"S'e kam parë kurrë të stërvitet", jeta e çmendur e Dinho-s në Meksikë: Të premten pas ndeshjes...

28 Janar 2023, 22:25Sport TEMA

"S'e kam parë kurrë të stërvitet", jeta e

Historia e Ronaldinho-s është një histori e përbërë nga futbolli dhe teprimet. Në fushë, braziliani ishte absolutisht i pandalshëm, siç e kanë mësuar shumë kundërshtarë gjatë gjithë karrierës së tij. Megjithatë, jashtë fushës, Dinho ka qenë shpesh viktimë e vetes, veseve të tij dhe disa sjelljeve jo tamam të pranueshme.

Rasti i fundit e pa atë të përfundojë në burg për një muaj në Paraguai pasi hyri në vend me një pasaportë false dhe më pas në arrest shtëpie në një suitë me të gjitha komoditetet. Gjë që konfirmon se jeta e mirë e ish-yllit të Barcelona-s dhe Milan-it i pëlqen shumë. Dhe për të vërtetuar këtë tezë, vijnë deklaratat e Patricio Rubios.

Kiliani luajti përkrah Ronaldinho-s në një nga eksperiencat e fundit të Topit të Artë 2005, atë në Meksikë me fanellën e Querétaro. Për brazilianin vetëm një sezon në Liga MX, pavarësisht se ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare. Ndërprerja vjen edhe për shkak se tifozët e akuzojnë për pak përpjekje në stërvitje dhe në ndeshje.

Dhe ajo që Rubio i tha Peloteros TV disa kohë më parë mund të konfirmojë këtë teori… “Ne gjithmonë luanim ndeshjet tona në shtëpi të premteve, sepse në Meksikë çdo ekip ka kalendarin e vet për të gjithë kampionatin. Dhe Ronaldinho, kur mbaronte ndeshja, ai merrte një aeroplan privat dhe shkonte në Cancún ose Playa del Carmen”.

Asgjë e re, sepse dihet, kur kampionët pranojnë destinacione ekzotike, shpesh vendosin kushte që nuk do të pranoheshin diku tjetër. Por ka edhe më shumë, siç vazhdon të tregojë Rubio. Querétaro më pas u kthye në stërvitje të hënën pas pushimit të fundjavës. Por dikush mungonte gjithmonë në fushë: Dinho, i cili vazhdoi fundjavën e gjatë në plazh.

“Ai kthehej të martën. Unë nuk mendoj se e kam parë ndonjëherë atë të stërvitet të hënën. Ai ishte fenomenal.” Me pak fjalë, edhe në përvojën e tij të shkurtër në Meksikë, Ronaldinho nuk ka zhgënjyer. Por duke pasur parasysh se futbolli ka qenë gjithmonë argëtues për të, paraqitja në stërvitje të hënën mund ta kishte bërë atë… shumë të trishtuar.

Lini një Përgjigje