Skandali që tronditi Kombëtaren serbe: Sulmuesi i Juventusit, u kap në shtrat me gruan e shokut të ekipit?

1 Dhjetor 2022, 09:25World Cup TEMA

Skandali që tronditi Kombëtaren serbe: Sulmuesi i Juventusit, u kap

“Dusain Vlahovic në shtrat me gruan e shokut të skuadrës”. Ky lajm trazoi Kupën e Botës për Serbinë, e cila deri më tani ka marrë vetëm një pikë në dy ndeshje.

Sulmuesi i Juventusit ka luajtur vetëm 24 minuta ndaj Brazilit dhe ishte në stol gjatë gjithë ndeshjes kundër Kamerunit, e cila përfundoi 3-3.

Por pertej forme sfizike, ato qe kane shqetesuar futbollistin kane qene thashethemet. Sipas disave, Vlahovic ka pasur një lidhje me gruan e portierit të dytë të Serbisë, Predrag Rajkoviç.

Dyshohet se të dy u zbuluan në shtrat së bashku gjatë grumbullimit, ku familjet e futbollistëve serbë lejohen të hyjnë. 

E njëjta situatë do të kishte ndodhur edhe me Nemanja Gudelj dhe gruan e Luka Jovic. E cila në të kaluarën kishte qenë e dashura e një lojtari tjetër, Adem Ljajic.

Por le të kthehemi te Vlahovic. Gruaja e Rajkoviç, Ana, reagoi pas lajmit.

Njerëzit këtu i japin vetes kaq shumë të drejtë të përhapin gënjeshtra dhe dezinformata dhe të bëjnë argëtim me të gjithë.

Ndërkohë, unë jam në muajin e fundit të shtatzënisë, në spital dhe po bëj një betejë serioze. Turp të keni! 

Më besoni, ne iu kemi mbijetuar gjërave më të këqija. Faleminderit të gjithë gazetarëve që më mbështetën, duke mos publikuar asgjë. Përgjigja nga luani i plagosur erdhi pak vonë, sepse tufa ishte aty për ta mbrojtur atë”.

Lajmi i kontestuar doli nga ish-bashkëshortet e dy lojtarëve, jo në kombëtare. Gazetarja serbe Zorica S. Radulovic tha: 

"Historia për problemet mes lojtarëve u nis nga ish-gruaja e një futbollisti të dështuar, zhgënjimet e të cilës shkojnë përtej fundit ku i shoqi ra. Është turp që zgjodhët këtë histori trillimi.

Kështu bëjnë gratë e futbollistëve të dështuar Rajko Brezancic dhe Nikola Vujadinovic. Futbollistë të dështuar, që padyshim nuk janë në gjendje të kryejnë detyrat e tyre martesore, ndaj gratë e tyre janë aq të frustruara".

Vetë Dusan Vlahovic më pas, në konferencën për shtyp ka përdorur fjalë të forta: 

"Më vjen shumë keq që e nis konferencën në këtë mënyrë. Mendoj se nuk është e nevojshme të them asgjë, por duhet të reagoj, sepse bëhet fjalë për mua. Nuk ka nevojë te komentojmë ato gjëra që lexojmë të gjithë. Shpifje të rënda.

Ja çfarë bëjnë njerëzit e frustruar, punojnë kundër interesave të kombëtares. Jemi më të bashkuar se kurrë, atmosfera në kombëtare është e mrekullueshme. Unë thjesht dua të mbroj integritetin e emrit tim dhe do të mbrohem ligjërisht nëse është e nevojshme.

Nuk jam ankuar kurrë, nuk është stili im, por tani duhet. Në vend që të na mbështesin, ata flasin për gjëra që nuk kanë lidhje me ne. Nuk i fajësoj, sepse janë njerëz me rezyme boshe. Ata janë të vegjël dhe do të qëndrojnë të tillë".

18 Komente

 1. M
  Moisi Golemi

  Na plasi rroçka se ç'bëjnë jevgjit serbë.

  1. p
   pjeter

   Aman more edhe keta te mediave tona,kane nja dy dite qe na servirin keto lajme boshe te "mamicave" serbe!!!

  2. D
   Drilon

   Na lodhet me lajme serbesh qe nuk i njeh neri

   1. K
    Klimax

    Ke të drejtë, qëndra e botës janë shalët e Rita Orës dhe numri i dashnorëve që fut ajo në krevat!

    1. A
     Arbërori

     Klimax grekqiri Rita Orën e njeh gjithë bota, po ty si grekqir që je a të njeh njeri? Punë grekqirash gjellë qensh.

     1. A
      Arbërori

      Klimax grekqiri Rita Orën e njeh gjithë bota, po ty si grekqir që je a të njeh njeri? Punë grekqirash gjellë qensh.

      1. M
       Momqirsi grekofoneve

       Klimax, ke harruar Irini Qirjaqit vre koproskile!! I cante karderrat e ansamblit nga 2-3 bashke. Jeni kurva te regjura juve grekofonkat. O ju shperlafte muti shalet se na nxite orthdoksine o evgjiter.

       1. S
        Shqiptar

        O Klimax bythqiri ca ke qe komenton nje femer qe ne kete teme ska asnje lidhje,te qifsha pragun legen serb

      2. V
       Vezhguesi

       Po c'rendesi ka se me ke q*...kurvat Serbe. Kjo nuk ndryshon asgje ne kete bote.

       1. T
        Tim

        Keto Shkinat vetem silikon se duken si burra. Dava evgjitesh ballkani. Serbet jane aq komb I keq saqe serbi ha serbin

        1. T
         Tirona

         E çfare lajmi eshte ky? Ne fund te fundit me dhune nuk e zuri. Zgjedhja e tyre. Asnje sensacion.

         1. T
          Tirona

          Serbet jane dhe rrace e bukur, kane zbukuru dhe kosovaret. Dikur ne Shqipni per vajzat e bukura thonin: e bukur si serbe.

          1. M
           MM

           Kur je Kopil serb nuk ka nevoje per koment.Te bukur si Daçiç e si Vuçiç ty ta qifte Kina ate kurve qe pjellin nje mut.

          2. Y
           YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

           Per ty Tirona. Ti prandaj je i bukur se te ka zene nena me serb.

           1. F
            Fatos

            Plasi trapi edhe po e ka bere, na cate karin. Po kur merrni per gru kurvat, cfare prisni?

            1. A
             Ali Pasha

             Çfare ka thanë nje plak ne Shkopet, shoku të qin dhe hasmi te vret, prandaj mos u çudisni, kjo gjë eshte tejet normale.

             1. A
              Aldo

              Jane ca njerez te trashe dhe te ligj njekohesisht qe duan te shkruajne dicka, po e kane koken bosh, si ky "Tirona" nga ndonje shpelle pa emer si dhe " Klimax" po qe s'e di se c'do te thote kjo fjale.

              1. L
               Luciano

               E mo se kshu ju qien grat ktyne, serb hesapi.....

               Lini një Përgjigje