Video e vajzave me pushime në Ksamil bëhet virale! “The U.S. Sun”: Shqipëria, vendpushimi më i pazakontë në Evropë

26 Gusht 2023, 09:27Turizëm TEMA

Video e vajzave me pushime në Ksamil bëhet virale! “The U.S.

Një grup vajzash kanë shpërndarë eksperiencën e tyre për një vendpushim të pazakontë plazhi në Evropë, i cili ka verë të lirë dhe madje edhe shezllone falas, sipas një artikulli të Hope Brotherton të botuar në “The U.S. Sun”.

Ksamili në Shqipëri tashmë është quajtur “Maldivet e Europës” nga pushuesit e huaj. Disa miq kohët e fundit kanë pushuar në qytetin “të nënvlerësuar” bregdetar evropian ku vera kushton vetëm 9 paund.

Edhe pse Shqipëria nuk është një destinacion shumë i popullarizuar për pushime në mesin e britanikëve, Riviera u ka bërë përshtypje udhëtarëve falë plazheve të bukura dhe çmimeve të lira.

Aventurat e udhëtimit mes miqve më të mirë “Ne shkuam atje dhe na pëlqeu shumë”, të cilët së fundmi u larguan të impresionuar nga Ksamilu bënë virale në Tik Tok.

Dy mikeshat kanë postuar së fundmi një video në lidhje me pushimet e tyre verore në Rivierën Shqiptare.

Një mbishkrim mbi videon thoshte: “Ishim në një udhëtim vajzash në një qytet plazhi në Shqipëri”.

“Kemi shpenzuar 12 dollarë (9,50 paund) për një gotë të madhe me verë vendase, të cilën po e pinim ndërsa nxiheshim dhe notonim në ujërat më të kthjellta të detit.

“Ne po pushojmë këtu falas dhe pasi të perëndojë dielli do të shkojmë në një drekë autentike mesdhetare, për 10 dollarë (7,90 paund).

“Ne ecim kudo dhe të gjithë janë kaq miqësorë, udhëtimi nuk është i shtrenjtë.”

Në video, grupi i miqve ishte ulur në disa shezllone me pamje nga ujërat e kristalta.

Videoja arriti 600,000 shikime në platformën e medieve sociale.

Një person shkroi: “Kjo ishte përvoja ime shqiptare! Është absolutisht e nënvlerësuar, por shpresoj të mbetet kështu.”

Një person tjetër shtoi: “Sapo e shtova këtë vend në listën time të pushimeve”.

Një i tretë shkroi: “Jam shumë i interesuar të vizitoj Shqipërinë”.

Në një video të veçantë, miqtë kanë ndarë edhe lokalet e tyre të preferuara të plazhit në Ksamil.

Ata shtuan: “Këtu janë baret më të mira të plazhit në Ksamil, në Shqipëri.

“Në Bar dhe Restorant Guvat, vera është shumë e lirë, dhe restoranti është shumë i shijshëm. Unë kam shijuar vaktin më të mirë.

“Një lokal tjetër është Poda Beach Bar, i cili është më i miri për të qenë në diell.

“Veranda nga Apollonia ishte e preferuara jonë, ishte dita më e mirë që kishim kaluar ndonjëherë.

“Ushqimi dhe pijet ishin kaq të mira, dhe ne notuam në pishinë dhe u hodhëm në det gjatë gjithë ditës.”

Përveç bareve të lira dhe gazmore të plazhit, Ksamili është edhe shtëpia e Pemës së Thatë, një shtëpi njëkatëshe mbi ujë në stilin Maldive që kushton vetëm 8 paund në ditë.

Ksamili ndodhet në pjesën jugore të Rivierës Shqiptare dhe ndodhet afër kufirit grek.

Disa linja ajrore kryejnë fluturime direkte nga Britania e Madhe në Shqipëri, me çmime që fillojnë nga 25 paund.

Fluturimet janë të drejtpërdrejta për në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë, nga atje është katër orë me makinë deri në Ksamil.

Pushuesit gjithashtu mund të fluturojnë në Korfuzin fqinj dhe të kapin një traget për në Sarandë, i cili është 30 minuta larg me makinë.

Përveç fluturimeve të lira, pijeve dhe shezlongëve, akomodimi në hotel është gjithashtu i përballueshëm.

Ka një sërë opsionesh akomodimi në Ksamil duke përfshirë hotele dhe dhoma me qira duke filluar nga 21 paund për natë.

Video e vajzave me pushime në Ksamil bëhet virale! “The U.S.

10 Komente

 1. O
  O Baze loqja!

  Po ku Garin e gjenë këtë gjë që prrallisin këto kuçkat Britanike. Apo kanë marrë falas ndonjë të shkërdhyer e postojnë Garllëqe? Po një pjatë makarona (me gjalp) 800 lekë të reja, një ujë 400 lekë të reja bëjnë më shume se sa kushton Hajdari falas për ato Britaniket ...

  1. D
   Dakord

   O ti loqja po ke pordhë ti dhe ulesh pa kërkuar më parë. Te liqeni i butrintit është 800 një sahan me midhje dhe 1000 lekë një poçe 1 litër verë. Makaronat janë të shtrenjta pikërisht që mos i pirositësh se i harxhon kohën kuzhinjerëve. Shto dhe 200 lekë dhe ha oktapod loqe

   1. F
    Fatjon

    Nuk eshte e vertete fare!!! Cmimet jane ne ekstrem!!!

   2. A
    Albion

    Propagande dhe genjeshter e madhe

    1. K
     Kryeredaktori

     O redaktor I Temes mos u bej karagjoz, posto komentet

     1. T
      Tanguli

      Sapo u helmuan 45 femije Polake ju gjeni kohen te talleni…

      1. A
       Albanistan

       Fake me rere fallco ,ksamili eshte i demshem per shendetin me rere guri te hyje ne mushkeri

       1. V
        Vlora

        Ahaahahah ne shqiptaret jemi halli madh dhe mortja e vetes.Pse nxirni vrer per vendin tuaj ne vend te promovoni ate qe te lulezoje ky vend te zhduket kjo shoqeri e kalbur qe eshte te zevendesohet me nje shoqeri europiane.I keni par ju kush po i blen pronat ne shqiperi sidomos ne jugun e vendit??? Vetem te huajt ata qe kan kapital kan para jo pabuksat qe skan brek se nuk duan te punojn qendrojn neper lokale dhe flen gjum si parazit.Mbajeni mend mir ju qe komentoni budallalleqe ju jeni shqiptar por ju nuk do te keni vend per te jetuar ketu se ju nuk ju ke mentaliteti dhe ekonomia.Keni qen jeni dhe do te jeni skllavi i emigracionit se nuk jani te zot te punoni te keni nje biznes ne vendin tuaj.Mendje komunistet komentojn broçkulla gjithandej.Ju dhjefsha Saliun Liken Dhe Edi shkerdhaten.

        1. S
         Sarand

         Mesohuni ti risni vleren vendit tuaj, e jo cmimet fiktive. Flasim per pushime dhe si ne gjith boten ato paguhen shtrenjt. Bregdeti ne shqiperi me tre muaj mbahet, dhe ne vend te flisni mir per vendin tuaj, nxirni vec vrer.

         1. A
          Aldo

          Po' ikni ore me gjithe ksamilin se e pash car behesh nje sup vari Karin 6000 lek turp nje koce 230gr 12.000 lek nje Nat gjume 160.00 euro nje zhazllon 40euro dhe ne fund te deites as Er si mer gjerave vetem te rjepin nga leket

          Lini një Përgjigje