Tronditet Austria: Biznesmeni vret ish-futbollistin e Kombëtares

9 Shkurt 2023, 12:01Sport TEMA

Tronditet Austria: Biznesmeni vret ish-futbollistin e Kombëtares

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në periferi të Vjenës, aty ku është vrarë me armë zjarri ish-futbollisti i kombëtares së Austrisë, 43-vjeçari Volkan Kahraman. Sipas policisë, autori i ngjarjes është biznesmeni 46 vjeç, i njohur si Orhan, i cili kreu vetëvrasje pas ngjarjes.

Sipas hetimeve të polisë, Volkan dhe Orhan njiheshin mirë prej shumë kohës. Motivi i vrasjes është ende i paqartë, por sipas disa mediave në Austri, dyshohet se shkak mund të jetë bërë xhelozia.

Në vitit 1990, Kahraman ishte një nga talentet më premtues në futbollin austriak. Në moshën 17-vjeçare, ai u ble nga Feyenoord, por karriera e tij e ndarë mes klubeve holandeze, austriake, turke e greke, nuk u ngrit kurrë në nivele të larta. Ai veshi fanelën e kombëtares në 3 ndeshje. 

Pas la futbollin, ai nisi punën si trajner, e cila nuk zgjati shumë. Në vitin 2017, Volkan Kahraman u bë pjesë e politikës.

2 Komente

 1. g
  gjona qe ndodhin

  shok qe i pallonte gruan biznesmenit lol .

  1. P
   PER TRU SHPELLARIN

   PER GRUANE KA VRARE.ARRNAUTET E TURRUQISE.

   Lini një Përgjigje