VIDEO/ Nuk e aktivizonte se ishte shqiptar, Muçi shënon dhe shpërthen ndaj trajnerit serb: Pusho të q.... motrën

17 Shtator 2023, 14:49Sport TEMA

VIDEO/ Nuk e aktivizonte se ishte shqiptar, Muçi shënon dhe

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliëice-Legia e Varshavës, sfidë që përfundoi në barazim 1-1. Të cilën miqtë e luajtën me dhjetë lojtarë prej pjesës së parë.

Muçi finalizoi saktë në minutën e 69′, duke ruajtur pathyeshmërinë e Legias në kampionatin polak të futbollit. Goli i tretë në Ekstraklasa për 22-vjeçarin, dhe i pesti duke përfshirë edhe rrjetat europiane.

Lojtari i kombëtares shqiptare, shpërtheu pas golit. Në mimikën e tij dallohen “përshëndetjet” shqip. Po kujt i adresoheshin ato?

Shfryrja e Muçit ishte ndaj trajnerit të ekipit kundërshtar: serbit Aleksander Vukovic. Me të cilin ka punuar më parë te Legia. 44-vjeçari nuk e preferonte sulmuesin për shkak të faktit që është shqiptar.

Dhe dje Muçi u hakmor ndaj tij, duke i hequr nga duart fitoren me një gol të bukur. Dhe më pas disa fjalë në stilin shqiptar…26 Komente

 1. G
  Goli

  Bravo. Pershendeti njesoj dhe vucicin me ramen ohoohoho

  1. T
   Tifozi plak

   Inkurajimi i urrejtjes nuk eshte patriotizem.

   1. U
    UÇK

    O qetnik serbofil muti ta qift familjen Albin Kurti.

    1. n
     nacionalisti

     ske lidhje me uck ti... sa kohe qe thua albin kurti... dhe e di pse, sepse albin kurti i ka hequr pensionet per luftetaret e uck me ligj

    2. S
     Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

     Plehraaaa arabe, vari kkkkkkk....bisht qeni.

    3. A
     Arturi

     Shume keq. Nivel i ulet. Edhe ju qe jepni keto lajme gabim shume.

     1. T
      Turi bq

      Po ku e di ti si eshte problemi o jevgjit grek

      1. A
       Arturi

       Sidoqe te jete ca faj ka motra e trajnerit. Te shante trajnerin ose te bente ndonje xhest me dore shqiponjen psh. Ky eshte veprim i ulet tregon ca niveli kane lojtaret e futbollit.

      2. P
       Pogi

       Ta qift nonen krejt Kosova serbofil muti.

       1. A
        Arturi

        e ke gabim maestro. Mund te bente xheste me dore shqiponjen po them si xhaka me shaqirin. cjane ato sharje, a ke moter ti? Ca faj ka motra e atij. edhe ta dish serbi ska gje ndaj shqiperise e ka me kosoven. Muci as se di ku bie Kosova.

        1. A
         Arturi

         E shikove ate ne Kosove qe i kerkoi falje ish kryeministrit Abdullah Hoti per sharje ne facebook. Kujdes me fjalet se perfundin ne gjykate e dime IP e komputerin nga shkruan.

         1. T
          Turo mire

          Turi me emer anglezi dhe lekure arabi

        2. n
         nacionalisti

         mucit per nivel i vjen anash ti shoku... muci pak i ka thene trajnerit serb, sepse e ka mbajt ne stol 1 vit rresht ngaqe eshte robqime mashkull... dhe klubi e hoqi se ishin gati duke rene nga kategoria... Kete vit me trajner tjeter, muci ka 5 gola ne 7 ndeshje.... qarte shoku !!!! mos fol pa dit realitetin e tjetrit.

         1. S
          Shqiptari nga Niš ( trojet tona)

          Mirë ja ke ba plehërit.

          1. P
           Patronazhisti sufllaqexhi

           Jeni bë si JOQ me thashetheme tifozash

           1. E
            E vërteta

            Sa sportisti e ka humbë karrierën sepse i kanë ngulfatë shovenistët dhe racistët!

            1. B
             Bravo Muci .

             ndoshta duhet ti thoshte ;Ta qifsha Serben ! Keshtu do shkonte aty ku duhet . Nuk ka njerez me te peshtire se serbet

             1. K
              Kar me zile

              Ma te pshtir jan kto qeniet qe i thojn vetes shqiptar e se din as vet se ca jan. Duken si liber qe i mungon gjysa fletave e po kerkojn autorin.

             2. s
              shtypi i lirë

              Hajde na rruni karin. Nuk kam ndonjë simpati për Serbinë e serbët po ky është artikull abuziv. Ku e more vesh ti që shkrujte artikullin që serbi e kishte inat se ishte shqiptar këtë trimin tonë. Motrën ty ta qifsha të parin o gazetar, jo atij trajnerit që nuk e njeh njeri. Di unë se sa serbë i bien karit me dorë në Poloni? Hajde motrën prapë të gjithëve atyre që hapin lajme të tilla!

              1. Πππ

               Bravo Mustafaj ,,,Muci ,,,,

               1. K
                Koli

                Po ca Idioter ketu,shajne 22 vjecarin Shqiptar se i vjen keq per Kurvem Motren e Serbit.Or Shkerdhata;Ai Serbi i shkatrroi karieren ketij djali,dhe ky nuk ka te drejte ta shaje Shqip nga Motra.Koqe Shqiptare:Vellezerit e keti Serbit i Shkerdhenin Shqiptaret ne sy te Burrit dhe Djalit,dhe ky nuk duhet te shaje.Shkerdhate inferior popull.

                1. B
                 Beni

                 Epo burri qe eshte burre lufton per familjen e vete, jep edhe jeten madje, nuk rri ben sehir si i perdhunojne grate e fisit! Pa lidhje nje loje futbolli me histori tragjike lufte. Sipas logjikes tende tere Europa duhet peshtyje futbollistet gjermane se gjyshrit e atyre vrisnin dhe perdhunonin gjate luftes se dyte....

                2. K
                 Kuq e zi

                 Është e vërtet që serb dhe grek e kan mision që talentet shqiptar ti pengojnë me çdo lloj mënyre. Mir ja bëri dhe e ka pak

                 1. t
                  tigri

                  muci eshte shume lojtar i mire.Dhe do e tregoje veten edhe ne ndeshje te tjera.Do ta kuptoj trajneri sa vlen per ekipin dhe nuk vendos vetem trajneri per ekipin se ka dhe nje president klubi ku e zbyth ate legen trajner qe nuk altivizon lojtare te tille si Ernest Muci

                  1. M
                   Moni

                   Mmmm redaksia me ka bere prape block ;)

                   Lini një Përgjigje