Argjentina mund Poloninë, por të dyja ekipet kalojnë më tej

30 Nëntor 2022, 22:02World Cup TEMA

Argjentina mund Poloninë, por të dyja ekipet kalojnë më tej

Argjentina mposhti 2-0 Poloninë për të kaluar në fazën e 1/8-ve të Botërorit.

Gjithsesi, përpos disfatës në rezultat dhe lojë, polakët kaluan më tej falë rezultatit të ndeshjes tjetër, atë mes Meksikës dhe Arabisë Saudite.

Meksikanët fituan 2-1, por me golaverazh më të dobët, përfunduan në vendin e tretë të grupit, me 4 pikë.

Lini një Përgjigje