Votimi i kandidatëve të PD, Murrizi sfidon anëtarët e komisonit: Publikoni çertifikatat nga autoriteti i dosjeve të sigurimit

12 Tetor 2020, 08:25Politika TEMA

Deputeti Myslim Murrizi ka ngritur tonet lidhur me votimin që është zhvilluar në degët e PD për kandidatët pqr deputetë.

Sipas Murrizit, votimi me votë kundër është një shprehje mllefi sesa votë besimi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Murriz ngre pyetjen “përse nuk bëhet publike rezultati i votimit për çdo kandidat në të 61 degët ku secili të shoh sesa vota kundër ka marë”!

Sipas Murrizit, që të jetë i besueshëm procesi dhe që Ddmokratët dhe shqiptarët të shohin se sa të “ virgjer” janë kandidatet duhet që më së pari 4 antarë të komisionit të përzgjedhjes së kandidateve Z.Mustafaj, Z. Nishani, Z.Ruli dhe Z. Marku të bëjnë publike çertifikatat e pastërtise së figurës së tyre nga autoriteti i dosjeve të sigurimit pastaj të kontrollojnë “ kolegët” e tyre.

“Votimi me vote kundra eshte nje shprehje mllefi sesa vote besimi. Ne qarkun Fier ishin propozuar nga antaresia ne fazen e pare rreth 500 kandidate per kandidate per deputet

Nga komisioni i “ filtrit” ishin perzgjedhur 101 kandidate per tu nenshtruar votes se mllefit, inatit dhe urrejtjes se antaresise se pd se 6 degeve te PD ( Fier, Lushnje, Mallakaster, Divjake, Patos,Rroskovec)

Ne votim u futen me pak se 60 kandidate nga te cilet 20 ne Fier, 14 ne Lushnje, 6 ne Divjake,7 ne Mallakaster,4 ne Rroskovec dhe 5 ne Patos.

Po rreth 50 kandidate ish drejtora tatimesh, burgjesh, hipotekash,arsimi, shendetesie spitalesh ,legalizimesh, te armos dhe alpetrolit, te aku bordit te kullimit dhe bujqesise, pse nuk bejne ciu kur jua dh…. emrin dhe nuk jua sollen fare per votim?

A thua kane qene SPIUNE SIGURIMI?

Apo jane perjashtuar si ish hajdut administrate?

Pse nuk behet publike rezultati i votimit per çdo kandidat ne te 61 deget ku sejcili te shoh sesa vota kundra ka mare?

Po nga keta qe kane kaluar “ testimin” a ka SPIUNE SIGURIMI?

Por qe te jete i besueshem proçesi dhe qe Demokratet dhe Shqiptaret te shohin se sa te “ virgjer” jane kandidatet duhet qe me se pari 4 antare te komisionit te perzgjedhjes se kandidateve Z Mustafaj, Z Nishani(Mehmeti), Z Ruli dhe Z Marku te bejne publike çertifikatat e pastertise se figures se Tyre nga autoriteti i dosjeve te sigurimit pastaj te kontrollojne “ koleget” e Tyre.

Se sa kohe qarkullojne pseudonimet shkrimtari stilolapsi, libri, moisiu, cigarja, dragoi etj askush nuk mund te shese dengla si i “ virgjer” nese nuk guxon te shkoj tek autoriteti i dosjeve.

Ftoj çdo pleher dhe funderrine qe leh veresi ose me pagese te bejne publike kete çertifikate. Sikurse ftoj 4 antaret e autoritetit te dosjeve te tregojne me dokumenta se a kane qene vete spiune te sigurimit.

Ftoj publikisht çdo individ, subjekt politik ,media , ojf apo ojq,institucion shteteror qe ti drejtohet autoritetit te dosjeve te sigurimit edhe per Myslim Murrizin dhe i autorizoj ta bejne publike çfaredo informacioni rreth meje.

Ka 30 vjet qe ky vend drejtohet nga SPIUNET E SIGURIMIT qe peshtyjne ne surrat njeri tjetrin por qe kurre nuk guxuan te hapin dosjet”, shkruan Murrizi në një postim në rrjetet sociale.

1 komente në “Votimi i kandidatëve të PD, Murrizi sfidon anëtarët e komisonit: Publikoni çertifikatat nga autoriteti i dosjeve të sigurimit”

  1. Doda says:

    Tre jane te sigurte si sigurimsa, 1, besnik mustafaj 2, Mark marku. 3.bujar nishani. Tre te infiltruar nga UDB .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje