3/5 e votuesve të prillit 2021: Opozita dhe mediat e kanë ekzagjeruar çështjen McGonigal

1 Shkurt 2023, 12:01Blog Nga Eduard Zaloshnja

3/5 e votuesve të prillit 2021: Opozita dhe mediat e kanë ekzagjeruar

Dje zhvillova një sondazh elektronik kombëtar rreth opionit të publikut mbi çështjen McGonigal, duke e shpërndarë pyetësorin në mënyrë krejt rastësore nëpër territorin e vendit.

Pyetësorin e plotësun pothuaj 1 mijë votues të zgjedhjeve të prillit (mosvotuesit e atyre zgjedhjeve ishin të paktë për të nxjerrë rezultate statistikisht domethënëse).

Kampionin e votuesve të zgjedhjeve të 21 prillit e ripeshova statistikisht që të përfaqësonte sa më mirë mënyrën e votimit të tyre në ato zgjedhje, si dhe grup-moshat, gjininë dhe shpërndarjen gjeografike të elektoratit.

Nga sondazhi rezultoi se pothuaj 2/3 e votuesve të zgjedhjeve të 21 prillit mendojnë se çeshtja e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, është fryrë më tepër se ç’duhet nga opozita (14.2%), nga mediat (18.1%), ose nga të dyja (26.3%). Vetëm 41.5% mendojnë se kjo çështje nuk është fryrë fare (shihni tabelën më poshtë). 

3/5 e votuesve të prillit 2021: Opozita dhe mediat e kanë ekzagjeruar

3 Komente

 1. E
  Eni

  Vetem ky e di si e ka bere e ku e ka besueshmerine...une di qe ne cdo tavoline ku rri askush nuk eshte Habitur..sepse dhe Shqiptari me idiot e di qe ne gjithkend e blejme pa problem...ndaj nuk na ben as ky rast pershtypje

  1. M
   Medi Belortaja

   une nuk kam me frike nga vdekja, qe kur mesova qe mund te vdese edhe i madhi Koco Devole, Heroi Shpirt madh Enriko Veizi, apo Legjendari Minella Borova...Jam Mediu i vertete, Mero djali..! E di, thote Mero, e njoh ndershmerine e njeriut nga menyra si ecen, me tha Alma

   1. R
    Ramizi

    Pupu sa rende zaloshnja. Ka humbur cdo lloj lidhje me realitetin. Gjynah. Metamorfoze e shmetuar O zaloshnje. Madje publiku mendon qe edhe 20 milion euro nje kilimeter rruge eshte shume mire. Madje qe edhe me ceshjten e inceneratoreve opozita e ka ekzagjeruar. Po ik o delenxhi burre.

    Lini një Përgjigje