FOTOT: Njihuni me plazhet më të mira në botë për vitin 2022

24 Shkurt 2022, 11:29Turizëm TEMA
FOTOT: Njihuni me plazhet më të mira në botë për vitin

Ka shumë plazhe në botë që janë mahnitës dhe mund të quhen pa frikë një parajsë në tokë. Por cilët janë plazhet më të pëlqyer nga përdoruesit e Tripadvisor për vitin 2022?

Platforma e udhëtimit sapo ka publikuar listën e “Plazheve më të Mira në Botë” dhe në krye të listës është plazhi Grace Bay në ishujt Turks dhe Caicos. Ky vend i mrekullueshëm në Oqeanin Atlantik nuk është saktësisht i ri në renditje. Për çmimet e Tripadvisor 2021, u rendit në vendin e katërt.

Karaibet kanë më shumë plazhe në top 10 listën e këtij viti, dhe pesë kontinente janë të përfaqësuara në listë. Brazili është i vetmi destinacion që ka më shumë se një hyrje të reja, duke renditur 3 plazhe mbresëlënëse.

Për vitin 2022, plazhet më të mira janë:

Numri 1 i vitit të kaluar – Plazhi Whitehaven në ishullin Whitsunday në Australi – nuk u rendit në top 10 këtë vit.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje