuk eshte se I kane me shume sy te mire. Te jap shembull kur luante Broja vjet me Chelsea per 30 min me radhe nuk I jepte asnje Shok skuadre pasim sepse ishte I talentuar dhe te vetmin gol qe beri, ja mori topin kundreshtarit ne mes te fushes dhe iku I vetem ne porte. Tani me Pocetino ka mbeshtetje nga ai por ka veshtiresite e tij pasi demtimi eshte I tmerrshem. Uzunit po ashtu nuk I japin shume pasime pervec se kur luan Callejon, kjo pasi lojtaret e tjere favorizojne shume Boyle. The same shit te Sassuolo qe Bajramit mezi I japin pasa dhe na del gjoja Berardi super lojtar qe e mbysin me topa gjihte ekipi. Apo te flasim per Kristin qe mezi e pranuan qe ekziston dhe ai. Cikalleshi po, ka vleresim ne ekip nga lojtaret dhe trajneri. Muci super talent dhe ne Varshave e do nje qytet I tere. Po superkampioni Strakosha duhet te kish lene futbollin sipas kendveshtrimit te gazetarit meqe eshte ne stol?! A e harruat ju racizmin e trajnerit te Berishes qe e largoi nga skuadra fare per 1.5 vjet. Dua te them qe mos ti kryqezojme lojtaret tane nga nje episod, pse nuk gezojne dhe nuk kercejne afrikance sic gezojne disa lojtare te tjere. Te gjihte Jane lojtare sh te mire dhe faleminderit qe na beni krenare qe do e rishikojme Europianin me emocone te papershkrueshme jo vetem ndeshjet e skuadres tone por edhe te skuadrave te tjera. Rikujtoni kur ne 2016 Ishim ne vend te trete dhe ndiqnim me ankth Hungarine dhe Turqine se shpresonim te kalonim si skuadrat e trete me te mira, dhe fajesonim veten per golin e dyte te Frances apo ndeshjet me zvicren. Suksese ekipi kombetar!

                                          1. S
                                           Ste shtoj asgje.

                                           Koment i sakte.

                                          2. "
                                           "BOHOTINA"

                                           Tek ne po pate bisht ta heqin po nuk pate ta vene... Lerini mend e komenete. Ata jane te bashkuar ju doni ti percani. Jo ai, jo ky...

                                           1. Q
                                            Qeni qe ua kendon.

                                            Sa mire qe kemi lojtare si Broja e Uzuni, mos shani se kur ju ishit ne moshen e Brojës kishit frikë akoma te benit shurrën pa mamin afer jo me te shifnit edhe nje ndeshje nga premier apo la liga, se .... Operativi....!

                                            1. T
                                             Tarabosh

                                             Uzuni ka te drejte, ashtu si muci e bare, duhen aktivizue se e meritojne a i pat apo jo te gjith donin te benin gol vet ndaj moldavise, thu se jan te perkryem, u kualifikuam bravo por me nje grup me brek ne kembe . Sylvinjo ka bere pune urojme ne gjermani aty di ta shihim sa rezistojme me nja tre kater mlysha qe sa ju bjen topi ne kembe gjuajne duan te bejne gole vet. Urime kombetare dhe stlvinjos por kujdes karasat e ekipit

                                             1. s
                                              sali

                                              Gazetar Idiot.

                                              1. A
                                               Andi

                                               Mosaktivizimi i uzunit rriti shanset qe u kualifikua kombetarja Keq me vjen per Bare, Laci dhe sidomos per Roshin

                                               Lini një Përgjigje