Sali, ku e ke videon e atentatit ndaj Salvador Kaçajt?

9 Qershor 2023, 13:01Blog TEMA

Sali, ku e ke videon e atentatit ndaj Salvador Kaçajt?

Nga Ardit Rada


Mbrëmjen e 14 majit Sali Berisha u hodh në sulm ndaj zgjedhjeve. Sapo ishin mbyllur kutitë e votimit dhe ‘Bashkë fitojmë’ nisi të përgatisë fabulën që do t’i mbajë në televizor çdo ditë, derisa Kuvendi të marrë pushimet e verës.

Kështu, Berisha me në krah Floriana Garon dhe Salvador Kaçajn “denoncoi” një atentat dhe akt kriminal të jashtëzakonshëm që kishte ndodhur në Lezhë. Sipas tij, Kaçaj ishte ndjekur me makinë nga disa të tjerë që më pas kishin qëlluar me armë, por fal shoferit të Kaçajt që manovroi shumë bukur, vrasja u shmang.

Ajo që e bën të rëndë deklarimin, dhe jo faktin, është se në krah të Berishës qëndronte ‘viktima’ e supozuar. Pra nuk është fjala për një qytetar dixhital që jemi mësuar, por për një burrë 200 kile që konfirmonte me prezencën e tij çdo fjalë të Sali Berishës.

Ky i fundit premtoi edhe se kishte videon ku dukej qartë ngjarja. Tani, problemi është që akuzat e Berishës vetëm apo vetë i dytë duhet të kenë një shpjegim për opinionin publik, meqenëse synojnë ta terrorizojnë opinionin publik. Nëse provat e hamendësuara për vjedhje votash me apo pa elektronikë, s’ia jep publikut se do t’i çojë në KAS, ky rast nuk çohet në KAS. Pra KQZ nuk merret me krime ordinere apo tentativa vrasjesh. Kështuqë Sali Berisha ka detyrën që ta çojë videon në Prokurori dhe t’ua vejë mediave në dispozicion.

Së dyti, ish-kryebashkiaku i Shëngjinit, Kaçaj, për të shuar çdo dyshim se e ka gënjyer Saliun apo po tenton të marrë ndonjë azil politik, duhet të bëjë denoncim në Polici, të njoftojë publikun se ç’i thanë, të nxjerrë videon e atentatit dhe të mohojë akuzat e Pjerin Ndreut. Ky i fundit në replikë me Berishën u shpreh se Kaçaj jo vetëm punoi në Lezhë kundër kandidatit të “Bashkë fitojmë”, por e ka çuar edhe në SPAK kandidatin në fjalë.

Megjithatë për opinionin publik mbetet me interes video e atentatit dhe jo shkëmbimi i akuzave politike. E ke deklaruar që më 14 maj se e ke parë videon me sytë e tu Sali. Kur do të na e japësh? (Meqenëse televizionet që të transmetojnë dy herë në ditë LIVE s’kanë guxim të të pyesin)

9 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Saliu ka picken e Sheqeres video. Ai ka nje video fantazem me te cilen kerkon te pjerdhin mendjet e budallenjeve demokrat.

  1. P
   Preka

   Salvadori nje idiot si kusheriri i tij Gjekmarkaj. S’i prek kush keto hale.

   1. P
    Pilo Lala

    Saliu genjen te gjalle e te vdekur.

    1. B
     Bejkush

     O Sali ule kokën! Se shqiptari të qi motrën .....

     1. F
      Franci

      Qe Berisha eshte genjeshtar e mashtrues profesionist kete e dine jo vetem shqiptaret por bota mbare. Ai mund te genjeje sic ben cdo dite vetem disa gazetare fatosa qe therret ne konferenca shtypi te cilet e shohin urtesisht kur i genjen pa pike turpi dhe te gjoret nuk guxojne tja nxjerrin qofte nje here te vetme genjeshtat ne shesh. I genjejne te gjoret, i genjejne !!!!

      1. F
       F-22 Raptor

       Ne fakt nuk i genjen gazetaret, por gazetaret paguhen nga dreqi e i biri per te perhapur helmin e tij. Kjo eshte pak, por e sgurte.

      2. F
       FATMIRI

       KA VIDJON E PIDHIT TE LIRISE QE KA NE SHTEPI RRACE QIRI VIÇIDOLIT

       1. n
        nga brenda TV dhe vetë Foltores

        Videot që nxjerr Doctor Mortja e Shqipërisë post-Komuniste herë pas here, sidomos disa këto ditët e fundit pas Zgjedhjeve të 14 Majit, janë montazhe totalisht banale dhe shumë të lexueshme që janë prodhime nga TV Syri me materiale të mbledhura po nga Televizione Berishiste e Metiste, duke filluar nga TV Klan News24 OraTV FaxTV A2 PanoramaTV etj... etj, që edhe këto fabrikojnë jo pak Lajme me tekst e Video në favor të Sali Berishës piksëpari dhe piksëdyti për Ilir Metajn dhe familjet e tyre përkatëse biologjike e politike, njëra më kriminale se tjetra. Shumë punonjës të këtyre TV pa dashur të identifikohen me emër, për arsye të frikës së humbjes së vendit të punës dhe pse Jo edhe të ndonjë dhune nga Paramilitare e ish-SHQUP_it, flasin nën zë me të afërmit e tyre se, Videot dhe Lajmet që nxjerr çdo ditë Dr.Berisha janë 99% fabrikime nga Ne, por Ai dhe njerzit e Tij të afërt në Media e Parti edhe pse i dinë që këto janë gënjeshtra 100%.

        1. m
         mallkuar dhe jete sa me gjate perbindeshit

         Salia eshte mesuar te genjeje ZAGARET B TIJ dhe mendon se te gjithe shqiptaret jane zagare.

         Lini një Përgjigje