Vëllai i heroit të Kosovës: Të lumtë Edi Rama!

18 Maj 2023, 21:17Blog TEMA

Vëllai i heroit të Kosovës: Të lumtë Edi Rama!

Nga Ramiz Lladrovci

Ne, si popull, në krijesën e superfuqive, njëqind vjet u përndoqëm, torturuam e sulmuam dhe kryen gjenocid ndaj nesh, me qëllim për ta grabitur tokën tonë stërgjyshore, Jugosllavia.

Kur na sulmoi makineria ushtarake jugosllave, të njohur në tërë botën për propagandën, në Marsin e vitit 1998, ishim vetëm. Me neve ishte vetëm e drejta jonë për të jetuar të lirë dhe Shqipëria.

Për njëqind vjet robëri, okupatorëve ua mësuam parimet dhe pikat e dobëta, ua mësuam fuqinë dhe moralin e tyre hegjemonist dhe besuam se ne do ta mundim padrejtësinë, do ta mundim okupatorin.

Për njëqind vjet rezistencë, erdhi radha e gjeneratës tonë, e cila vdekjen për liri e kishte krenari dhe fatin e vet jetësor.

Kësaj lufte, i pari i priu Komandanti ynë legjendar Adem Jashari, me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, për të vijuar me Fehën, Xhevën, Abenë me mijëra heronj e heroina. Vendosmëria jonë për liri ishte epokale.

Ishte luftë e pastër, e denjë për historinë si Ushtria më e suksesshme çlirimtare në botë e cila arriti më së shpejti qëllimin nga dita e shfaqjes në publik, deri në fitore. Megjithatë, pa NATO-n, nuk do ta fitonim luftën aq shpejt.

Sot, heronjtë tanë të luftës dhe paqes, Hashimi, Kadriu, Jakupi, Rexhepi dhe të tjerët, po përballen me një gjyq.

Kryeministri Edi Rama e ndërthuri luftën tonë të lavdishme me luftën mbrojtëse të Ukrainës. Z. Rama e di se UÇK nuk e kishte as një të qindtën pjesë të fuqisë dhe armatimit që ka sot Ukraina, por fituam.

Fjalimi i Kryeministrit Rama në Islandë, do vlerësuar, sepse, Evropa jo çdo herë e kishte vendosmërinë për drejtësi ndaj shqiptarëve.

13 Komente

 1. P
  Pisha

  Z Rama si çdo njeri ka të mirat e të këqijat e tij por një gjë e mundë ta thuash me siguri që është... PATRIOT.

  1. R
   Remi München

   Komentit të z.Lladrovci nuk ja hjekë asnjë pikë dhe asnjë prese! Edi Rama eshtë krenaria e Shqiptarëve!

   1. L
    Lugu gjat

    Edi eshte prej soi fisnikesh dhe patriotesh. Kurse bastardi Tropojan ka lindur ne shpelle me veteriner te koka, tradhetine dhe intrigat i ka ne gen. Ju shofte fara e qelbur.

    1. M
     Më i merituar se Rama

     Meritat për fitoren e thellë të PS i ka Sali Berisha.

     1. K
      Koli

      Shyqyr qe ka Shqiptare ne Kosove qe e vleresojne Kryeministrin Shqiptar.Kur lexoj tek gazeta Bota Sot,disa Prof Dr qe sajojne cdo dite vetem mashtrime dhe genjeshtra per Edin ,sepse keshtu paguhen nga Monstra Berisha,ju them:Edi nuk ka dhene me Mijra Bote Nafte Milloshevicit per tju Diegur te gjalle.Nuk ishte Edi ai qe thonte kush firmose ne Rambuje eshte Tradhtar i Kombit,ishte Prof Dr juaj Berisha.Nuk ishte Edi qe vrau Remzi Hoxhen,ishte Berisha.Nuk ishte Edi qe i fuste ne Burg antaret e UCK,qe i Vriste pas shpine,qe thonte UCK eshte Ushtri Marksiste -Leniniste,nje Bande Keiminelesh,por ishte Prof Dr juaj Berishe Muti.Te na hani Mune ju Analistet e Gazetes Bota Sot,Drejtuesi i kesaj Gazete Anti Shqiptare qe paguhet nga Mafia e Shkerdhen Berishes.Faleminderit Vellait te Heroit Lladrovci qe e vleresojne te Mirin.

      1. S
       Shmil Himara

       POR CKA ky EDI që dashuron Göbelsin, kryetar të tashëm të Shkinisë! Një grimë dinjiteti e keqardhjeje! Edi është me plot atribute paradoksi.

      2. Y
       Y.H

       Shyqyr qe doli nje kosovar qe tha nje fjale te mire per Edi Ramen. Kjo tregon se vellai i heroit te Kosoves eshte mirenjohes, i drejte, dhe i ndershem.

       1. r
        ripjellja satanike

        Votuesit e edvin ramoviqit jane te « zgjuar » si ky lopa jone lladrov’ci,edhe pak neve te kosoves do na therrasin miqte tane kosovare dhe serbve,kta te ripjelljes,do I therrasin vellezer

        1. v
         vali

         Mirnjohje per Patriotet e atehershem dhe te sotshem.

         1. A
          Atdhetari ne mergim

          Falenderime te perzemerta, vella Ramiz Ladrovci! Qendrimi juaj eshte objektiv, i qarte, i drejte dhe meriton vemendje. Shqiptaret, qe i shkojne pas sali banditit jane antishqiptare, flasin shqip, por nuk jane te tille. Shqiperine e shkaterroi banditi me gjak serb, sali dhe çeshtjen e Kosoves ky monstra e sabotoi, duke i furnizuar forcat serbe me naften e shqipatreve, duke mos e perkrahur UCK dhe luften heroike te saj per clirimin e Kosoves, duke e kundershtuar Konferencen e Rambujese, eshte vrasesi i Remzi Hoxhes dhe i sa e sa shqiptareve te tjere (mbi 3000 vetë ne luften civile nen qeverisje e ketij banditi) dhe sot nuk njeh zgjedhjet e 14 Majit 2023, do te nise protesta sebashku me strehuesin e tij liken... Njeriu i trazirave eshte vetem per shkaterrim dhe jo per ndertim. Po vdes, per tu bere edhe nje here kryeminister! Edi Rama eshte kryeministri me i suksesshem ne keto 30 vitet e fundit dhe meriton falenderim per shume e shume pune te mira, qe ka bere. Rrofte Kosova dhe Shqiperis!

          1. S
           Shmil Himara

           Me dhimbje dhe krenari kujtoj cdo ushtar të rënë për tokën e dashur Dardani. Cdo ushtari të UCK i detyrohem mirënjohjen e përjetshme për lirinë dhe dinjitetin kombëtar që na kthyen. LAVDI dhe të fala me përulje ushtarëve të UCK, bijve të atdheut Dardani-Shqipëri!

           1. S
            Shmil Himara

            Nuk kam parë or ATDHETAR që ndjekësit e Saliut të 97 të conin dorën e djathtë lart e të kërcënonin me TRE GISHTA. Mba mend ti 3 GSHTORËT! Lexo shtypin e Beogradit të asaj kohe dhe KUJT ia MBANTE ANËN SHOVENIZMI SERB atëherë! Saliu, ose Rama. Dikush nga këta dy u DEKORUA nga KISHA SHOVENISTE GREKE!

            1. K
             Kosova se shpejti ne Nato

             EDI RAMA deri sot eshte patrioti i vetem qe mu ne mes te Beogradit ja tha Vucicit shqip dhe fort Kosova eshte shtet me vete e sa me pare te njihet nga serbet aq mire per ta , ndryshe nga Sali qen Berisha qe e funizonet makinen ushtarake Serbe per tu vrare ju . Eshte po EDI RAMA qe e ngre zerin per Kosoven ne c’do event ne Europe ndryryshe nga dosa Osmani qe e sulmon .

             Lini një Përgjigje