Urime për protestën me Doktor Berishën në krye dhe Zoti ju ndihmoftë!

14 Nëntor 2022, 09:42Blog TEMA

Urime për protestën me Doktor Berishën në krye dhe Zoti ju

Nga Habjon Hasani

Disa piketa per debatin mbi protesten e opozites:

1. Berisha nuk mund te beje dot asnjehere proteste te dhunshme. Keto lloj protestash behen vetem nese te shkelin syrin amerikanet; dhuna behet me lejen e tyre.

Berisha eshte me karton te kuq; nese behet shkaktar dhune e nxjerrin prej bythe nga stadiumi.

Mos ja kerkoni kete gje.

2. Protesta e 7 korrikut dhe ajo e 12 Nentorit kane nje vlere te spikatur brenda kampit opozitar pasi konfirmojne se cila nga "opozitat" ka mbeshtetjen masive te njerezeve. Fakti qe Berisha nxjerr njerezit ne shesh e shnderron grupin e "Alibejve" ne nje organizate fantazme, deri ne momentin qe ata japin proven e se kundertes.

Ne kete kontekst protesta ka shume vlere dhe ben dallimin e qarte se me ke eshte mbeshtetja masive popullore ne kampin opozitar.

3. Çdo skepticizem mbi shanset e Berishes per te marre pushtetin eshte mese legjitim; eshte racional. Se pari njehere sepse eshte ne dyshim shendeti mendor i Doktorit; kur ai akuzoi Bashen si "te blere nga ruset" personalisht jam skandalizuar; sepse dhe sikur Basha te jete i tille Berisha nuk ka interes ta thote kete gje per sa kohe e ka promovuar ne funksione kyçe Bashen dhe ja ka imponuar me dhune figuren e tij gjithe te tjereve.

Basha jo vetem qe nuk eshte "agjent rus" siç Berisha thote, por gjasat jane qe ai te jete krijese e sherbimeve inteligjente amerikane qe ja kane imponuar Berishes ne vitin 2004; me kushtin per ta sjelle ne pushtet ne 2005-en.

Ne kete pike Berisha ende nuk hedh drite se cila ka qene ujdia e tij me George Soros ne vitin 2003-2004; ujdi per te cilen Sorosi ka folur hapur se ekzistonte dhe ne pame qe treçereku i KOP-it ne 2005-en ishin njerez te investuar nga Soros.

Ky ngerç dhe keto akuza per Bashen si "sovjetik" e bejne automatikisht Berishen te duket si i destabilizuar psiqikisht perpara asaj qe quhet shtresa gri e popullsise; qe eshte dhe shtresa qe ben diferencen.

4. Mendoj qe pas 9 Shtatorit 2021; Sali Berisha kishte gjithe te drejten e tij per te hequr Bashen si kryetar dhe me pas t'i hapte rrugen nje fryme te re, kryetar te ri, trojke apo çfaredoqofte.

Berisha thote se ka kerkuar falje per faktin qe u imponoi Lulzim Bashen demokrateve; por kjo eshte tallje. Ça d.m.th qe kerkoi falje?

Pse ça beri Basha, harroi padashje çezmen hapur dhe permbyti katin e dyte te partise?

Berisha duhej te merrte pergjegjesi dhe te paguante faturen, sepse nese kjo pune kalohet me nje "Me fal"; atehere le te vjedhe dhe Edi Rama zgjedhjet e ardhshme dhe te kerkoje falje me pas dhe jemi ne rregull.

5. Te gjithe ju qe e keni ndare mendjen t'i jepni Berishes nje shans; duhet te jeni te vetedijshem se nese ndodh qe Rama merr mandatin e 4, ajo dite do jete momenti i asgjesimit te Partise Demokratike dhe shnderrimi i saj ne perkursor konfliktesh dhe zallamahie qe ushqejne pushtetin e Rames.

Eshte bast shume i rende ky qe keni hedhur dhe gjasat jane qe ju do ta humbni bastin.

Urime per protesten. Zoti ju ndihmofte.

15 Komente

 1. k
  k

  Ju që flisni gjithë diten per non gratan duke e faktorizuar, jeni thjesht sherbyes të tij dhe kundër kombit, zhvillimi dhe perparimit. Non grata per korrupsion të larte dhe në shërbim të rusise , nuk i duhet popullit shqiptar prandaj Nuk e votojne.

  1. a
   amerika hoqi lulin,vuri saliun

   berish komuniste duhet te shpallet terrorist e jo non grata

   1. T
    Trotski

    Per cfare masiviteti po flet ? Per afro 10 mije protestues? Ata dukeshin qe kishin dale me leke (te Paguar nga koshi i Xen Gerdecit -Klyshit Pedo te Sali Kermes) Protesta tregoi se sali Kerma dhe Like hajduti jane Pshurrosur nga Shqiptaret

    1. n
     nje i njohuri Yt i hershem dhe koleg

     Habjon Hasani si nje i njohuri Yt i hershem dhe koleg, po te them vetem dy gjera persa ke shkruajtur me siper: 1) Sali Berisha dhe Ilir Meta/j jane e njejta prerje genetike (maloke Veri-Jug), jane e njejta lidhje me Komunizmin, Sali Berisha ish Sekretar Partie i Spitalit Qendror te kryeqytetit shqiptare dhe Mjeku personali Hysni Kapos (me se paku..., sepse ka qene dhe Kardiolog edhe per te tjeret e Byros Politike, prane Klinikes se Udheheqjes se PPSH), ndersa Ilir Meta/j qe student ka qene Sekretar Rinie Fakulteti (tek Ekonomiku) dhe pikerisht ne ate kohe eshte veteafruar Bashkepuntore / Denoncues i Sigurimit te Shtetit (Dosja e Tij eshte katerciperisht e vertete me jo pak faqe...). 2) Si Berisha dhe Meta/j jane dy super-hajdutet dhe super-vrasesit e shqiptareve qe nga 1991 e ne ditet e sotme, qe sebashku kontrollojne pasuri marramendase ne tere Shqiperine si dhe miliarda Dollare dhe Euro neper disa Banka dhe Off-Shore duke filluar nga Qipro, Greqia, Malta, Kosova, Mali Zi, Serbia, Italia, Belgjika, Britania, SHBA, Amerika Qendrore (Honduras, Guatemal, Costa Rica, Kuba, Barbados dhe ... etj), Amerika Jugut/Latine (Kolumbi, Venezuele, Argjentine, Uruguaj dhe ... etj), Afrika e Jugut (ketu Ilir Meta/j eshte investitor i fuqishem), por dhe ne disa vende te tjera te Afrikes. Prandaj; Jo vetem se Sali Berisha eshte NON GRATA si per super-fuqine SHBA dhe aleaten me te afert te saj Britania e Madhe, por dhe e kaluara e Tij si "Dhender i Serbise" (me sakte i UDB, ku Dosjen e UDB e zhduku vete sapo ja dha Bashkim Gazidede ne Nentor 1992, nderkohe qe Kopja origjinale eshte ne Arkivin e MPB ne Serbi) dhe padyshim qe eshte filo-Rus e filo-Iranian sebashku me Ilir Meta/j, qe nga Dhjetori 1990 sepaku...! Sepse mjafton Protesta e dates 12 Nentor, ku te dy bashke-kryetaret e Opozites aktuale ne Shqiperi, ku slane gje pa folur, ulurire, shpifur, share e kercenuar Edi Ramen dhe Mazhorancen aktuale, ku nuk u tha as gjysem fjale per Luften ne Ukraine, apo per aleatin tone strategjik SHBA (pamvarsisht se kishin nxjerre disa bedela/trushpelare, qe tundnin nja 5 flamuj Amerikan ne zonen afer tribunes, qe pasi nisen fjalimet filluan ti ulnin apo ti hiqnin. THE GAME IS OVER.........), por vetem kercenohej Vucici dhe Erdogani dhe Sorosi shume me shume. Pra; Dy super-monstrat e Shqiperise post-Komuniste Berisha Meta/j kane tjeter plan dhe angazhim dhe edhe pse mundohen ta fshehin me ndonje fjale a fjali idjote, jane koke e kembe anti-Perendim, anti-Euro/Antlatik, anti-Amerikan dhe totalisht filo-Rus dhe filo-Iranian (me dy armiqte me te medhenje te Perendimit demokratik e te Njerezimit). Sefundmi; del konkluzuioni se Opozita e sotme nuk nxjerr as 10-mije veta ne Bulevard, qe te duket disi turme e madhe (prej 5-vitesh Protestat e PD aop dhe LSI jane monitoruar me sisteme DRON si me Video dhe Foto, dhe kurre nuk kane kapur 7-mije veta), gje qe tregon se shumica derrmuese e Popullit nuk e mbeshtet kete Opozite te pushtuar nga Berisha e Meta/j me familje biologjike e politike, as me Vote dhe as me pjesemarrje ne Proteste (qe eshte mese demokratike te kete Protesta me mesazhe sociale e ekonomike per me te miren e te ardhmes ne Shqiperi). Mire apo me do probleme Edi Rama, do duhet te mos kthehemi pas ne duart e trushpelareve te Berishes dhe Meta/jt, sepse nuk ka me kohe Shqiperia dhe shqiptaret per te humbur me kthim pas, sepse shqiptaret tashme dhe Nderkombetaret e kane kuptuar kush *LUAN* pas apo sebashku me Sali Berishen dhe Ilir Meta/jn per ta lene Shqiperine te fundit dhe te harruar.

     1. V
      Valbona

      Ndaj te njejtin opinion . Dua te shtoj se asnje figure politike qe nga Sala....Meta..Rama.Luli...se bashku me shpurrat e tyre ne CDO pozicion te qeverise dhe pushtetit Brenda kupolave partiake , ne media, analiste, si dhe te gjithe sipermarrjet e medha ekonomike, Te gjithe Jane te perzgjedhur nga Dora e zeze per te krijuar vazhdimesi te te njejtave interesa. Prandaj lereni kete gjuhe prej gjarpri sikur beni analiza te paanshme per te hedhur opinione mashtruese . Ti lutemi zotit qe USA te mos heqi dore nga Ne sepse vetem ajo mund te na shpetoje nga kjo rrjete merimange.

      1. D
       Dakord

       Valbona boll edhe ti qe del kunder te gjitheve sepse do apo nuk do ti, shqiperia ka bere vetem perpara me PS dhe Ramen ne krye moj zonje. Eshte çpluhurosur dhe pastruar nga zhuli, paraqitet nderkombetarisht me dinjitet ne KS te OKB dhe BE, eshte ne anen e duhur te historise. Dil kandido vete se mbase te votojme. Sa per USA bie dakord krejtesisht. Pa te jemi te vdekur e te harruar. Derisa te vdese saliu, mundesisht ne burg, une Ramen do votoj. Kur te vdese gogoli ndoshta te votoj ty.

     2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

      Bëni një llogari të thjeshtë, Tirana është mbi 1 milion banor, nuk ka shesh që i fut brënda!!! Sa % ishin në protestë, duke llogaritur se shumica e tyre ishin nga rrethet?! Mikroskopike!!! Kjo pakicë nuk duhet të ushtrojë dhunë psikologjike!

      1. t
       tetovari2

       Ooooo Hajvon Hasoni,a ti ka pirë sorra mendtë?Kërkon vrasësi apo siç shprehet vetë Saliu pastër shqip "killeri",hajduti,mega spiuni, mega tradhëtari dhe giga shkatrue si i ekonomisë, ushtrisë, arsimit dhe shitësi i paskurpullt të pasurive natyrore të Shqipërisë për xhepin e familjes së vet, të vijë në pushtet! Kurë mos ardhtë. Jo se Z.Rama është më i miri por për momentin më të mirë. nuk ka. Edhe Z.Rama ka filluar të rrëshqas dhe mendoj se rruga Delvinë Llogara, kompensimi i qytetarëve që ju ekspropijohen pronat me shuma qesharake dhe puna me inceneratorëve do t'ia hanë kokën.

       1. U
        Ujku Plak

        Te gjithe Injorantet qe mbeshtesin dhe enderroin qe Berisha - Meta te marrin Pushtetin, nuk bein gje tjeter veç se i zgjasin ditet Pushtetit Korruptiv te Ripjelljes.

        1. v
         veterani i demokracisë

         O ti gazetruc si po duket i paske lyer buzët me RUBLA. Po të flasish mirë për kriminelet që për 32 vite dogjën Shqipërine dhe vranë mija shqiptar dhe plaçkitën pasurin e kombit duhet të jesh shpirtshitur, i marrë dhe skajshmërisht i ndyer.

         1. S
          Spak

          Kjo nuk matet ne kete menyre por eshte nje metote se sa ishin ne shesh! Une do ta shikoja ne nje kend ndryshe! Kush ishte ne shesh? Gjithe inteligjenca Shqiptare apo militante te paguar nga parate e gjakut te shqiptareve! Ishin llumi shqiptar. Por disa TV thoshin "protesta madheshtore e Dr-Pr. Sali Berishes"? Keta njeres kane mentalitet te shekullit te 19te!

          1. N
           Nokja

           Protesta vertetoi qe populli i vertete i ka bratisur me kohe dy figurat me te urrrryera te ketij vendi Sali nongraden dhe Ilir super-hajdut dhe spiun i regjur qe cfare si kane punuar ketij vendi . Po ti donte populli me tere ato tam tame qe na cane menderen vetem populli i Tiranes ti mbeshtetete delte ne rruge atasot i kishe n krye te vendit gje qe s’ka per te ndodhur per sa kohe te jene keto dy figura te urryera opozite Lere c’fare i bie nga Kina ky artikull shkrusi si Saliu Like hajdutidhe Basha jane nga e njejta perzjerje , nga e njejta guzhine

           1. x
            xhemal

            Hasan o djale ..ju salinjt e vegjel dalloheni sado te fshiheni pas frazave boshe..PD nuk ka qene e nuk do te jete parti po' nje grumbull njerezish qe i bashkon thjesht zhvatja,dhuna,percarja,ska pasur e ska Ideal,program zhvillimi progresi..shikoni ,degjoni se cfare diskutojne,per vula kush eshte apo jete kryetar akuza,shpifje,kercenime marrje te pushtetit me dhune...akoma mbeshtesin nje njeri qe nga pjesa me e madhe e shqipetareve sapo edhe nderkombetarisht eshte shpallur hajdut e prishes i demokracise..per akuzat ndaj saliut flitet Pak osé aspak..por ky eshte thelbi.thjesht PD eshte nje relike e se kaluares afert..doktori qe tenton ta shpetoj eshte vet ne gjendje kome

            1. O
             Olti Hipopotam Curri

             O Hajvan Hasani ca leje do marri te amerikanet per dhune kur ata kane nderprere cdo lidhje me te e kane shpallur hajdut familjarisht dhe minues te demokracis.

             1. Çekiçi

              ZOTI NUK I NDIHMON KRIMINELIT SALI DHE SPIUNIT TE POPULLIT TE VET ILIR MUTAJ ZOTI KA PER TI NDESHKUAR MË ZJARRIN E XHEHNEMIT KRIMINELIN DHE SPIUNIN

              Lini një Përgjigje