“Po ju them një gjë të rëndë”, Redi Jupi: Edi Reja mund të vdesë nesër, ça merreni me të

27 Shtator 2022, 17:49Sport TEMA

“Po ju them një gjë të rëndë”, Redi Jupi:

Redi Jupi ishte i pranishëm në emisionin “Procesi Sportiv” ku foli për ndeshjen e fundit të Shqipërisë ndaj Izraelit.

Mbi të gjitha ka veçuar pjesën e trajnerit Reja dhe moshës së tij, madje duke ndërtuar një paralelizëm me minutat e pakëta të aktivizimit të këtij sulmuesi te Chelsea.

“Unë vë dorëën në zjarr se asnjë lojtar i Izraelit nuk luan dot te Chelsea, në Serinë A. 

Lojtarët e tyre janë shumë mesatar, të Shqipërisë ia kalojnë të 25 lojtarët atyre.

Problemi i madh i Rejës është mosha, nuk përkon mosha e re e ekipit me moshën e këtij trajneri.

Reja nuk mendon për projektin e të ardhmes, do të fitojë ndeshjen. 

Po ju them një gjë të rëndë, kur të vazhdojë të luaj Broja, Reja ndoshta mund të mos jetë më në jetë”, tha Jupi.

19 Komente

 1. T
  Tan_Tironci

  Sa turp. Si Ky idiot dhe Rraklli, jane aq xheloz, sa qe kalojne edhe kufijt e miresjelljes. Turp, toka qe i mban, edhe ato televizione qe ju japin hapesire per mellefe... Ti hani mutin nje njeriu te nderuar si Reja.

  1. s
   sali

   Reja nuk ju jep dot fuqi apo zjar per te lozur atij,Kur lojtaret nuk duan tja dijne apo nuk kane fuqi e te gjithe lozin rezerva ne ekipet e tyre

   1. S
    Shkodrani

    Po t'a mendosh thellë - thellë, Jupi nuk ka thënë diçka të çuditshme. Thënia e tij vlen edhe për atë vetë...dikush vdes nga mosha, dikush vdes nga inati...e kështu me radhë. Kështu që Broja luan e ndërkohë mund të vdesë Reja ose Jupi, ose me një skedinë multimiliardiere edhe të dy bashkë në hapësirë dhe në kohë.

    1. n
     nastradini me balluke

     c'ehste ky rrot kari mor amon

     1. t
      teqifshafshataretepartise

      ore kete e njohim kush eshte. Ti kush je o rrot kari?

     2. N
      Na myten karnat

      Po pse o bole Reja e ka fajin per gabimet elementare te mbrojtesve? Golat qe hamë s'jane gola skemash taktike qe t'i vihet faji trajnerit apo moshes se tij. Jane gabime fillestaresh. Ben vaki qe po te ishe Reja ne fushe s'do gabonte aq te renda ishin ato gabime. Po ai vjehrri yt qe operon trute e pacienteve cfare moshe ka?

      1. Z
       Zeqo Pilafi

       Zor se mund të shohësh ekip më të çorganizuar, pa një bosht loje, lojtarët lëvizin në fushë pa ditur se çfarë duhet të bëjnë. Edhe ekipet e nivelit D kanë një sistem loje, luajnë në bllok, ndonse nuk kanë nivel individual dhe sidomos qëndrueshmëri fizike. Kurrë nuk mund të kesh ekip të mirë pa një mesfushë me lojtar vizionar, ndërtues. Laçi dhe Abrashi nuk dinin të ndërtonin asnjë aksion, kryejnë më shumë detyra shkatërruese dhe asgjë për të sistemuar dhe ndërtuar lojën e skuadrës. Hysaj ja ka besuar aktivizimin e tij, si çdo mysliman shkodran, servilizmit tek trainerët dhe jo përgatitjes për t'i bërë ballë lojës. Broja shikon se me kë ka të bëjë dhe në fund, duke parë se ekipi nuk ka pikën e organizimit, shikon se ç'mund të bëjë vetë pasi askush nuk e mbështet. Ky çorganizim total ka nevojë për një drejtues të ri, Reja duhet falenderuar dhe përcjellur për herë të fundit në aeroport, nëse duam diçka ndryshe.

       1. T
        Teut e Modhe

        Ky filloi si gore neper studio sapo iu prek interesi I bisznesit te tij Football Republic. Njeri I ulet.

        1. B
         Bujar Kanapari

         Si nuk paska pergjegjesi Reja? Ka 4 vjet qe kerkon lojtare dhe ne koken e tij, nuk i ka te qarte 11 lojtaret titullare, pra qe e fillojne nga minuta e pare. Po ju bej vetem nje pyetje te gjitheve. Cili eshte lojtari qe ka gabuar me pak ne ekipin kombetar? Po jua them une. Lenjani. Cili eshte lojtari qe ka gabuar me shume ne ekipin kombetar. Po jua them une, Hysaj. Per ironi luajne pothuajse ne te njenjtin rol. Ne ndeshjen me Islanden, Lenjani do te luaj ne vendin e Hysaj. Hysaj tregoi qe eshte lojtare klubi, me klubin mund te luaj dhe me Barcelonen dhe Real Madrid, mund te shkelqeje dhe te behet kampion europe. Lojtaret e kombetares, jane lojtare me permasa tjera, qe pershtaten me shume skema, me lojtare te ndryshem, qe zgjidhin situata dhe te afte te bejne dhe rolin e trajnerit. Cili duhet te luante nga minuta e pare, Asllani i ri pa eksperience apo Bajrami ose Ramadani qe kane luajtur dhe ne disa ndeshje tjera. Per c'fare e grumbullon Bajramin kur ske besim ta aktivizosh? Skema eshte mjaft e qarte per trajnerin e ardhshem. Bajrami ose Bare, njeri prej tyre, duhet te luaj pas dy sulmuesve. Keta duhet te mendojne se si te zberthejne mbrojtjen kundershtare, duhet te mendojne se si te shenojne sa me shume gola. 7 lojtaret e tjere qe nuk jane pak, bashke me portierin, duhet te mendojne se si te mbrohen per te mos pesuar gola. Reja thote nuk me ben pune Bajrami me Brojen, se nuk jane ende gati, se nuk mbrojne mire. Reja nuk duhet ti fillonte ndeshjet e Liges se Kombeve, por me qe ishte ende ne kontrate,me mire qe i luajti, per tu bindur edhe vete, por edhe federata. Kombetaren tani duhet ta drejtoje nje trajner shqiptar, qe i njeh lojtaret, pasi eliminatoret per Europianin jane afer; trajneri i huaj nuk ka kohe, do te filloje nga eksperimentet. Ose te rikthehet De Biazi me ato pak difekte qe ka, ose nje trajner shqiptar, ku une do te preferoja Hafizin me Mucen.

         1. H
          Hasani

          E degjoja gjithmone me interes kete Jupin,por qe kur ka vene baluket paska pjerdhur.Te kesh qene vete futbolliste duhet ta kuptosh qe trajneri nuk luan ne fushe jane futbollistet qe zbatojne ato qe ai thote ne qoftese se ti ben gafa individuale ketu pergjegjesia nuk e tij more kandar por e futbollisteve.Duhet te gjeje futbollistet adapt por kur kete e ben kapiteni atehere cfare ngelet?Luan ne seria A apo jo?Secili prej ketyre specialidhesve mundohet te thote dicka qe se ka thene askush me pare me demek me qene origjinal si kjo batute fare pa takt.Kjo tregon qe je nje person fallco aspak human kritikat jane gjithmone te pranishme por nuk duhet ngateruar individi si moshe apo si person por vetem drejtimi i trajnimit dhe dhe te gjitha qe kane te bejne me zanatin.Kur luante ky Jupi nje futbollist normal fizikisht nje ngordhesire.Nuk e di sa ndeshje ka bere me kombetaren dhe a ka dale ndonjehere i parafundit ne klasifikim vendi jone i nderit kur luante Raklli me shoke.

          1. M
           Muca fjal me vend

           Ky eshte vertet nji plehr sepse e para ,je ne njifar menyre Koleg si me nji Trainer /Futbollist dhe tjetrit silidoqofte duhet t'i drejtohesh me Rrespekt e Kuklture Njerezore jo si kafsh me dhembet jashte gati per ta kafshuar . Ja pra , kta jane Trut edhe e atyre nastradinave qe na mbahen si me qen dikushi ne ne fushe ,por qe asnjiher nuk kan justifikuar ate Fanelle Kombetare sepse nuk kan karakter e dinjitet madje asnji far impenjimi e rrespekti as per ne tifozat e Kombetares . E si mundet te ndryshoj dicka ne ate vend me te tilla Tru Nastradinash injorante ?! Asgje nuk do ndryshoj sepse jo kulture s'kan ,por s'kan as Tru

          2. M
           Martin

           Po si nuk te vjen turp o byth.ir , per se i kujton vdekjen tjetrit?? Shiko mos iken ti para atij. Je nje cop legeni qe nuk ke shokun. Po pse mor legen!? Edi Reja i tha hysajt kur te vij topi hiqe me tak!!?? Apo pordhet e Hysajt ne konferenc, qe ata luajne dobet brenda?! Futbolli luhet me gjunj dhe me zemer, jo me pordh me rigon. Se nuk pjerdh njeri se ku luan , me celsin apo ne serine A. Izraeli e meritoj fitoren dhe atje dhe ne Tirane. Ik e mos na caj trapin shume futbollist leshi dhe analist i ka,it

           1. X
            Xyxyxy

            Ekipi eshte pasqyre e trajnerit. Reja me plot lojtare nuk arriti te ndertoje ekip, as stil loje. Skuader qe luan kuturu, pa fytyre, pa ritem, pa rrjedhshmeri. Hysaj, lojtar pa force dhe pa pike teknike, nuk duhet te ishte ne fushe. Reja boll, te mari leckat dhe te niset.

           2. M
            Martin

            Ore po te vjen gruaja ne shtepi ty? Ate shiko ti pa lere Edi Rejan

            1. a
             asd

             Idiotet nuk duhen thirrur te flasin ne Tv. Merrni shembull nga fqinjet tane italiane se cfare niveli kane ne studiot e tyre televizive.

             1. Shkodroni ‘ hahahahaha i modh me ate koment, po pertej humorit ky tranjer nuk inspiron , se ka ritmin e ktyre te pa motivuarve tane , duhet nje tranjer si Nevil Dede ????????????

              1. O
               OkTaPoDi

               E Liro se e mbaje per te zgjut ti ket shokun

               1. h
                haka te i zoti

                Para se te shohesh tjetrin, shih veten ne pasqyre! Ky kollovari i Mentorit ben mire ta mbaje gojen mbyllur se e njohin te gjithe. Do shkoje haka te i zoti! Ketij ne fakt i dhemb shume kombetarja!!!! Sa ishte mire e bukur me Duken nuk kishte goje te hapte, tani i ka ardhur goja. Oportunist si vjerri i vet. Nuk i takon ketij te bej analiza, te deklaroje nje here burimin e parave, nuk mburret burri me paret e vjerrit, oportunist dhe kollovar, ja c eshte ky!!!!

                1. d
                 doktor vdekja

                 Komenti i Martinit. Ai pa gruan eshte i mbaruar, leket i sjell ajo ne shtepi, dmth ia sjell babushi qe i ka duart e lyera me gjak.Mos pafshin asnje dite te bardhe ne emer te sa e sa pacienteve qe ka zhvatur nga doktor vdekja Mentor Petrela.

                 Lini një Përgjigje