Agron Shehaj, një sinjal që anija e Berishës po mbytet

8 Nëntor 2023, 09:32Blog TEMA
Agron Shehaj, një sinjal që anija e Berishës po mbytet

Nga Namir Lapardhaja

Dalja në ‘Opinion’ e Agron Shehaj dhe njoftimi se është shkëputur nga grupimi i ‘Rithemelimit’ të Sali Berishës, përbën një moment të veçantë në dinamikën politike brenda këtij kampi.

Deputeti Shehaj, i cili iu bashkëngjit ‘Foltores’ në momentet e fillimit, është i pari që po e braktis publikisht atë.

Nëpërmjet këtij veprimi, ai ka dhënë një mesazh të qartë përsa i përket situatës ku ndodhet Sali Berisha dhe grupimi i tij pas nisjes së hetimeve nga ana e Prokurorisë së Posaçme.

Ashtu siç vetë Shehaj u shpreh, largimi nga grupimi i Berishës dhe vijimi si deputet i pavaur, është motivuar nga rezultati zhgënjyes në zgjedhjet e fundit vendore, mospasja e një plani dhe aksioni konkret për ringritjen e opozitës dhe, mbi të gjitha, për atë që ai e quajti mosbesim të shqiptarëve te ky grupim dhe te këta njerëz.

Largimi i Agron Shehajt ngre një pyetje të rëndësishme: A është ky vetëm fillimi i një vale tërheqjeje të deputetëve të grupimit të “Rithemelimit” apo është një zhvillim i shkëputur?

Sido që të bëjnë deputetët e tjerë të grupit të Berishës, duke parë edhe lëvizjet dhe ‘aksionet’ e fundit guerrile, është e qartë se ‘lufta’ është duke u zhvilluar jo për ato që thuhen, por për ato që fshihen: Berisha e bën për të shpëtuar veten dhe familjarët e tij të afërt nga SPAK-u, ‘heronjtë e kangjellave’ për t’u dukur të besueshëm në sytë e tij dhe për të marrë bekimin për të qenë pasardhës në krye të ‘Rithemelimit’.

Agron Shehaj është deputeti i parë që me largimin dhe veprimin e tij tregoi se nuk do ketë një të ardhme politike postberishë për grupimin e “Rithemelimit”, sepse ai është i destinuar të ndjek fatin penal të Sali Berishës.

9 Komente

 1. O
  O ilir o spiun,o ilir o spiun

  cfardo qe te bejne keta,nuk ja vlen se treguan legenizmin e tyre

  1. B
   Baca-Bajram

   Te gjithe minj kanalesh jane, dhe sic e kane ne natyre, kur anija eshte duke u mbytur, minjt e hales jane te paret qe e braktisin... Dhe ky haleja dhe legenat e tjer qe i ven nga pas psikopatit, shpellarit Sa-Hales, do t'a len ne balte Shkerdhaten Legen-dare, Sa-Halen.

  2. M
   Mugarem Bey Kaso Laprake

   Narkodollaret e Edi Escogar Rames e bene punen e tyre . Po perseri mei paster e i pamposhtur do dale dr prof Berisha

   1. D
    Dakord

    Gëzuar festën e partisë komuniste hahahahahaha

    1. s
     salehu

     ke te drejte, me i paster do dale dr. saleh kar serbi. Do e laje shurra e gjithe Tropojes.

    2. D
     Dashnoret bio të Ymerit nga Pështani

     Naqir Lapërdhjerin e ka zënë barku. Pas u " trimerua" dje per refugjatet e Melonit, sot po lepin kakën e Tualet Pallës. O Lapërdhjerë Shehaj ju kalli datën dhe po beni "diversion" me Ymerin e gëlbazave që ta veçoni. Hahaha komunistët skuptohen fare!! Dhe Shehaj me Berishën u prishën. Se do Ymeri me Laperdhjerin !!!! Ketyre ju ka ngel ora tek lufta nacionalçlirimtare e Dullës

     1. L
      Latif Dreqi

      Gezuar "8 Nentorin" o "Dashnoret bio.........." te komunistit Sahale.

     2. E
      Edhe pasqyra tmerrohet nga fytyrat e atyre !

      Nje mut vlonjat eshte dhe ky, jashteqitje e qytetit dhe fshatit. Tani bordellon dhe kurverine e futen kudo, por ne qoftese do vazhdoje populli shqiptar te besoje tek keta, mire e gjen. Keta jane jashteqitja e kombit, ashtu si tha Kadare ne largim e siper me arratisjen politike! Por jo emigrantet qe mbajten Shqiperine gjalle ketu e 32 vjet. Ketu e kishte Kadare, por njeri eshte dhe ai, beri gabim. Besohet me Agron Shehaj?!

      1. V
       Vlora

       Pse lini komente negative ndoshta ka te drejt sepse gjithe dwmokratet kan ikur dhe ata qe kan ngelur ne atdhe vuajne per nje pun dhe te themi te drejten jan lakuriq cfare te bejn me teper demokratet e thjesht jan ngritur disa her

       Lini një Përgjigje