I shkundin cigaren e i djegin flokët, publikohet video e dhunimit të adoleshentes në Gjermani

23 Mars 2023, 14:55Bota TEMA

I shkundin cigaren e i djegin flokët, publikohet video e dhunimit të

Vrasja e një vajze 12-vjeçe nga dy bashkëmoshataret e saj tronditi opinionin publik në Gjermani 10 ditë më parë.

Por mediat vendase kanë publikuar dhe një tjetër rast të rëndë bullizimi mes adoleshenteve që ka marrë vëmendjen e mediave botërore.


Në një video të filmuar në qytetin e Schleswig-Holstein, një grup vajzash të moshës 14 deri në 17 vjeç kanë dhunuar dhe poshtëruar një bashkëmoshataren e tyre.

Nga pamjet shihen vajzat të cilat i derdhin një pije freskuese në kokë viktimës, më pas i shkundin hirin e cigares dhe i djegin flokët.

Nga pamjet shihet 13-vjeçarja e cila është në një gjendje shumë të rënduar psikologjike teksa përpiqej ë ngrihej

Në atë çast njëra prej tyre filloi t’i bërtiste: “Ulu dhe më lut! Unë nuk do të të lërë të shkosh kaq lehtë”.

Një rast tronditës që ka shokuar opinionin publik në Gjermani, pasi vjen në një moment kur vetëm një javë më parë disa bashkëmoshatare vranë me thikë shoqen e tyre në pyll.

Policia gjermane ka identifikuar vajzat e përfshëria në aktin e rëndë, ndërkohë që viktima po merr kujdes mjekësor në spital. E ëma e 13-vjeçares ka thënë se torturimi mori fund falë ndërhyrjes së një kalimtari të guximshëm, raporton RTL.

9 Komente

 1. A
  Andreas

  Prinderit e ketyre kurvave ne burg! Ndersa ketyre kurvicave, deportim ne Ruande qe te bejne video Tiktoku atje!

  1. D
   Do perballen me Ligjet ..

   Faji eshte se keto k....e vogla Jane me preardhje Ruse ...qe kane ardhur ketu ne parajsen Gjermane dhe kujtojne te bejne gjithcka.. Keshtu ishte fillimi i veshtire kure zbriten keto lloje Race qe erdhen ne Gjermani ,ku ato pake individe u reabilituan duke u denuar per cdo veper negativ..ja kane ngelur disa kokra qe Prinderit tere diten tap me Vodka dhe Femijet normal te pa kontroluar ne Jeten e tyre . Do perballen me Ligjet ,, dhe do lagin breket ..

   1. D
    Do perballen me Ligjet ..

    Faji eshte se keto k....e vogla Jane me preardhje Ruse ...qe kane ardhur ketu ne parajsen Gjermane dhe kujtojne te bejne gjithcka.. Keshtu ishte fillimi i veshtire kure zbriten keto lloje Race qe erdhen ne Gjermani ,ku ato pake individe u reabilituan duke u denuar per cdo veper negativ..ja kane ngelur disa kokra qe Prinderit tere diten tap me Vodka dhe Femijet normal te pa kontroluar ne Jeten e tyre . Do perballen me Ligjet ,, dhe do lagin breket ..

   2. A
    Angjelini

    E tmerrshme! Me vjen keq per te!

    1. O
     O Medie Ndryresirash !

     Ka shume aspekte te shoqerise Gjermane ,rinise Gjermane apo adoleshenteve Gjemane ne shkolla e kudo qe shprehin Pozitiven e asj shoqerie ,ate per te cilen kan shume te nevojeshme te mesojne e shikojne rinia ,adoleshentet por edhe ju kokeboshet e Haleve Medie , duke u motivuar nga Shembujt Pozitive dhe Kultura e rinise nji shoqerie te Civilizuar . Per kto shembuj Pozitive ka te necojeshme ajo shoqeri shqiptare o kafshe zbritur nga malet qe ndyni kudo cfaqeni .Shtet muti ,Ministri jofunskionale , Politikane qe haen si Kafshe per Pushte asnji qe di se cfar duhet asaj shoqerie e mbroj interesat e Pozitivitetin ne ate shoqeri . Palaco njerez qe injektoni vetem dhune e negativitet . Nji propagande e tille nhga medie eshte e denushme madje me Ligj

     1. D
      DinPaku

      E tmerrshme! Mendoni t'i ndodhi vajzes apo mbeses tuaj nje masaker e tille bullizmi.

      1. T
       Tersi

       Racizëm! Fshesën nga gjermania familjarisht rracës së poshtër!.

       1. T
        Tersi

        Racizëm! Fshesën nga gjermania familjarisht rracës së poshtër!.

        1. B
         Bertold Breht

         Keto jane pionieret Naziste. Duhen zhdukur pa u rritur

         Lini një Përgjigje