“Welcome, vdis”, Fico i kthehet Alfred Çakos: Përhap budallëqe për vaksinën, jo çipi, jo kjo apo ajo

13 Tetor 2021, 12:13Politika TEMA
“Welcome, vdis”, Fico i kthehet Alfred Çakos: Përhap

Dejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico ka reaguar ndaj deklaratave të konspiracionistit Alfred Çakos në lidhje me deklaratat për vaksinat antiCovid.

Gjatë një takimi me studentët në Elbasan, Fico u shpreh se njerëz të papërgjegjshëm përhapin deklarata të rreme duke u mbushur mendjen qytetarëve që vaksina ka çip.

“Një Alfred Çako a ça është ai. Ai është një fyerje. Nuk e kuptoj si burime të tilla të papërgjeshme dhe të drejtën e të vërtetës e kemi ne që kemi bërë shkollimin për të kuptuar nëse kemi ne të drejtë apo ka dikush të drejt në mjekësi. Përhapin budallëqe, jo po çipi, jo po kjo. Ore zotëri.

Ju po shkoni të gjithë në mjekësi, por edhe ata që nuk kanë shkuar në mjekësi kanë bërë biologji.  Pyesni ore, ka fakultet mjekësie, ka ISHP, ka pedagogë. Bëni një forum me pyetje dhe të japim përgjigje.

Nuk mund të dëgjojnë njerëzit këtë Çakon a ca janë të tjerë aty dhe thotë shikoj në Facebook, dëgjoj Çakon unë aty dhe nuk vaksinohem. Ëelcome, vdis, se kështu i bie”, deklaroi Fico.

5 komente në ““Welcome, vdis”, Fico i kthehet Alfred Çakos: Përhap budallëqe për vaksinën, jo çipi, jo kjo apo ajo”

 1. QYTETAR says:

  Problemin e krijuat vete me “detyrimin per vaksinim”. Tani mbajeni me shendet! Nuk e ka krijuar problemin Cako por kur dikujt i thua qe duhet te beje dicka me detyrim patjeter do kerkoje me shume informacion dhe ka PLOT informacion per vaksinat dhe pasojat. Ca e deshet detyrimin? Apo ashtu ishte nje muhabet kontrate dhe lekesh … Dhe kujdes me DETYRIMIN se nuk keni pare gje AKOMA!!!!

 2. Shqiptaret qe drejtuan Perandorine Osmane dhe Perandorine Romake says:

  Po kush po vdes o plehre e pabese???
  Shqiptaret qe kane arrit imunizim tufe ne 80%???
  Kush po vdes???

  Femijet dhe studentet qe jane 100% te mbrojtur???

  Ndoshta cipe nuk ka kjo vaksine por qe ka shkaktuar vdekje pa fund dhe qe asnje kompani nuk mban pergjegjesi, kjo eshte e vertetuar.

 3. Grand says:

  Cako! ZonJa Rico ka he drejte!
  1.Dakort me ty qe ky virus u krijuanga njerez armiq te te njerezimi.
  2. Ky virus i ka marre jeten deri tani rreth 5 milion njerezve.
  3. Vaksinat duken qe po e mbroj me njerzimin.
  4. Po te jete per ka plote menyra dhe procedura mjeksore per te injektuar cipe.
  CAKO, ALF. Bashkohu ne kete lufte.

 4. deda says:

  Cako psikopat.pse i jepni hapesire ketij psikopati.

 5. ervin qerimi says:

  Atij ia ka marre zoti mendte por shume gabim e kane ata qe i japin mundesi te shtoje gjithnje e me shume idiotesine e tij .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje