Vetingu, mediat dhe arsimi - Çmenduria jonë

23 Janar 2023, 17:18Blog TEMA

Vetingu, mediat dhe arsimi - Çmenduria jonë

Nga Azmi Stringa

Ore eshte normale qe ne nje vend Prokurora apo Gjykates te hequr nga vetingu te dalin me media si analist?

Apo te japin mesim si te punesuar nga Universitete, ku standardi moral eshte pertej dijes ne rendesi?

Ato jane vleresuar si “unfit” per te sherbyer ne publik apo ne emer te tije.

Dhe me e bukura eshte sa te bute dhe te ndershem duken ne rolin e “analistit”.

Ka raste ne Amerike, por kane bere burgun dhe jane bere “pentito”, ose kane fituar pastertine. Pastaj rikthehen ne publik.

Por ska Universitet ne perendim ku i jep mesim studenteve dikush i larguar me vendim te formes se prere per “mos ushtrim profesioni”.

Ky vend e ka humbur busullen.

6 Komente

 1. I
  Ilo

  Jeni i madh Azmi Stringa! Nder me te zgjuarit e te pjekurit e brezit te ri! Suksese! Stringa!

  1. T
   Taulant

   Kush qenka ky Azmi se e ka emrin si Sirian? Per rere te pare e degjoj apo ti shkoku Ilo e ke ne lagje? Pordhi kali ne goje te miles e nuk e pa njeri?

  2. T
   Tani

   Ke te drejte Azmi, ket vend e pa moralshmja quhet e moralshme!

   1. I
    Illo

    Shume, shume e drejte. E kam menduar shume here. Ka humbur jo vetem busulllen, po dhe breket! Kaq!

    1. 1
     1

     Paradokset shqiptare.Televizionet se shpejti do marin analiste te ceshtjeve te kriminalitetit te burgosur me experience ne krime qe kane mare pjese

     1. P
      Pa busull fare

      Analist i pamvarur Gjonmarkagjoni analist e oamvarur Grida Duma analist i pamvarur Lela analist i pamvarur Rakipllarri ,Semiani Analist i pamvarur Sonila Mece analist i pamvarur Fevziu dhe Eni Cobanin pa harruar analistet e pamvarur Bushati Lubonja apo kandidati per president analisti pamvarur Artan Hoxha i perhershem te Fevziu pa foliuvper Zheji e idioti Cani te gjithe keta te pseudo analist te pamvarur paguhen nga non grata per te shpifur genjyer dezinformuar te gjithe jane te varur nga komunisti non grata ne sherbim te non grates tani eshte bere analiste i pamvarur edhe kengetari nga korca dy vellezerit prifti .Shqiperia nuk e ka humbur busullen po nuk ks pasur fare busull orientimi ..

      Lini një Përgjigje