Amerika në kërkim të një shqiptari normal në Kosovë!

16 Nëntor 2022, 10:21Blog TEMA

Amerika në kërkim të një shqiptari normal në

Nga Kimete Berisha

Qeveria Kurti është aq ireale, halucinante, arrogante dhe e paditur, sa që Shtëpia e Bardhë ka filluar të dyshojë se krejt shqiptarët janë çmendur.

Amerika dhe Brukseli janë duke hulumtuar mundësinë e zbulimit të ndonjë shqiptari që ende nuk ka fluturuar,

që ia di hallin vetes,

që është i vetëdijshëm se Kosova është vendi më i varfër në Evropë, që e vetmja shpresë e shqiptarëve është largimi nga ky ferr,

...që e di se Kosova nuk mund t'i ruaj kufijtë e saj, që nuk është në gjendje ta ngijë popullin bukë,

që ka probleme banale, probleme primitive të një shoqërie të paemancipuar.

Nga një njeri normal, për studim, është duke i kërkuar në LDK dhe PDK.

Ka gjasa që i ka gjetur: Lumir Abdixhikun dhe Memli Krasniqin, njerëz normal, të tokës, që së paku nuk kanë probleme me iluzione, me orientim dhe me vetëndodhje, si qeveria Kurti.

Nuk është problemi që Kosova e ka qeverinë e dështuar, problemi është se Kosova e ka qeverinë abnormale.

Qeveria abnormale e Albin Kurtit konkuron me raketa, me bomba atomike e me superfuqi botërore.

Janë aq të çmendur sa që para Polonisë e dinë kush i ka gjuajtur raketat në një fshat të Polonisë.

Janë halucinantë dhe të lajthitur, që jetojnë në sfera tjera.

Nuk kanë shkalluar për inat tonin, kuptohet, por Kosova sherri i tyre po duket 'budallaqe'!

P.S. Presidendja veç hijen e ka këtej, përndryshe, me fiqir është komplet në një tjetër dimension: me mision historik, me fuqi mbinatyore, me identitet mbinjerëzor....veç shtëpinë luksoze e ka në tokë.

Sikurse bashkëvuajtësi i saj i preferuar, Presidentja vuan nga iluzioni i madhështisë.

Veç çka s'e ka vnu edhe 'kralicën' n'kry!

25 Komente

 1. z
  zalli

  Bravo sa thjeshte e sa sakte i ke rendite gjerat.sinqerisht respekte

  1. D
   Dardan

   Edhe une nuk mund ta mbyllja leximin e shtypit te sotem pa i perjetuar dhimbjet e shtizave te Kimetes, jo te Kimit, se ajo e humbi betejen me Perbindeshin e Vicidolit, Doktor Sali Mortjen.

   1. L
    L.Xh

    Oj Kimete, ke shumë të drejtë, por taksirati, ju bën të vuani, mbasi si çdo popull, edhe ju, shqiptaret kosovare, meritoni të keni në krye, udheheqjen që meritoni. Sikunder edhe ne me Sali Berishen dhe Ilir Metën. Koka bën, koka pëson, thonë lebërit këtej nga anët tona. Albin Kurti, siç thonë në Shkodër, “asht i ngrehun si gjeli maje plehut”…… Për Vjosiçka Osmanin, po në Shkodër, thonë “ asht si bagla e dalë prej lope”….. Për të tjerat, mendoj që vëllezërit tanë, anglisht folës, matanë Atlantikut, do të veprojnë shpejt, bile shumë shpejt. Nuk mund të ecet me një të çmendur paranojak si Albin Kurti, dhe një psikopate si Vjosiçka Osmani, me delirin e madheshtisë….

    1. S
     Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

     Sunit normal!!? Eshte njelloi si me fut doren ne nje thes me p1th dhe te kapesh te vetmin c@r qe ndodhet brenda.... gezuar ramazonin.

     1. K
      Kosova

      Ti qe shkruan me kete emer "Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....", me siguri e ke origjinen nga ndonje fis i eger vandalesh, sepse ti nuk e di se myslimanet, duke filluar nga Iraku i sotem, i kane dhene njerezimit qyteterimin.

      1. I
       I. Hoti

       JOO ai me siper eshte antishqiptare i dershperuar,i frikesuar deri ne palce,,nga bashkimi i kombit tone mbi 10 milion ne trojet e veta ,nje pjese akoma perkohesisht te pushtuara... Lereni ne ankthin e friken e pambarim... Kurse per ju 'kosova' ..nuk kemi lidhje as komente me sunite a iranian...jemi shqiptare mesi KOMB me ide e fe idividuale. Kush nuk gjen rehati ne trojet shqiptare te pirdhet ne Qipro a arabi ....

    2. L
     LVXana

     Si rě mbi Tomor mbritë , sikur ma tha zogu , thomë ne , më k'ët'anë . Si e pusullët . Po t'a nis Kolombën kreshtave , me një pupël dudie ( kumëri ) që gjeta n'avli pa i'a rënduar kthimin . M'a shih në sy armorrën si përvëlakun në çerep sheh . Më pëlqen pak i kërcënitun - përvëlaku - i vorfën në t'lym e krypa , à point .

     1. K
      Kimete te kemi me kimet

      Kurti - Meta njeri perdorues i alkolit tjetri perdorues i médicament antidepresive te dy hallucinante .....

      1. e
       emigranti

       Cfare kerkon moj spiune serbe, qe Kosova te pranoje pa kushte te gjitha tekat e Serbise. Pret ndonje Yes man nga opozita, tip Hoti, apo negociatore serioze te cilet I bejne mire llogarite dhe bejne cmos per me te miren e Kosoves, aq me teper tani qe Serbise po I mblidhet laku dhe e ka kuptuar qe nuk ka rruge tjeter vec te bashkepunoje.

       1. D
        Drago Stena

        Po ta n'eza fitilin ke me i'a bo pdboum . Mos m'a lyp se nuk kam me t'a ba korpin o mëk'at . N'do me e nez , çap ne Rema e ta qet me tymos kutinë e i kup'.

       2. K
        Kosovar me zemer

        Super Titull!

        1. K
         Kosovari

         Ti nuk je emigranti por je ( i marosuri ) ti je Kurt,Osmanlli ) ti je idiot ,ti je hajvan ,ti byth lepires ,ti je pro Serb si Kurt Osmani ,ti je funderine

         1. M
          Miri

          Ste krahasoj me floririn se te humbas vleren brava kimete

          1. S
           Shmil Pollogasi

           Moj mike PËRBINDËSHE ! Pasha bacën, ti je person shkollor për të argumentuar devijimin dhe papjekurinë tënde mendore dhe shpirtërore. Tipa si ti, në psikologji i kategorizojnë - narcisoidë me vetëvlerësim skandaloz. Mos dil në qarkullim rrugor, aksidentet në relacion me ty janë fakt i probabilitetit maksimal! Pastaj, kush ta mësoi ty këtë shqipe V/B/ULGARE ? !

           1. d
            drogaxhiu

            Me kot mundohesh Z.kimete te mbrosh Kurtin. Ai nuk eshte ilizionist, por eshte antar i organizates se teorise te konspiracionit boteror qe mendojne se toka komandohet nga aljenet. Kurti nuk eshte jo real, halucionalist, por ai thjeshte zbaton urdherat e Komandes Eprore te stacionuar ne Beograd dhe kryekomanden ne Rusi. Ai eshte i detyruar te zbatoje urdherat, prandaj hiqet si injorant dhe vulgar ne te njejten kohe. Prandaj ai hiqet arrogant sepse kundershton pa arsye Komanden Tokesore me vendodhje ne Vashington. Kemi ndeshje dhe perleshje midis jetes dhe vdekjes Z. Kimete! Kurti i perket grupit te aljeneve dhe jo tokesoreve. Se shpejti toka do zhduket! Amerika do rrafshohe. Rusia do lulezoje dhe Kurti do na shpetoje nga kjo zollomahi. Prandaj ai eshte bythelevizur dhe ti nuk e kupton!

            1. O
             Ortega

             HAJDE, baci, hajde ! Hajde shpirt disfatistësh, hajde! Kurti është mish e shpirt proamerikan, por brenda vëllezërish, shokësh, miqsh shfaqen pikëpamje divergjente, të cilat sërish takohen në ndonjë pikë hapësinore dhe kohore. A nuk është përcmuese edhe për Amerikën e Perëndimin kur të kërcënojnë nazistët sllavoortodoks me Wagnera dhe Halera e ti përbuz një popull të stërvuajtur me spostime afatesh e banalitetesh të tjera. Themelon një shtet dhe bën cirkun po nga ai shtet. Ju jeni halecionistë e lluministë.

            2. s
             skerdi

             Dole Qimete, te qeka ngrit prape moj manare

             1. D
              Drago Stena

              Mos harroni të ndërroni ( verifikoni ) gomat e kat'rrotakve , sidomos ato të pasmet , mundësisht , me thumba , eviton shkarjet në frenim ..fatale per dikë të në frenojë e përfundojë në një lëndinë mbjellë me narcis ( a di vallë ç'o ) . Fillojnë rreshjet , dalin kërminjtë , thithlopat guake , bretkosat , mizat , fatëmoçalet e fatalës .

              1. Çekiçi

               Al-Bin -Lladen kurci Vjosiçka Osmanoviçi Jan idiot bashkpuntorë te euleksit unmikut listes serbe qe në bashkpunim bënë dosje per çlirimtaret qe ata te shkojnë në Hagë se po te ishin ata këtu keta faqezi kurren e kurres nuk do te ishin as kryepidh as kryemut

               1. B
                BashkimKosova

                Kimete nuk e dijë a të njohin ty amerikanët dhe prendimoret??!!! Nëse jo atëherë dergoju ndonji foto, ja shetitiu rrethë ambasadave të tyre dhe problemi zgjidhet. E harroin Memlin dhe Lumirin se atyne nuk mujin me ju qu kambët si ty. Prandaj ngutu shpetoju prapanicat Memlit dhe Lumirit ….

                1. L
                 Llazo Bako

                 Ik ore bajgë...

                2. -
                 ----------------------------------

                 Kosova si Palestina, Shqiperia si Libani. Kosova vendi i falimentum komplet ne te gjitha aspektet. Kosova do te vuaj gjate nese nuk i largohet islamia radikal.

                 1. H
                  Hajdar i Shtimes

                  Mos e ke nga përvoja ketë porosi për Kimeten, sepse ti B. K. shumë mirë po e ditke që këmbët i hapin dhe ia fusin vetit ata që punojnë për interesa anti kombëtarë dhe antishtet që manipujojnë, gënjenjën, premtojnë dhe mashtrojnë dh eme çdo mjet kundërshtojnë e Luftën e lavdishme Çlirimtare për inetresa pro serbe dhe pro ruse.

                  1. B
                   BashkimKosova

                   Hajdarrrrr, jo Hajdar jo. Kur ti qonë komt dhe kthen bythen pret me ta rras dikush “ Hajdarin” ja duhesh mi ble nji Hajdar me baterija e ja rras vetes. Hajdarrrr le luften me nji anë Hajdar,,,,, Ciao

                   1. M
                    Methe Kierit

                    Nuk bashkohet kurrë Kosova me Shqipërinë , varrezat e dëshmorëve i kanë cërëmonialët t'i bëjnë si u'a do adia e në Manastir , të tjerat punë shalësh e☆vërash , referohjuni Mietë Horrës .

                  Lini një Përgjigje