Basha lobon kundër Shqipërisë ditën e pavarësisë, dërgon emisarë në Athinë tek “armiqtë” e bisedimeve Kotzias-Bushati

29 Nëntor 2017, 19:06Politika TEMA

Nuk ka pushim për Lulzim Bashën dhe opozitën kur bëhet fjalë për të lobuar dhe për të vepruar kundër Shqipërisë dhe interesave të shqiptarëve. Madje nuk pushon as ditët e festave kombëtare, të shënuara për kombin shqiptar, në të gjithë hapësirën ku jetojnë, brenda dhe jashtë territorit të Shqipërisë.

Kështu, ndërsa në Shqipëri festohej dita e shpalljes së Pavarësisë dhe festa e Çlirimit të vendit, opozita shqiptare preferoi edhe një herë tjetër të punojë kundër interesave të shtetit shqiptar. Pikërisht këto ditë, Partia Demokratike ka dërguar në Athinë nënkryetarin e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Tritan Shehu. Ky i fundit shkon në Athinë për të takuar eksponentë të caktuar të “Nea Demokracisë”. Madje e thotë me krenari se e takoi, madje se ndjehej më se i lumtur për këto takime të “rëndësishme” për të.

Cinikja por dhe tragjikja për opozitën shqiptare qëndron pikërisht tek fakti se është pikërisht “Nea demokracia”, ajo e cila akuzon Kotziasin per tolerance dhe të të qenit i hapur me raportet me fqinjët, duke përfshirë këtu edhe Shqipërinë. Duke futur këtu dhe tolerancën për marrëveshjen e Detit të nënshkruar nga numri dy i qeverisë së kësaj partie, Dora Bakojanis të cilën Kotzias e quajti gabim dhe pranoi se Shqipëria kishte humbur territor.

Pak javë më parë dy ministrat e jashtëm të dy vendeve Bushati e Kotzias u ulen ne një takim 3 ditor në Kretë ku diskutuan çështjet e pazgjidhura mes dy vendeve dhe siç deklaruan në fund të takimit u bënë hapa konstruktivë përpara.

Por, kjo nuk është mjaftueshëm për opozitën shqiptare e cila preferon të hedhë ‘helmin’ e saj, ku ti dalë mundësia për të nxirë gjithçka të mirë që ndodh në këtë vend, madje duke shkuar deri në nivele të tilla si në rastin e rezultatit të takimeve të Shehut në Athinë.

Aq më tepër që kjo mazhorancë është duke rregulluar gabimet e mbartura dhe nga qeverisja e PD kryesisht, të cilat e futën në një qorrsokak të thellë marrëdheniet me fqinjin tonë jugor, me atë marrëveshje masakruese për territorin shqiptar që hartuan dhe miratuan për detin. Dhe që për fat Gjykata Kushtetuese e rrëzoi me një rezultat të paparë si antikombëtare, pas ankimimit që i bëri PS në atë kohë në opozitë. Por ne kemi një opozitë që jo vetëm nuk kërkon falje publikisht por shkon përtej të gjitha limiteve normalë, duke e vlerësuar atë marrëveshje si shumë të mirë dhe se rrëzimi u bë nga Rama duke blerë Kushtetuesen, një gjuhë e njohur kjo prej opozitës greke.(TemA)

16 komente në “Basha lobon kundër Shqipërisë ditën e pavarësisë, dërgon emisarë në Athinë tek “armiqtë” e bisedimeve Kotzias-Bushati”

 1. Epo kjo pune! says:

  tradhetia nuk ka brire por prokuroria eshte po aq e dhjere ndaj duhet riformatim i drejtesise dhe pastaj, ku ti kapi neni, ne hale vafshin… se ti futesh ne burg per vrasje dhe vjedhje u ben nder, keta meritojne burg me damken e tradhetarit qe te futen ne librat e historise si tradhetare se kete pune kane bere qe nga 90. Po mire keta tradhetare po cne 1/3 e miletit e goca intelektale leshi qe akoma u vene pas… tradhetia ka hyre thelle.

  1. Kujtim Pushka says:

   ANTISHQIPETARET NUK KAN BRIRE
   PD KETE RUG SHIKON QE TE VIJ NE PUSHTET
   TURP O PLERA

  2. ben says:

   Vazhdon propaganda qesharake per trutharet e rilindjes.
   1) qeveria greke brenda nates na u be partner i besushem dhe strategjik. Nese kjo eshte e vertete perse per gati 5 vjet rilindja vetem e sulmonte dhe provokonte partnerin e saj te besushem dhe strategjik tashme ????? Pergjigja eshte e tjeshte sepse ishte qeveria greke qe ja vuri koqet ne bige timonierit te madh dhe nuk ka nga e leviz bythen dhe ky ben ate pune qe di te beje me mire te fortit i lepihet .
   2) FAKE NEWS i rilindjes kuptohet per trutharet vazhdon me nje genjeshter te shkruar vetem te mediat e rilindjes se qeveria greke nuk eshte dakort me paktin detar nderkohe qe qe te gjitha mediat greke referuar qeverise greke shkruanin se nuk behet fjale per te ripare paktin detar. Nderkohe qe timonieri i madh e bashke me kazanet e tij e kane mbyllur gojen per camerine, u zbyth nga prishjet ne himare etj etj.
   3) Dashuria e rilindjes per qeverine greke duket se eshte vetem ne njeren ane nga ana e qeverise shqiptare sepse shteti grek policia greke mediat greke per drogen e kapur 2 ton para pak ditesh akuzuan me emer Saimir Tahirin dhe Edi Ramen.. prandaj dhe policine shqiptare e njoftuan vetem kur bene koferencen per shtyp.
   Perfundim
   Kur i shef te gjitha keto e kupton se qeveria e timonierit te madh eshte ne nje hall vertet te madh dhe se qeveria greke mund ti mare dhe do ti mare cfare te doje .
   PS: rilindja ca ka timonieri i madh pse nuk shkon me ne turqi???? Apo i ka dhene urdher partneri i ri strategjik dhe i besueshem qeveria greke dhe ja ka ndaluar ???????

 2. Bujku says:

  Bravo opozita hallall nderkohe qe ne shqiperi festohet ju punoni si gjithmone fatekeqesisht kunder interesave te atyre qe ju kane votuar. Nuk e di sa i vertete eshte ky artikull por nje gje eshte e sigurt qe shehu shkoi ne athine me presh ne b..t.

 3. TRt says:

  WETINGU DO TO TE ZHDUKE KASTEN ANTISHIPETARE SHUME SHPEJT.

 4. Jimi says:

  Nuk thone kote ! Shiko lajmesin ke pare nusen! Qe ne syfet duket se cfare mesazhi do te percoje emisari i dhuruesve te detit.

 5. DETARI Atllantides? says:

  Votojini,votojini cetnikeett……….

 6. pluku says:

  tritani ka fluturu me pras ne b… tani e ka radhen luli

 7. Haka Tekizoti says:

  Këta kanë të drejtë të shkërdhehen gjithandej me kusht që ajo të jetë në dem të Shqipërisë. Dhe kanë të drejtë përderisa kanë mburojë prokurorinë. Dhe kë ka çuar Basha në Athinë!!! Vagonin e preshit. Gjithë pisat antishqiptarë e të padinjitet janë mbledhur te PD-ja, e cila është historikidht aq antishqiptare saqë duhet nxjerrë jashtë ligjit.

 8. Durim says:

  Kur te vij dita e votimeve ti japim dermen e fundit ketyre pislliqeve te PD.

 9. Shqip says:

  Or lum miku, tritan uhesh hengri preshin e shpetoi gruja e si ben pershtypje per aq kohe sa bejne parate.spitale private kane, Alta shesin moralin …… E pyesin ata per atdheun. Ju kujtohet kur thoshte se nje zvicerian do te sillte floririn e Enverit, tani thote policia italiane ka kapur Saimir Tahirin.
  Nuk tuten keta plera se ka akoma …qe I votojne. Ashtu si ka qe shajne akoma Enverin e luften 29 nentor. Se ju pelqen te shikojne nje nje parcele deshmoret e atdheut me banditin Azemi hajjjdddariii qe e vrane ne darke, naten dhe e qane diten .
  Ju lutem komentin gazeta

 10. spartaku says:

  Lul Basha qenka çmendur.Mbylleni sa me pare ne psiqiatri,se do beje marrezira me te medha.Nga i ç’menduri nuk pret gje tjeter.

 11. Drejtesi says:

  Ate qe bente dhe do kishim Drejtesi e quajti rrugace bulevardi sali karakurva dhe pas kesaj Rruget e mutit vashduan sic donte te bente salikerma fatkeqesisht

 12. Kuq e zi says:

  Hahaaaaaa
  Tritan prasi shkon te greket sumqima …
  Imagjinoni sa kuptohen kane shume te perbashketa
  Me pak fjale do shkembejne eksperiencat
  Merrni dhe ndonje turk dhe beni trekendesh

 13. albblog says:

  i fusni prap preshin tritanit se e ka qejf

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje