Dy vite pas divorcit të bujshëm, vëllai i Messit nxjerr vrer ndaj Laporta-s! "Kthehemi te Barcelona por thjesht për të hequr atë njeri..."

8 Shkurt 2023, 20:31Sport TEMA

Dy vite pas divorcit të bujshëm, vëllai i Messit nxjerr vrer ndaj

Familja dhe shoqeruesit e Lionel Messit do ta largojë presidentin ‘mosmirënjohës’ Joan Laporta nga klubi nëse ai kthehet në Barcelona këtë verë, sipas vëllait të shtatë herë fituesit të Topit të Artë, Matias.

Messi u largua nga skuadra e tij e fëmijërisë në verën e vitit 2021 pasi Barça, e cila kohët e fundit ishte kaluar nga Laporta, dështoi të lundronte kufirin e rreptë të pagave të La Ligës dhe t’i ofronte atij një marrëveshje të re.

Kjo bëri që argjentinasi të nënshkruajë një marrëveshje dyvjeçare me Paris Saint Germain, dhe me këto kushte që do të skadojnë në fund të qershorit, ka pasur zëra se Messi mund të bëjë një rikthim sensacional në veshjen që iu bashkua si një 13-vjeçar i turpshëm. .

Duke folur në kanalin Twitch ‘Labajada10’, megjithatë, vëllai i Messit, Matias, hodhi ujë të ftohtë mbi këto fjalë dhe bëri komente shpërthyese për Laportën, Barçën dhe ‘Spanjollët’.

Kur u pyet për kthimin e mundshëm të Messit në atë që ishte shtëpia e tij për më shumë se 20 vjet, Matias shpjegoi: “Kam një fragment nga (gazeta katalanase) SPORT, nga Barcelona, që thotë ‘Messi duhet të kthehet në Barcelonë'”.

Matías Messi, vëllai i Leos, ka siguruar në kanalin Twitch të djalit të tij Tomy se futbollisti aktual i PSG-së nuk do të kthehet në Barcelonë. “Unë komentova lajmin me nje ha ha ha ha ha, ne nuk do të kthehemi në Barcelonë dhe nëse kthehemi do të bëjmë një punë të mirë. Ndër të tjera, fillimisht duhet te nxjerrim jashtë Barcelonas Joan Laporta, mosmirënjohës, me gjithçka që Leo i dha Barcelonës”.

“Njerëzit në Barcelonë nuk e mbështetën Leon. Ata duhet të kishin dalë për të marshuar që Laporta të largohej dhe Messi të qëndronte,” pohoi Matias, në lidhje me largimin e vëllait të tij në 2021. “Muzeu i FC Barcelona është muzeu i Messit. Spanjollët janë tradhtarë,” shtoi ai, duke zbuluar se nëna e tij e paralajmëroi atë “ata do të bëjnë të njëjtën gjë me të siç bënë me Ronaldinhon”, në lidhje me largimin nga braziliani në vitin 2008. e madhe që shumë mendojnë se u detyrua nga katalanasit.

Në rivalitetin më të madh në futbollin e klubit midis Barçës dhe Real Madridit, Matias u mburr se Barça “filloi të njihej vetëm pas Messit”. Komentet e Matias nuk ka gjasa të priten mirë nga tifozët e Laportës apo Barca-s, por duhet të shpërfillen dhe të mos kenë asnjë ndikim në dëshirën e tyre për të parë edhe një herë Messi don Blaugrana.

Me Barçën që i tha se duhet të ruajë 200 milionë euro (214.5 milionë dollarë) nga fatura e pagave përpara sezonit të ardhshëm nga presidenti i La Ligës, Javier Tebas, megjithatë, kthimi i tij është praktikisht i pamundur pasi gjërat qëndrojnë nëse nuk ka një numër largimesh.

Lini një Përgjigje