REAGIMI/ Fidel Ylli: Tërheqja e Tiranës dhe Teutës nga Liga Unike, vendim i njëanshëm, ka pasoja negative!

20 Nëntor 2022, 15:14Sport TEMA

REAGIMI/ Fidel Ylli: Tërheqja e Tiranës dhe Teutës nga Liga

Tirana dhe Teuta janë tërhequr nga Liga Unike, me ekipet shqiptarë që kanë vendosur të mos angazhohen në këtë sezon të ri në basketbollin e meshkujve. Ajo që ka shtyrë dy ekipet shqiptarë për këtë vendim janë çështja e arbitrimit për të cilët kanë shumë rezerva.

Si bardheblutë, ashtu edhe durrsakët hodhën akuza të rënda në drejtim të gjyqtarëve dhe Federatës Shqiptare të Basketbollit, për ndeshjet e zhvilluara përkatësisht ndaj Besëlidhjes dhe Kamzës.

Për këtë ka reaguar edhe Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptarë, Fidel Ylli, i cili në deklaratën për shtyp ka theksuar se ky është një vendim i njëasnshëm nga ekipet e shqiptare. 

Ky vendim i dy klubeve ndikon drejtpërdrejt në sportin, publikun, Federatat përkatëse dhe sponsor të cilët janë të gatshëm të financojnë këtë aktivitet.

Lini një Përgjigje