Paska diçka tjetër më keq se video e Gjicit

25 Shtator 2023, 18:16Blog TEMA
Paska diçka tjetër më keq se video e Gjicit

Nga Alba Malltezi

Pamjet e një përfituesi, ngacmuesi në zyrat e shtetit ndaj një gruaje, nëne, që me qëllim apo pa qëllim, me mision apo pa mision, u shpërndanë tronditëse në opinionin publik, nuk mjaftuan që politikisht të kalonin në avantazh anën tjetër të politikës në pushtet. Atë të Sali Berishës.

Me sa duket në Shqipëri, është tashmë shumë e qartë, nga Veriu në Jug, nga Lindja në Perëndim, se ka diçka më të zymtë, më të jashtëligjshme, më pa etike sa gjithçka e imagjinueshme dhe e paimagjinueshme që mund të ndodhë në Shqipëri. Ai është Sali Berisha dhe rrethi i ngushtë i besnikëve që i ka mbetur. Besnikë të lidhur ngushtësisht me interesat familjare dhe pasurore të tij, ose shqiptarë, që besojnë verbërisht ende në fjalët e shqiptarit më të diskretituar botërisht.

Në të vërtetë, nuk ka më asgjë të turpshme, të gënjeshtërt, intrigante, të pisët, të mbrapshtë, të jashtëligjshme, që politikani Sali Berisha nuk e ka bërë në Shqipëri. Duke nisur nga fantazitë e tij erotike ndaj kundërshtarëve, nga fantazitë pasurore që prej vetes i projekton lehtësisht tek kushdo që e kundërshton, tek faktet tronditëse në minimin e shtetformimit, drejtësisë, ekonomisë, interesave kombëtare.

Prandaj, shqiptarët anembanë, që nga Tropoja e tij, te Kukësi, te Shkodra demokrate, nuk kanë më nevojë aspak për dikë që t’ua mbushë mendjen. E kanë parë të gjithë Sali Berishën në të gjitha format, në të gjitha ngjyrat, me gjithë dritëhijet. Nuk ka politikan në Shqipëri që të mos e ketë provuar deri në ekstrem zemergjerësinë dhe faljen e shqiptarëve, sa ai.

Dhe nuk ka asnjë shqiptar tjetër që këtë zemergjerësi, në vend që ta vendoste në piedestal, në vend që ta ruante në kasafortën e artë të pleqërisë, ta ketë shkelur, copëtuar, pështyrë, zhgarravitur, ulëritur, më shumë dhe me keq se ai.

Kukësi, siç nuk mendohej, ja dha postin e kryebashkiakut një pasuesi të Safet Gjicit, duke treguar se mbylli sytë, veshët dhe hundët ndaj një ngjarjeje të papëlqyeshme për qytetin. Por tregoi gjithashtu se do të kishte qene akoma më keq për të, nëse në vend të Gjicit, të merrte çelësat në dorë, një njeri i Saliut.

37 Komente

 1. R
  Rajmond Vlonjati

  Te sakta te gjitha keto qe shkruan moj zonje , po hajde mbushi mendjen ca deputeteve peshe e lehte si Bardhi me shoke qe enderojne ti vendose ne karrike , plaku mashtrues ordiner Sali non grata . Nivel shume i ulet , qe nuk ja vlen te merresh me ta . Megjithate keta jane pjelle e plakut Sali dhe pa dyshim qe do te ecin ne rrugen e tij .

  1. x
   xheJ.eN.Bi

   Raimond je ti origjinali,ish Fleksi ,apo të kanë "grabitur " nick name? Po je ti dora vetë si e ndrove rrotën mbrapsh ???Nuk më besohet ,po je ti vërtetë.

   1. H
    Hajduti i Surrelit

    Kjo Alba hajvanua qe ka bere kete shkrim te dhjere , nuk e kupton se ai popull atje ecen me , shkerdheji nenen , te te thone baba. Ndaj dhe votual kolegun e Gjicit . Ata jane popull qe ju oelqen ti shkerdhesh , ndaj votojn ahokun e Gjicit

    1. M
     Mali

     Mesa duket ta paskan bere ty me keq se Alma/Gjici, ndaj shprehesh keshtu, se gjithkush paguan per ate qe ben dhe populli e din shume mire per ke hedh voten, nuk ka me budallenj o hu gardhi nga "Surreli"

     1. B
      BEXHETI NGA URA VAJGURORE

      Turp të vij o hajduti surrelit se ti mbase ke ikur nëpër botë dhe i jep bythën grekut apo italianit, por mos harro se ke lënë këtu dhe motra apo kushurira që me sa shoh qënke dakort që ti shkërdhejnë këtu. Turp 100 herë për ty.

     2. C
      Cuf Shpori

      Kur i ve vehtes llagapin vlonjati te vjen te vjellesh.Ti o derdimen plase duke na sugjeruar per shume opozitate "qe nuk ja vlen te merremi me ta" ndersa ne fakt ne ka njeri qe merret me ta je ti ore dhjeraman.Pra nuk e kupton se behesh qesharak i neveritshem duke permendiur nga 100 here ne dite ne 100 komente tuajat jo veten Saliun por gjithe te tjeret me Bardhin,Paloken,Fevziun,Mulin,Lubonjen,Vokshin,Bashen,Alibeajn e tjere e tjere.Ik ore pleher vlonjat se ti duhesh dhjere ne goje me mut

     3. T
      Tung

      Po ke te drejte . Paska me keq se Gjici . Nje popull qe voton Gjicin , qe voton Edin te kapur duke vjedhur nga te mundet , voton Ministra qe vjedhin , voton gazetare e analiste qe mashtrojne gjitge diten. Kjo eshte vertete KEQ . Po edhe shume nuk eshte habi , sepse po te ishte Enveri gjalle me siguri edhe nese do lejonte Zgjedhje te lira e demokraci do kishte marre pa asnje dyshim po kaq VOTA SA MERR PS-ja ! Populli vazhdon te jete BESNIK I PARTISE SE PUNES!

      1. A
       ABC

       Ti je koqe kandari . Perfaqesuesin tipik dhe më skandaloz te PP e ke ne krye te foltores . Saliu eshte dhe mbetet komunist i devotshem

       1. L
        Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

        Or Tung per c'besnikeri e ka fjalen, per besnikerin tend te verber ndaj nje krimineli vrases e hajduti ordiner, apo intrigantit skizofrenik, plakut matuf, SA-HALES...!? Jeni ber per te ardhur keq me perpjekjet e pashpresa per te mbrojtu nje dallkauk si kjo vemie qe te peshtiros po t'ia zesh emrin ne goje. Po mire per Enverin, po paske harru qe edhe idhulli jote kishte nje idhul, qe quhej Enver Hoxha, i harrove ato qe tregojn studentet e tij per Sekretarin e Partise te Fakultetit te Mjekesise, dhe ato perrallat qe u tregonte per mesimet e sh. Enver dhe Marksizem-Leninizmin neper leksionet apo provimet...!??? Ikni more plehra qe i keni zen frymen ketij vendi...!!! Edi Rama sa do i poshter te jet, eshte nje engjell para ketij djalli monstruoz, intriganti e vrasesi skizofrenik dhe populli do vazhdoj t'a zgjedhi ne krye perderi sa ju plehrat dhe bishtrat e mbetura te Karavanit mortot te Sa-Hale Breshkarit do te ekzistoni. Sic e thon Anglezet, "better the devil you know"... Tung more tyc!

        1. L
         Lali

         Më kënaqe lale të lumtë dora mos i hiq asnjë presje .

        2. G
         Gimo

         Fuck bastardeve berishjane...komunisti i qelbur..

         1. I
          Ilo

          Safeti ishte dobet ne sex ppor provoni nje her tjeter kete te riun

         2. G
          Gimo

          Fuck bastardeve berishjane...komunisti i qelbur..

          1. M
           Mallakastriot

           Bukur shum

          2. b
           ben

           O koqe, po na i thuaj more idjot se cfare te ka vjedhur Rama? Nese ke dokumente qe vertetojne keto qe thua, perse nuk i dergon ne SPAK, ose te pakten botoi ne nje gazete qe ta marrim vesh se ke kemi ne krye te qeverise. Po nuk pate dokumente e fakte te tjera me mire mbylle brimen e bythes me te cilen ha dhe flet. "C'do berr (bageti) varet per kambesh t'veta" - thone shkodranet". Deri me tani kemi pare socialiste qe kane abuzuar dhe per kete kane perfunduar ne burg. Me perjashim te ish ministrit Koka, qe i perksite LSI-se, asnje tjeter nga opozita nuk e ka pare deren e burgut. E pra cdo ish pushtetar i Salihut, duke filluar nga Aleksander Meksi e cdo minister e deri tek polici me i thjeshte qe vinte erra shurre kane bere vjedhje sipas mundesive qe ju jepte detyra ku i kishte vene lopcari i Vicidolit. Pra Rama nuk po i kursen bashkepuntoret e tij me te afert qe kane bere shkelje te ligjit. Salihu beri katrahuren e 97-tes dhe pasi amnistoi veten e vet dhe kriminelet e tij, dha doreheqjen duke vene ne krye te PD-se nje lolon e vet. Nuk mjaftojne male me leter per te shkruar tere krimet e Salihut e te Like Floririt. Na i trego keto fakte qe pretendon se ke kunder Rames qe ta terheqim edhe ate zvare si statujen e Enverit ose ndryshe mjaft me me perralla si ato qe na tregon ti e ndonje tjeter si puna jote qe hane mut me akuza pa asnje fakt ndaj tij.

           1. M
            MALLAKASTRA

            Bukur fole po ato qe thua mbaj per veten tend.Per sa i perket atyre te tjerave. Te ter DERRAT nji turi kane. Nje pyetje kam per ty shoku. Pse se fut ne burg Salin per 11 janarin se keshtu tha kur te mre Qeverin do ta fus ne burg.E harrova kur ta mar ne 2030 do ta fus ne burg.Si dalin 15 vjet qeverisje.

           2. L
            LABI

            oTUNG, PO QENKE TRUNG O MAVRI

           3. L
            Luani

            SCANER kater dimensional i vampirit Ssli kërma..!!!

            1. M
             Muli dru me pre dhe Xeni bythqir vrases

             Kuksianet treguan shqiptareve se kurr nuk kane ne deje gjakun e ndyre te nje hemorroid bythe si Mul uturak UDBash Noka. Kukesi i vuri drune Salehesit dhe spiunit IM Meta-Metaj me gjithe lepiresit ne foltorhane

             1. H
              Hetuesi Fiskal

              E shkreta Agime e Boles, vetëm kur të dalë nga "zyra" e SPAK ut do mund ta marrë veshbythshkarpësia e saj, se çfarë "roli" ka luajtur duke perlare fonde dhe prona publike. Lëre Kukësin në punë të vet, mos bëj glasa por kthe ato që ke vjedhur. Stë mbrojnë dot as historitë me Saliun dhe as Ramazoni që I ka për vete bythën në ujë. Vetëm Ymer Baze kryeprokurori I Ripjelljes mund te te shpetojê. Ja dëgjon fjalën Veliaj.

              1. A
               Abi i Gites se Saliut e te Liries qe po fut Luanin

               Ore po si kuptohet direkt ky dhendrri zeholle i Berishes kur ben komente anonime neper portale? Ky la nam duke thene te njejtat gjera gjithandej dhe dallohet nga goja e qelbur qe ka. Nuku ka anonimat qe e fsheh Abin e Gites qe e ka dhe babin e tije ne prag te burkut. Ky Abi qe thoni ju ka urdheruar Luanin e gjore te zhduke nga arkivi i shtetit ca dokumenta dhe dhenderr qerosi e di kete se e ka pyetur Spaku dhe shpejt e kane vendin ne burk te dy. Ky budallai i Gites kujton se ja ka fajin cifti me i respektuar i gazetareve shqiptare. Nuku ta kane fajin ata o kollovar, ta ka fajin urija e madhe e jotja e asaj gorriles tende Argite qe nuk ngopeni dhe late name. Mos kujto se te gjithe bejne ate qe ben ti diteziu i Gites

              2. R
               Respekt

               Artikull perfekt!

               1. ?
                ????????????????????????

                Jemi e sfte fisnike korrekte znj Malltezi!

                1. A
                 Ali Polo

                 Populli shqiptar kurdoherë është tradhëtuar nga vet politikanët e tij ! Nga ata që vetëm shqiptar s'mund të quhen ! Që nga jugu në Veri dhe që nga Lindja në Perëndim dhe anët e ndërmjet mëtl tyre VL, VP, JL, DHE JP. TË GJITHË SMUND TË QUHEN SHQIPTAR POR BARBAR NË SHËRBIM TË SËRBISË DHE TË GREQISË Shqiptari dhe politikani i vërtet , sakrifikon nga vetja për të mirën e kombit, dhe nuk merret me korrupsion ! NUK MBLEDH PARLAMENTIN PLR TË RRITUR RROHAT E VETA NË KËTO KOHË KRIZASH ! KËSAJ I THONË STAMBOLLI DIGJET DHE K.v , krihet!

                 1. M
                  MALLAKASTRIOTI

                  Te lumt goja o Ali Polo

                 2. R
                  Real

                  Po paska se ti si specialiste e gojoreve e ditke ke kjo puna vetem perpara nuk eshte me e keqja. E neveritur se je dhe vete femer.

                  1. K
                   Kujtim

                   Ke pjellë ndonjë herë moj gazetare!?

                   1. B
                    B52

                    Jo, s'eshte gazetare, eshte mbesa Berishes dhe po mbron gjyshin, ka te drejte

                   2. G
                    Gazepi

                    Berisha eshte katastrofe por rilindja edhe me moterqire mbush me patronazhista dhe xhepista. Dilini zot Gjicit se karin ne fyt do e keni edhe ku

                    1. p
                     per sherbetoret e pushteteve ka vetem neveri

                     Ka vertet dicka tjeter me keq se video e Gicit - eshte moraliteti ZERO i nje pushteti qe infekton edhe shoqerine nepermjet sherbetoreve te tij mediatike si kjo Malltezja.

                     1. H
                      HAREDINI KUKES

                      Mero Baze si Vuciq i qelbur hengri nga Salaiu tani qe ju prish qefi shan si serb SALIUT tja RRuaj MERO BAZE TULLACI I QELBUR

                      1. O
                       Osman Qenani

                       Felliqesire me te ndyre se saliu dhe familja e tij nuk ka. Per te mbrojtur ndyresite e tij,por edhe te familjes ai e ndez Shqiperine ne flake,e ka treguar surratin e tij se si i ka vrare tere kundershtaret e tij. Dora e tij mund te jete edhe ne veri te Kosoves per te larguar vemendjen nga pislleqet e te birit,te tiat,asaj gorilles Argite. Ai eshte kriminel i lindur qe vetem per keto i punon mendja pisit te wenit

                       1. D
                        Drita

                        Kush ka provuar dhunën ne kohën e Saliut , harron edhe komunizmin e jo te keqiat e tjera po se po. Po nuk iku Saliu me gjithë pasuri dhe banden me i miri do ngelet Edi.

                        1. Titi

                         Berisha esht dhe do te mbetet I pa zevedesuar si l ider dhe patrioti I ktij kombi

                         1. M
                          Mohamed

                          Jeni e sakte ne percaktim. Por ja qe deri ketu shkon vulgariteti politik tek ne. Kte zavallen e kane fut ne kllape ustallare,fillo tek av natasha velija e mbaro tek korbi qe sle njeri pa i permend familjen. Po ja qe koha shkenca kane avancuar,zonja lufton korrupsionin shtetor duke bere gojore. Ky eshte prodhim i fundit i luftes kunder korrupsionit. Sikur mos mjaftonte cfar prraliste duke thene jam nene????????????. Del nje kazan dhe e merr ne interviste duke e pyetur si e shpiku kete metode te re kunder korrupsionit????????????????.

                          1. P
                           Populli

                           Fatmirësisht , koha është pasqyrë për çdo njeri në këtë jetë, Të tregon se cili je, Vetëm koha e tregon këtë

                           1. E
                            Enrieta Sina gazetare

                            Nje situate e tille politike eshte shkaterruese.Shqiperia jone nje perle e vertete Po e vuan kete NGA 1991 me cekun e bardhe e ligjin e pronave. Si mund te niste rruga e nje shtetit te ligjshem Demokratike me praktika te gabuar dhe ligje komuniste?! Se pari domosdoshmeri ish te shkonte prona Tek I zoti...Kjo nuk ndodhi. U grisen e u zhduken dokumente qe kjo pasuri te kalonte ne duar te politikaneve.Eksodi erdhi si rrjedhoje e varferise te tejskajshme dhe krijimit te klaneve..Po Jap mendime si qytetare e thjeshte Jo si gazetare sepse ne keta 30 vite ka gjynahet e saj dhe media televizive dhe e shtypura. Sot realisht jemi pa opozite. PSE?! Sepse Ajo nuk e ka luajtur rolin qe I eshte besuar dhe duke qene apatike qeveria e sotme me pozicionin e saj dhe PSE me njeqind gabime brutale dhe liberale duket se se fundi shikon si domosdoshmeri zbatimin e ligjeve. Spakut I duhet nje Pune e thelluar. Mo's te merrem me deget e percelluara por me rrenjet E Dua shume vendin Tim dhe PSE I Kam patur mundesite te jetoj larg tij e mendoj absurde. Nje vend me pasuri natyrore por dhe intelektuale nuk ka arsye te shperbehet. Po te vendoset pika mbi "I" dhe te zbatihen ligjet askush nuk largohet NGA Shqiperia. Sot Jane krijuar dy shtresa shoqerore shume te pasur dhe shume te varfer. Nje shtet pa shtrese te mesne nuk ka zhvillim Paqe dhe qetesi. Mo's ta shikojme njeri tjetrin si kundershtare armiqesir por si veekezer te nje Nene. Dashuria njerezore drejtesia dhe besimi Jane ato qe do ta brjne ashtu sic e meriton Shqiperine.

                            Lini një Përgjigje