FOTOT: Tyson nxjerr në shitje “veshin” e Holyfield, me shije kanabisi

22 Mars 2022, 13:59Lifestyle TEMA
FOTOT: Tyson nxjerr në shitje “veshin” e Holyfield, me shije

Më shumë se dy dekada pasi kafshoi veshin e kundërshtarit të tij në ring, Evander Holyfield, në sfidën për titullin botëror në versionin WBA në vitin 1997, Mike Tyson ka nxjerrë në shitje karamele në formë veshi.

Për më tepër, karamelet e gomuara janë me shije kanabisi dhe quhen “Kafshimet e Mike”, për t’i bërë homazh momentit më famëkeq të boksierit legjendar në ring.

Holyfield, i vetmi boksier katër herë fitues i titullit të peshave të rënda, mundi fillimisht Tyson-in në Las Vegas në vitin 1996. Një vit më pas, në ndeshjen e revanshit që të gjithë prisnin me padurim, Tyson kafshoi veshin e kundërshtarit dhe e pështyu në ring copën e këputur, duke u eliminuar menjëherë nga gara. Incidenti bëri që ajo ndeshje të futej në historinë e boksit si ndër më të çuditshmet

2 komente në “FOTOT: Tyson nxjerr në shitje “veshin” e Holyfield, me shije kanabisi”

  1. Béni says:

    Sara..ta coptofte Majku dyfelefelukun.☕???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

1 Komente

  1. R
    Ramo

    TYSON ESHTE DRAGOI I BOKSIT NE BOTE.TYSON KUR ISHTE 19 VJEC NE NJE SEZON 23 NDESHJE I FITOI TE GJITHA ME NOKAUT DHE ME TE SHUMTAT NE RAUNDIN E PAR. KY SUKSES NUK ESHTE ARRITUR PREJ ASKUJT TJETER AS ME PERAFERSI. TYSON NUK BENTE KURRE NJE HAP MBRAPA NE MINUTAT E NDESHJES EDHE KUR NUK SULMONTE POR MBROHEJ TAMAM DRAGUA, KURSE MUHAMET ALI ME TE SHUMTEN E KOHES MBROHEJ DUKE KERCYER PUPTHI NEPER RING. HOLLIFILDI NJE LOJTAR HILEQAR. NE NDESHJEN ME LIONIXIN, HOLLIFILD HUMBI 11 RAUNDE KURSE LIONIX VETEM NJE DHE NDESHJEN GJYQTARET E DEKLARUAN BARAZIM SE TRAINERI I HOLLIFILLDIT DOM KING KOMPROMETONTE CDO GJYQTAR ME MILIONA DOLLARE.

    Lini një Përgjigje