Rama: Çelen tre konkurse ndërkombëtare për stadiumet e Vlorës, Durrësit dhe Korçës

8 Shkurt 2023, 19:18Sport TEMA

Rama: Çelen tre konkurse ndërkombëtare për stadiumet e


Kryeministri Edi Rama informoi sot se janë çelur tre konkurset ndërkombëtare për stadiumet e Vlorës, Durrësit dhe Korçës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama u shpreh se “këto stadiume synojmë t’i kthejmë në qendra të reja qytetesh, plot jetë në çdo ditë të javës e atraksione për të gjitha moshat”.

Këto tre stadiume do t’i shtohen kolanës së impianteve ekzistuese duke rritur ndjeshëm investimet për futbollin.

Këto investime së bashku me projektin e “100 fushave” me bashkitë, janë një vlerë e shtuar për përmirësimin e infrastrukturës sportive në vend.

6 Komente

 1. L
  Lanabregsi

  Ca thu mer jahu,nuk mundesh ti Rama me bo stadiume pa u konsultu me nongraten Sali!

  1. X
   XXXL

   Ore legen per ke i ben keto stadiume, Shqiperia 2 milion banore eshte dhe nuk ka 2 milion futbolliste, pis hajdut.

   1. n
    niks

    Faleminderit Z.Kryeminister. Kapaciteti nuk mund te jete i madh pasi stadiumet tona jane pothuaj gjithmone bosh, madje stadiumet mund ti ndertosh edhe me vetem 2 tribuna si ai i Partizanit. Por te pakten tribunat te jene te mbuluara dhe me stola qe njerezit te mund te shijojne ndeshjet normalisht pa u lagur nga shiu apo djegur nga dielli. Fushat pastaj i ka ne dore Duçja i FSHF.Atij i pelqen qe heren e pare ti beje si fusha patatesh.

    1. P
     Purgatory service

     Duke gërmuar për thesarin "pushtetin e përjetshëm", Vin Llapa, I ke hapur varrin vetes,. Bëj derman se as Reçi ste pranon. Kane standarte burgjet e tua. Ndersa ..këto "stadiumet" futi ne bythe bashke me Boerët, Vili Massêt, dashnoret e Adelina Grecës apo punëdhënësin e vajzes se (fat) Lindës tënde. Bashkë me ty merr fund edhe barbarizmi ndaj qyteteve. Edhe dashnorët e tu " arkitekte internacionale" dhe lokalë që tallin trapin 24/24 me ty. Debil funksional.

     1. H
      HiPo

      Hahaaaha aman o kumandar kush do luaj ne to apo do jene stadiume per Pleq se vetem me ata do mbetet Shteti yt..

      1. a
       astriti

       jane te domosdoshme vlla .vijme nga nje kohe kur stadiumet ishin plot .edhe pse te amortizuara .neqoftese ato sot jane bosh vjen nga mungesa e cilesise se kampionatit shqiptar kombinuar kjo me amortizimin e stadiumeve .por gjerat po ndryshojne .interesat po e cojne futbollin perpara dhe ketij zhvillimi duhet tju pergjigjet dhe plotesimi i kushteve dhe kerkesave ne rritje te tifozerise .me qellimin qe ndeshja te jete nje cfaqje e bukur ne nje ambjent komod .kjo do ti ktheje njerezit ne stadiume per te ndjekur lojen e bukur te futbollit

       Lini një Përgjigje