Cili është tradhtari, Rama apo Berisha?

5 Shkurt 2023, 11:27Blog Nga Altin Ketro

Cili është tradhtari, Rama apo Berisha?

Të gjithë përfaqësuesit e opozitës, si ata të “Vulës”, ashtu dhe ata të “Foltores”, kanë nisur një fushatë të egër linçimi ndaj kryeministrit Rama, për të ashtuquajturën “çështja McGonigal”. Opozita nga një anë pretendon se kryeministri Rama ka kryer tradhti ndaj SHBA-së meqë ka takuar zotin McGonigal. Nga ana tjetër thotë se kryeministri Rama ka punuar për shkatërrimin e opozitës duke përdorur zotin McGonigal për të hetuar financimet ruse të lobimit të PD-së. Le t’i marrim me radhë këto dy aspekte.

Së pari, është e vërtetuar se PD ka përdorur para të dyshimta për të lobuar në SHBA. Ashtu siç është bërë tashmë e ditur, fillimisht këtë gjë e ka deklaruar vetë lobisti Nik Muzin në Departamentin Amerikan të Thesarit. Më pas këtë çështje e trajtuan agjencia BIRN si dhe revista amerikane “Mother Jones”.

Por, që të mos tregohemi refraktarë ndaj opozitës, le ta marrim të mirëqenë që kryeministri Rama (apo zyra e tij), bazuar te këto dokumente që tashmë ishin bërë publike nga media, kanë vënë në dijeni zotin McGonigal, i cili në atë kohë ishte shef i zyrës së kundërzbulimit të FBI-së me qendër në Nju Jork.

Ajo që duhet kuptuar në këtë rast, është nëse në këtë rast kemi të bëjmë me shpifje apo me diçka të vërtetë? Lobisti Nik Muzin ka bërë burg për 650 mijë dollarë financime, nga të cilat 500 mijë ishin nga Partia Demokratike dhe 150 mijë nga një kompani guaskë me pronarë rusë me emrin “Biniatta Trade”. Dokumenti i bërë publik mban nënshkrimin e Lulzim Bashës.

Vetë Lulzim Basha nuk i ka mohuar 500 mijë dollarët, por në emsionin “Opinion” ka pretenduar se ato para kanë qenë kontribut i 100 shqiptaro-amerikanëve. Pra i bie që ata kanë dhënë një donacion prej 5 mijë dollarë secili. Fakt është që Partia Demokratike këtë shumë parash nuk deklaroi sipas ligjit në KQZ, as si e ardhur si donacion, as si shpenzim për lobim.

Duke qenë se nuk kemi të bëjmë fare me një ngjarje të stisur, por më një ngjarje reale dhe fakt është dënimi me burg i Nik Muzin-it, nuk kuptohet se ku është “krimi” që paska bërë Rama, gjithnjë nëse e marrim në konsideratë që dokumentacioni doli prej tij apo zyrës së tij.

Po pse nuk paska të drejtë Rama apo kushdo tjetër pranë tij që pasi njihet me dokumente që komprometojnë opozitën, të bëra publike nga shtypi, të mos vërë në dijeni një eksponent të FBI-së, kur krimi ka lidhje të drejtpërdrejtë me interesat amerikane?!

Ashtu sikundër kjo opozitë që sot çirret, dje lobonte sa në Gjermani, sa në Holandë e sa në Francë, me miqtë e tyre të Partive Popullore, që parlamentet e këtyre vendeve të mos miratonin hapjen e negociatave BE - Shqipëri. Aq fortë kanë lobuar në këtë drejtim duke nxirë punën e qeverisë e të kryeministrit Rama, saqë ua kanë kaluar edhe lobimeve serbe për mosnjohjen e Kosovës.

Apo le të marrim përbetimin e fundit të vetë Berishës, i cili deklaroi se çdo provë “fajësie” ndaj kryeministrit Rama që do të dalë nga Komisioni Hetimor parlamentar që pretendohet të ngrihet nga PD për çështjen “McGonigal”, do ia vërë në dispozicion Komisionit Hetimor që do ngrenë republikanët në Kongresin amerikan po që s’ka lidhje fare me Shqipërinë. A nuk përbën në vetvete kjo gjë një nga ato lloj sulmesh “asgjësuese” ndaj kryeministrit Rama,  për të cilat vetë opozita akuzon këtë të fundit se ka kryer ndaj tyre në SHBA?! Kontradiktë e madhe në këtë rast!

Së dyti, në lidhje me pretendimin opozitar të “tradhtisë” së Ramës ndaj SHBA-së, meqë është takuar me zotin McGonigal. Situata duhet gjykuar në kohë dhe në hapësirë. Që do të thotë se kur kryeministri Rama është takuar me zotin McGonigal, ai ka patur një pozitë shumë të lartë në FBI. Siç del edhe nga akt-akuza amerikane, të dy palët gjatë takimit kanë folur për shmangien e një subjekti shqiptar për të marrë në zotërim një zonë naftëmbajtëse në Shqipëri, sepse pas asaj fshihej një firmë guaskë ruse.

Deri në këtë pikë jemi çdo gjë në rregull dhe nuk kuptohet ku është tradhtia. Ta lidhësh tradhtinë thjesht pse e ka takuar ndërkohë që ndaj zotit McGonigal nuk ka pasur në atë kohë asnjë dyshim e jo më akuzë penale, është dritëshkurtësi dhe ligësi.

Nëse do flisnim për tradhti të qeverisë shqiptare dhe një kryeministri ndaj SHBA-së, ajo është kryer në vitin 2008 nga qeveria e PD-së me kryeministër Sali Berishën.

Nëse në rastin e Edi Ramës nuk përputhet koha dhe hapësira, sepse problemet e zotit McGonigal dolën më pas, në rastin e Sali Berishës dhe qeverisë së tij problemi ndodhi kur dihej që SHBA nuk lejonte që kompanitë amerikane të furnizoheshin me armatim kinez.

Është fakt tashmë që municionet kineze në magazinat e ushtrisë shqiptare, pasi u hiqej etiketa kineze, ambalazhoheshin me mbishkrimin “Made in Albania”.

Howard Srebnick, mbrojtës ligjor i Efraim Diverolit, pronar i kompanisë amerikane “AEY”, e cila kishte marrë financime nga Pentagoni për të blerë municione, i dërgonte këtë e-mail qeverisë amerikane pas arrestimit të klientit të tij me akuzën e mashtrimit në tregtinë e armëve, që bliheshin në Shqipëri dhe dërgoheshin në Kabul: “Klienti im nuk ka blerë asnjë lloj municioni të prodhimit kinez, qoftë “direkt apo indirekt”, nga asnjë kompani ushtarake komuniste kineze, por ia ka blerë atë qeverisë shqiptare”.

E pra, Efraim Diveroli bëri burg sepse u mashtrua nga kompania MEICO e Ministrisë së Mbrojtjes, po edhe nga sypeshkaqenët me dy këmbë që “lundronin” sa nga ministria e Drejtësisë tek ajo e Mbrojtjes me paracaktim fundor fabrikën e vdekjes në Gërdec, duke i shitur atij municion kinez si të ishte municion shqiptar.

Nga sa analizova më lart, ku i ballafaqova të dyja palët në raport me njëri - tjetrin, po edhe me vetë SHBA-në, po e mbyll këtë shkrim me një pyetje retorike: Cili ka qenë dhe është tradhtari i SHBA-së po dhe i interesave integruese të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama apo non grata Sali Berisha?

80 Komente

 1. H
  Himarioti

  Bravo, keni bërë një analizë shumë të mençur, të bazuar në prova dhe fakte. Banorët e SHQUP-it, me në krye kryekriminelin e kombit tonë Sali Shpellar Berisha, janë rreziku më i madh për kombin tonë.

  1. S
   Sherbetori i Vucicit

   Tradhetar eshte ai qe eshte vella me Vucicin e Serbise

   1. M
    Mollasi

    Pyetja e vetme, per te qene korrekt, do te duhej te ishte: - Kush esgte tradhtare me mi madh, Berisha api Rama ?

    1. A
     Albanus

     Bravo ashtu meta lumsha Enverin e keni kryeminister ...kujt po rruhet mo per Albanien e keni po qenef sllavist aty ska me shqiptare por byroja politike kokat hengrish me njani tjeterin ....Por do me gezonte shume tju izoloonim nga europi se jeni mortaje ruse .Rrofte Enveri e poshte Berrisha...sipas kokes festin

     1. Q
      Që të dy dhe ja pse:::

      Një pergjigje shum e let, që të dy, jane tradhtare, hajdute dhe Saliu vrase aktive njësoj si Enver Hoxha... Një njeri ose shume her më keq një udheheqes, që ështe hajdut dhe vjedh popullin e ti, dhe e bët atë të marre arratine, kurre nuke mund, të jet patrijot dhe që done vendin e vet... Të tjerat jane dokrra hini, dhe propagande.Rama ështe një klysh i Turqise dhe i Erdoganit që nëpër mjet Turqise dhe Erdoganit, Rama shkone tek Putini dhe vendet islamike dhe ato të Lindjes.. kurse Saliu dhe Meta kane dalur hapur fare, Kunder vendeve perëndimore dhe Amerikes::

      1. K
       Kalec Dega

       Te dy jane tradhetare, kush me shume e kush me pak. Si Berisha , si Rama shiten Detin Jon, mes te tjerave.....

       1. A
        Aldi Murati

        Ka ndryshim te madh, nuk krahasohet fisniku Edi Rama me bastardin "profesor", doktor rrumpallen. I pari nderton dhe Saluku shkatron dhe vret.

        1. T
         Tate

         Isha 100% i sigurte qe dallga e re e te ashtuquajtur Opozite ishte 1 vrime ne uje si cdo gje qe del nga PD. Kujtoni historine e kesaj force politike qe nga krijimi isaj per te kuptuar se ajo Parti ka fytyren e Sali Berishes. Kujtoni cfare tha per vrasjen e Azem Hajdarit qe e ka organizuar Fatos Nano nje minute mbas vrasjes se tij. Nga e dinte ky 1 minute mbas vrasjes qe ajo ishte organizuar nga Fatos Nano dhe ministri i brendeshen i asaj kohe : Dhe mbani mend tani qe flasin deshmitaret e afert me ate ngjarje qe mbas vrasjes se tij qendron pikerisht vete dora e Sali Berishes. Kujtoni Gerdecin cfare tha per kunatiin e tij qe u vra nga shperthimi se nuk e njihte fare. Kujtoni vrasjet e 4 personave ne bulevard 21 Mars se cfare tha ne fillim per vrasesit, cfare beri per te mbuluar gjurmet e si mburreshe me vone me vrasjen e tyre madje dhe kercenonte se do te deshte te kishte vrare edhe Edi Ramen nese ai afrohej sadopak ne bulevard Kujtoni "Aksidentin" e Kosta Trebickes dhe Sokol Olldashit, Tele Filmin Babale e plote histori te tjera te sajuara nga hici vetem per vene nen kembe sistemin demkratik per te kuptuar fytyren e ketij njeriu qe nuk po ele te qete kete vend te zhvillohet ashtu me veshtiresi por te ece perpara. Historia me kalimin e viteve do te nxjerr ne drite te plote fytyren dhe rolin e vertet te ketij Kali Troje ne rradhet Shqiptarve. Jo me kot USA e ka shpallur Non Grata per korrupsion masiv, minim te demkracise e kapje te sitemit te drejtesise per perfitime personale e te atyre qe i shkojne nga mbrapa. Jemi me fate qe Amerika edhe ne kete rast i ka bere nje sherbim shume te vyer Shqiperise dhe Shqiptarve. Nuk them qe qeveria socialiste eshte e kulluar ajo ka mekatet e saj por me nje opozite te shendoshe dhe bashkepunuese per ceshtje themelore per vendin qeveria socialiste do ishte edhe me e pergjegjshme dhe me pak e korruptuar sec eshte ne segmente te caktuara te saj.

         1. V
          Vranakonti

          Tradhetari i me i madh i kombit shqipetar eshte Sali Berisha dhe do te ngelet ne histori si antishqipetari i madh.

         2. k
          k

          Non grata per korrupsion madhor familjarisht dhe minim të demokracisë, është helmi dhe e keqja absolute. Do ja huazoja me dëshirë serbise apo rusisë per ca vjet që të shkatërroheshin perfundimisht.

          1. L
           Lida Al

           Po c'pyetje eshte kjo kur dihet prej 30 vjetesh kush eshte tradhtari, vrasesi, krimineli, hajduti, mashtruesi, genjeshtari, shpifesi, trilluesi, dhunuesi, uzurpuesi, pervetesuesi, i pabesi, delenxhiu, i paburri etj, etj. , pra mostra e perbindshme e ketij vendi, qe nuk ka te krahasuar me kerkend, e qe duhej zhdukur nga faqja e dheut te pakten ne Vitin e Zi 1997....... O Zot bej detyren!....

           1. A
            Akoma jane te Qorruar Shqiptaret edhe sot ?

            Nji popull i cili nuk do ishte ne gjendje ala sot ,te dalloje Esadistin Shpellare saleh berisha ,qe i ka shkaktuar Vetem te Kqia ktij vendi ,ne gjithe veprimtarine e tij Anti Shqiptare , qe per Ironi e Njeh dhe e Qesh gjithe Bota e Huaj duke u tallur me shqiptaret ,ata qe ala ne kte shekull ,nuk bejne dot Dallimin midis Te Keqes se Shqiperise [ saleh brrisha ] ktij Bakterie Kanceroze per shoqerine Njerzore , atehere nuk duhet te jetoje ,harxhoje Oksigjenin e ksaj Toke .Nji injorance e tille Bota e ka varrosur prej Shekujsh nen dhe .

            1. t
             tetovari2

             Saktë,nuk meritojmë bile edhe të shkelim në sipërfaqen e tokës.Prandaj disa herë në komentet e mia nga zhgënjimi kam thënë se na shqiptarët jemi "specie"në zhdukje e sipër.

            2. k
             ketri

             Duke folur shume per nje te vdekur te neveritshem,mor ketro,nuk beni asgje me teper vecse tere kohes pepiqeni ta ringjallni ate. Nuk kemi cfare i bejme,pasi ndryshe ju nuk keni me cfare te merreni dhe ju duket jeta fare bosh dhe per me teper mbeteni dhe pa rroge.

             1. I
              Illyria-Shqiperia

              Altin, mos harxho mendjen e ndritur me keto palaço e non-grata. Po te vjen keq kur sheh edhe gjasme njerez intelektuale demek juriste tek thone ku i gjeti Neza leket. Rama ia ka dhëne. Nuk e di ç’ka ndodhur me keta njerez dhe me shqipetaret ne pergjithesi?! Sikur u ka humbur drita e arsyes. Shqiperia do filloje te sherohet nga ky lengim 30 vjeçar vetem kur te ngordhe komunisti, spiuni e tradhetari i Shqiperise, njeriu qe e urren ate vend, Sali Berisha! Deri atehere te shpresojme qe kjo dite sdo jete e larget!

              1. c
               coment

               hahaha po kjo dihet është i pa prekëshmi sb......

               1. L
                Ladi

                Sakte dhe e vertete. Nuk ka nevoje per tu menduar as 10 sekonda. Pergjigja eshte kristal e qarte! Nafta per Millosheviçin??!! Rekomandimet per mos firmosjen ne Rambuje??!! Organizimi i protestave dhe tronditja e rendit: sa here qe Shqiperia behet gati per nje hap me shume drejt ta ardhmes??!!

                1. I
                 Indinjata

                 Se pari A.Ketro ,Amerika nuk ka tradhetar te interesave sepse qe te dy i kane sherbyer dhe i sherbejne asaj!Se dyti interesave te Shqiperise per integrimin e saj ne BE e gjetke padyshim qe ka qene dhe eshte Sali Beri-sha sepse nuk ka aq vizion sa te mendoje kaq gjate!(shkio rrugetimin e tij politik dhe do kuptosh gjithçka).Edi Rama ka bere betimin ne dhomat e erreta te "CIA-s" per poliagjentin Sali Berisha i cili tashme e ka fundin si Osama Bin Ladeni dhe nuk eshte çudi te ekstradohet ne Guantanamo jo si kundershtar i interesave te SHBA-se por sepse ai di me shume se ç'ka thene deri me tash ndaj edhe kercenon here pas here te ngarkuaren me detyre si Ambasadore te SHBA-se sepse me grade e ka nen vehte.

                 1. s
                  saliu duhet te shpallet terrorist

                  sali haleja i dhive te vicidolit eshte lexhende,ka qene komunist dhe me qellim u fut ne shtepine e enverit te permbyste sistemin soc.ky kriminel eshte misherimi i se keqes dhe fatkeqesija e vendit

                  1. X
                   Xha braho

                   Po nuk ngordhi udb salehalja ky vende nuk ka per tu bo dhe per 30 vite Tjera Po dhe ky i gjati nuk Po njerr gjo ne drite Shqiperia ne meshire te fatit

                   1. Z
                    Zyber

                    Jetojme kohen e anarkise ku patrioti quhet tradhetar dhetradhetari quhet patriot

                    1. c
                     cEndriFuga e felliqesirave

                     Berisha eshte tradhetari, natyrisht ! SEPSE Saliu e ka pritur ate McGonigal ne zyre ne Tirane. Saliu i ka vene pas Damian Gjiknurin atij McGonigalin per ta shoqeruar kur ti jepej ajo "Mirenjohja e Tropojes' dhe ne emer te Saliut ai Agroni Neza shko e i jep atij McGonigal 225 000 Dollare.

                     1. I
                      Illo

                      Ore po cfare i ka bere McGonagsl Shqiperise a mund te me pergjigjet ndonjeri ketu, qe leshon komente qe vete nuk i kuptoni? Per cfare akuzohet Mcgonigal ne lidhje me Shqiperine, se nuk po e marrim vesh? McGonigal ka problemet e tij me shtetin e vet si qytetar amerikan, po ç’hyn Shqiperia ketu? Jane akuza ne drejtim te tij, jo akuza nr drejtim te shtetit shqipetar. McGonigal ishte zyrtar amerikan dhe di i tille eshte pritur nga km, çte keqe ka ketu?! Mesa dime, nuk skuzohet per korrupsion ndaj zyrtareve publike. Akuzat jane private ndsj tij si zyrtar amerikan qe nuk ka deklaruar te ardhurat. Pike! Te tjerat jane llogje te njerezeve injorabte! Dini gje shtazat e malit per çfare eshte folur, apo e merranin me mend se ashtu do Saliu, qe te mendojne?!

                     2. C
                      Cecua

                      Te dy nga e njejta parti nga ajo qe e nxiu kete vend per 45 vjet dhe keta per 33 vjet mos u kujtofte fara komuniste.

                      1. E
                       Evisa

                       Ka një thënie: " mëndjen e parë të shqiptarit ma pastë kali, të dytën e paça vetë." Shkrimi është në përputhje të plotë me pjesën e dytë të thënies. Ketro në këtë rast ka bërë një analizë që ka kuptim edhe kur mbron të majtën dhe Edi Ramën. Por e mbron me llogjikë, duke paraqitur argumenta. Çdo njeri normal do t'a shihte si përpjekje të Kryeministrit për të mbrojtur nderin dhe dinjitetin e vëndit kur i kërkon një zyrtari të FBI të hetojë për maskarallqet e opozitës me lobistë pa kredenciale të sigurtë. Por ajo që unë e kam të vështirë të kuptoj qëndron në faktin, se ne nuk shohim asnjë përpjekje serioze të zotit Kryeministër këtu, brënda vëndit, për të çuar para drejtësisë një lukuni qeveritarësh të cilët kanë 32 vjet tashmë që ju janë sulur financave publike me një babëzi të paimagjinuar. Nëse Ketro qoftë dhe me vetëm një fjali, të kishte kujtuar kryeministrin për detyrat e tij në mbrojtjen e financave publike, për qytetarin neutral besueshmëria rreth asaj që artikulli rreket t'na bind do të ishte edhe më e madhe.

                       1. M
                        Muzaka i Ri

                        O cuna, nuk eshte per te qeshur, se kush eshte tradhetari u mor vesh qe me luften e Kosoves. Por qe vendi eshte pa opozite eshte per te vene duart ne koke. Do zoti del ndonji parti e re qe te beje opozite konstruktive, me ide, me programe, me urtesi qe te mbledhe popullin pas vetes. Na duhet nje opozite jo destructive, si kjo me prof Dr si Spaho pordha.

                        1. k
                         katunar lushnje

                         Tradhetar spiun ,e butzhqire eshte vetem gelbaza Sali Berisha

                         1. F
                          Fatmiri

                          Titull shkrimi idiot,nga nje gazetaruc askushi!

                          1. ¿?

                           Te dy nje kake jane, ju tifozet e Edvin Brekushes, mos beni sikur jeni te distiluar, nje mut jeni te gjithe, bythelepires, qen qe lefni per kocka. A nuk e shikoni qe qysh se ka mare pushtetin Edvin Atletja Shqiperia eshte pergjysmuar, rinia iken nga syte kembet se ne Shqiperi po nuk u bere hajdut, ose bythelepires nuk ke te ardhme.

                           1. g
                            genti

                            Te thuash cili nga ata te dy eshte tradhetar eshte naive ......gjithe klasa politikece 32 vjeteve eshte tradhtare...vetem 10 vitet e fundit jane larguar 580 mije shqiptare ......

                            1. Z
                             Zot na fal cfare ke krijuar !

                             Gent ! 581 jo 580.

                            2. a
                             amerikani

                             TRADHTAR E PERTEJ TRADHTARI ËSHTË DHENDRRI I MILICES FEMIJA E TE CILIT JANË GJAK SERBI DHENDRRI I MILICES DHE DEPUTETET E KETI FASHISTI VOTUAN PER REZOLUTEN E DIK MARTIT DHE PRAP VOTUAN QE KJO REZULUT TE MBETET NË FUÇI TRADHTARI NUK KA BRINA VETEM ËSHTË SI FASHISTI SALI

                             1. T
                              Tironci

                              Njeri mut tjetri kak , te dy bastard per ti qir kurven jan , njeri ka vrar vjedhur dhe djegur tre her shqiperin , tjetri ka te ter ministrat dhe drejtoret e ministrive ne burg dhe si ben pershtypje , saliu ka qen bastard spiun i UDBs , ky tjeri per te larguar qenien e te jatit sadopak si ish antar i komitetit qendror , shkon si kopil dhe fle ne prerin e kolaboracioniemit , urren dhe ofendon patriotet e deshmoret e atdheut vetem se i perkisnin luftes nacional çlirimtare , kerkon te ndryshoj biografin gjyna . Edi persekutum shoku vuqiqit .

                              1. G
                               Gjeli

                               Fajin e ka Edi Rama dhe PS qe nuk bejne te njohur ne publik fajet e PD dhe sali qeni , Duhet nje fushate e madhe per te sqaruar popullin per tradhetarin e vertete

                               1. ¿?

                                Ty Gjelo kush ta sqaroi ket pune, Pula apo Veza?

                                1. R
                                 RAVS

                                 Geli kur ç'montoi pullazin e kumacit tand .

                                 1. ¿?

                                  Ti RAVSo nqs nuk je Gjeli ç'pidhin e sat'ome ke? Nqs je Gjeli pse e ndryshon kapistallin?

                                  1. R
                                   RAVS

                                   Që të pëllcasin poçepseçkat si 88 - eñ .

                                   1. A
                                    Anod

                                    Kapë - i - stër jo kap - ! - stall , për të mbathur patkonjtë ka kafasharë , për peng , ka të sajët . Tëndes si i'a bën ti atestik apo ta bëjnë analfambetjet ë ? E s'të pyt ty mo pinxho . Bizhdil .

                                    1. R
                                     Reply to Anod

                                     Ouuuuu filloi klubi i karit te shfryre prej Vllahie. Kapistall dhe kapister jane sinonime or idiot ç0ban

                                     1. K
                                      Katod

                                      Vish një kapotë dhe shko bli dy kapota , meqë ti rike pingul .

                                      1. E
                                       Eva Fan Kutaettado

                                       Dak o dell guak dak , i ç'akorduar , pooooor , jo dele si ca si .

                                       1. 2
                                        2T8

                                        Seç i'u bëraktis kur vadiseni , paçka kush e heq barrën osh morr morr i budëallalipsur , n'lum shkelmi .

                                        1. A
                                         ABBA

                                         Tipi zallozerkë po na shtie ? ! Shtirnae se ta thurrim#

                                         1. R
                                          Reply te gjithe ketyre boleve me siper

                                          Ore ju klubi i karit te shfryre, cfare tymosni qe jeni te gjithe me nje mendje hajvani, apo hiç thuaj nje bole eshte vetem qe kerkon bolen tjeter e nuk e gjen.

                                          1. 2
                                           2T8

                                           Mir'fuksi ? Një'erë n'Çorias nj'erë në Fterë , pa fole ti lashë ..Shushica do rrjedhë . Karaburuni po aty do lartojë e mbase Sazani nuk do t'i'u përkasë por ta lakmoshë e ta lakmoni , keni gjithë të drejtën e zorrës q'i'u'heq hamjen . Shijoeni , e lëpini gishtat . Dy mazhorët nga të dhjetë , e , me dy unaza . Kurse , ne , pa kurrœrë si na ka hijë .

                                           1. A
                                            Asdrena

                                            Gërmo tare gjurmo nën mullar mos gjesh vœlen filozofale .

                                            1. R
                                             Reply te gjithe ketyre boleve me siper

                                             Me ne fund u bene dy bole bashke, nje qe flet percart tjetra bole femer filozofe.

                                             1. B
                                              Bocka Noda

                                              Lum ti o sharslararklarashkë ç'borocka të ka e e m'leh kur s't'zë shpialla furiçkë ¿Hëm . Dïbœïënxirrærrë në njœleonïë . Sa ka t'ëndia e pishës , boçe , fyle ? X - kës . N'mos Y - lon . Luma si me ken ...vfK*

                                              1. R
                                               Reply ketij boles me siper

                                               Po, po lluku lluku babashta karmaha!

                                               1. R
                                                RAVS

                                                ¿ Miu Lanez . Ç'thotë skenari për shën Vallentino mo morr çullë ? Cigançen sa keq që nuk e kam studiuar më parë , ti e mësove latinishten apo ta bëjmë një andër në Esperando . Nxito e m'jep xhevap Mauro .

                                                1. E
                                                 EshterAR_8

                                                 Me Kærmën time merru pinxut . T'sheh n'maj t'sahatit rondokop . A , e n'do t'vone të vëmë ene..i..gam-gam stile .

                                                 1. R
                                                  Reply ketyre boleve me siper

                                                  Po, po lluku lluku babashta karmaha, xhinghiskan jatagan vere pordhen ne tigan.

                                                  1. E
                                                   EshterAR_8

                                                   S't'vaka rima ripllakoñe .

                                                   1. R
                                                    RAVS

                                                    Qasmiu morr mi qasmiu , se , Mi Lane analpabetë me na bo si çingie s'kena pa hala . O t'hedhim noi rondele sallomi , si Lluizëz në biglaçe . O lënç n'hunjt Drakœs lëçimën me gjithë larolarushët . Melomolotrumiullë . Ec de e psoe . Mos do edhe lirikcat të t'i notoj në pentagram o . Belan gjetshit .

                                                   2. F
                                                    Fabricia Llapshin

                                                    Po ti nu'ke as bisht o mortie molomën ç'më i'a luan Bokes apo të lidhën ushkurët me rraqe e rangalla që të rëndoç e rendësh rëndë rëndë me ta . He more zullapsa të llapshuruar .

                                                    1. R
                                                     Reply ketij boles me siper

                                                     Po, po lluku lluku babashta karmaha, xhinghiskan jatagan vere pordhen ne tigan.

                                                     1. 2
                                                      2T8

                                                      Po ta lëmë diku përdhe në prag , e do jetë me doganë jo mall skarco pa kontroll cilësie .

                                                      1. R
                                                       Reply ketij boles me siper

                                                       Karmaha, Babashta, llapa llapa

                                                       1. 2
                                                        2T8

                                                        E n'a i pyetën : Pse duheni si të marrë ! Ata : - Se di të më mugojë .

                                              1. D
                                               Dani USA

                                               O popull pse nuk flisni me llogjik ajo pyetje nuk qendrone Sali Berisha eshte armiku me i mathe i te gjitha kohrave me talibanet qe e mbeshtesin ai ja kalone 1000 here dhe Esat Pashes Toptani eshte lule para Saliut.

                                               1. V
                                                Vuco Pasha dhe fansi i tij Ram jevgu

                                                Nuk eshte Ed Rama tradhetari jo! Kete e themi me kopetence te plote ne emer te Open Ballkan ku e kemi poshte tavolines.

                                                1. H
                                                 Hop

                                                 Ore kjo eshte e lehte fare , dihet ajo tashme “FAJIN E KA SALIU “ .

                                                 1. K
                                                  Kantoda

                                                  S'ka më tersë se çuditësitë !

                                                  1. A
                                                   Aleksander

                                                   Normale qe ashte ai qe u jepte nafte serbve me vra Kosovaret.

                                                   1. ¿?

                                                    Po ai qe i puth bythen Vuçiçit?

                                                    1. A
                                                     Anod

                                                     Do pyt Delli Ruda .

                                                   2. R
                                                    RAIFI

                                                    Nuk duhën shumë mendë për tu përgjigj:që të dy(Rama dhe Salihu) agjent serb e tradhtar të kombit shqiptar.Nuk është për t'u habitur pse sundoi Enver Hoxha 40 vite,kur ky popull në kohë demokracie po e voton.një proserb si Edi Rama.

                                                    1. a
                                                     astriti

                                                     nuk e dime a ja puth ai bythen vucicit apo vucici atij .dime vetem qe ne mes te beogradit ky [tradhtari ] ja thau beshtymen vucicit dhe serbeve ndersa ai patrioti vlla me babe i karaxhicit ja njomte serbatoret tankeve serbe .dime qe hashim thaci .e te tjere luftetare te uck pane birucat e burgjeve te saliut .remzi hoxha e pagoi me jete patriotizmin e tij nga patrioti sali vllai me babe i karaxhicit .keto deme qe i ka sjelle ai shqiperise dhe shqiptareve nuk mund ti laje as drini .as vjosa e shkumbini .ndersa ne krahun tjeter nuk kemi pare njeri deri me sot ta mbroje ceshtjen kosovare qe ne te vertete eshte vetem nje ceshtje shqiptare si edi .e neqoftese i themi tradhtar ketij qe ne cdo moment ne cdo rast ne cdo mundesi ka ngritur zerin duke thyer cdo bariere per kosoven dhe patriot atij qe furnizonte me nafte tanket e miloshevicit e neqoftese nuk jemi ne gjendje te bejme dallimin atehere faji do mbetet mes nesh .

                                                     1. N
                                                      Noc Rroku

                                                      Agjenti i tregoi Amerikës Demokratike , se Shqipërinë t'a ka mar Putini , tash e 80 vjet

                                                      1. O
                                                       O lleshi

                                                       Kak makina mut shoferi .Saliu per ata qe beri e ka mar tatpjeten.po ky gjeli qe kendon garth me garth kur do i hyj ndoje hu ne b....th

                                                       1. a
                                                        astriti

                                                        mjafton te shohesh fotografine lart e kupton kush eshte tradhtari.cuditem sa poshte paskemi rene qe e kemi duruar pas gjithe ketyre pashtersive qe i ka bere ketij kombi .kudo kurdo.pa pushim .si ka mundesi qe deshira per te gjakosur jugun me veriun myslimanin me ortodoksin nuk ishte deshire e tij por investim i armiqve tane dhe ne e toleruam .ai duhet te lihej ne vrerin e tij te mbytej i vetem sic e meritonte i mallkuar nga nenat qe veshi me te zeza .brenda asaj fytyre qe uriha ipi te koprfildi do ta kishte zili mund ti shikojme te gjitha ....tradhetine ..poshtesine ..pabesine..pafytyrsine ...

                                                        1. S
                                                         Sabri Sollaku

                                                         e di dhe shqiptari me i humbur dhe DASH se tradhetari eshte Salih Karaxhici prandaj u shpall dhe NON GRATA

                                                         1. O
                                                          OkTaPoDi

                                                          Te dy jane tradhetar o popull jane te dyyy qe jau shujt zoti faren!

                                                          1. A
                                                           As familjar i Remzi Hoxhes

                                                           Qe eshte tradhetari me i madh nongrada Sali bloza , kete vetem qorrat nuk e shohin ose ata qe nuk ju punon gjysma e trurit se kane ngrene aq shume nga Saliu sa nuk i le te shohin me shume se hunda e tyre .

                                                           1. e
                                                            emigranti

                                                            saliu ai shkateroj shqiperine dhe ai e futi semundjen e keqe te korrupsionit ,vrasjes dhe shume te tjera tani shqiperia nuk po gjen sherim. DAKORT enveri kishte gabime te tjera po nuk ekzistonin korupsioni dhe keto.

                                                            1. U
                                                             Universi shprsa ime

                                                             Ça pytje koti a thu se na plasi për amèrikën. Pas Skëndërbeut gjith të tjerët hale mut edhe kak. Qoftëlargu na la peshqesh edhe Saliun edhè Ramën 32 vjet edhe rap syt nga bota . Sjemi të zotët ti them jo poshtersis e gëzohemi me ato që thot usa. Usa shikon lekun e vet. E ktà lobojn me lekt e tàksave tonà. Paguajn palogazetar paloanalista e dhe jeta vazhdon. Politikanët pasurohen e Jan bo klas borgjezie populli bar vetëm kryetrapat të rrojn pa merak. Na lat rrugve të botës. Sa vim aty na dhëmb ķoka nga harbutêria , hajdutlleku, servilizmi. Fukarallëku. Ska 1godin stacioni të sakt në as edhe 1 qytet. Putinit Dora tja hedh nji te parlamenti dhe pushojn Hallett e shqiptarve. Plerat e Frances.

                                                             Lini një Përgjigje