Plazh edhe në vjeshtë: Ksamili vijon të presë turistë, rezervime edhe në tetor

16 Shtator 2023, 13:26Turizëm TEMA

Plazh edhe në vjeshtë: Ksamili vijon të presë turistë,

Temperaturat e favorshme , qetësia dhe cmimet e arsyeshme, e kanë kthyer  Ksamilin si destinacionin e peeferuar të turistëve edhe për muajit e vjeshtës.

Turist, kryesisht perëndimor kanë zgjedhur vjeshtën për të kaluar pushimet e tyre, në bregdetin jugor.

“Quhem Ruksuana dhe jam nga Ukraina, zgjodha të vijmë këtu të shohim këto plazhe të bukura, të shohim ketë natyrë të mrekullueshme.

Kam qenë këtu përpara 5 vjetesh, m’u duk shumë bukur dhe me njerëz të mirë e ndaj zgjodhëm të vijmë këtu për pushime…

Nuk e di si ka qenë situata ketu ne kulmim e sezonit por tani për mua është shumë mirë sepse nuk ka shumë njerëz këtu, më pelqen moti, cilësia e shërbimeve është shumë mirë dhe cdo gjë është mrekulli”, tha turistja për ABC News.

Për operatorët turistik në Ksamil vera që lam pas, është një nga me të mirat përsa i përket fluksit të turistëve. Rezervimet kanë qenë maksimale për shtatorin dhe vijojnë me ritme të larta edhe për tetorin.

Operatorët turistikë në Sarandë theksojnë se tashmë sezoni turistik do të jetë me kohëzgjatje përgjatë gjithë vitit.

 

1 Komente

  1. K
    Kritiku

    Gazetare shpellare qe sapo dolen nga shpellat nuk mund ti dine gjerat qe u perkasin njerezve. Plazhi nuk behet vetem ne korrik dhe gusht, ore shpellare. Ai behet per sa kohe koha e mire te lejon. Kjo nuk ka kufizim kohe. Mund te behet edhe ne nentor, nese eshte kohe e mire. Biles shtatori eshte muaji me i perkryer ku edhe deti(atje ku eshte i thelle) eshte me i ngrohte. Ju duket çudi shpellareve se si jetojne njerezit dhe sjellin te tilla lajme per njerezit qe t'iu tregojne se si behet jeta.

    Lini një Përgjigje