Revista prestigjioze “Time” shkruan për Beratin, e vë në listën e vendeve për t’u vizituar më 2023

16 Mars 2023, 17:50Turizëm TEMA

Revista prestigjioze “Time” shkruan për Beratin, e vë

Revista prestigjoze amerikane “Time” i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023.

Lajmin e bukur e ka bërë publik kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Bukuria e lagjeve të gurta, arkitektura, ushqimi, natyra e sidomos historia e këtij qyteti magjik bëhet edhe më e pasur me mikpritjen, humanizmin, dhe qytetërimin, kur beratasit shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore, të gjitha këto detaje që nxjerr në pah artikulli” ka shkruar mes të tjerash Rama.

Postimi i plotë i tij:

Revista prestigjioze amerikane “Time” i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t’u vizituar në vitin 2023

Bukuria e lagjeve të gurta, arkitektura, ushqimi, natyra e sidomos historia e këtij qyteti magjik bëhet edhe më e pasur me mikpritjen, humanizmin, dhe qytetërimin, kur beratasit shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore, të gjitha këto detaje që nxjerr në pah artikulli

 

1 Komente

  1. V
    Vega

    Berati eshte ! Nuk ka diskutim ! Kam pasur fatin te punoj me vitet e para pas emerimit si ing. atje .Me ka bere pershtypje te jashtezakoneshme . Dhe isha njeri I “lexuar”Por sot eshte I jashtezakonshem …e te le gojehapur…

    Lini një Përgjigje