Kërcënon Medvedev: Arrestimi i Putinit do të thotë shpallje lufte

23 Mars 2023, 09:30Bota TEMA

Kërcënon Medvedev: Arrestimi i Putinit do të thotë shpallje

Perëndimi urren pavarësinë e Rusisë dhe Kinës dhe dekadat e ardhshme nuk do të jenë të qeta, pasi po përpiqet të shpërbëjë Federatën Ruse në shtete më të vogla dhe më të dobëta, tha në një deklaratë ish-presidenti rus Dmitry Medvedev.

Gjatë një interviste me agjencinë ruse të lajmeve TASS, Medvedev tha se Ukraina ishte pjesë e “Rusisë së Madhe” dhe shtoi se ai nuk shihte asnjë perspektivë për të përmirësuar marrëdhëniet e Moskës me qeveritë perëndimore në të ardhmen e afërt.

“Unë besoj se në një moment situata do të stabilizohet dhe komunikimet do të rikthehen, por sinqerisht besoj se deri atëherë një pjesë e madhe e këtyre njerëzve (përfshirë liderët aktualë perëndimorë) do të kenë dalë në pension dhe disa do të kenë vdekur,” shtoi ai.

Medvedev, sot nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Rusisë shtoi se nëse ndonjë vend përpiqet të vazhdojë me arrestimin e Putin në bazë të urdhër-arrestit të lëshuar kundër tij nga Gjykata Penale Ndërkombëtare, kjo do të konsiderohet në Moskë si shpallje lufte.

 

3 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  provojeni një herë!! niseni me "shërbim" diku në perëndim,më kollaj do ishte në hollandë!!e pastaj e keni kollaj të shpallni luftë!!keni tërë kohën që lehni si qënër e po i hani mutin ukrainës,se gjë tjetër nuk keni çbëni!!o xhuxh më xhuxh se xhuxh putana,o kërbythje,nëse do kishit takat për "shpallje lufte"!?do ta kishit shpallur që në kohën e pidhit të satëme!!nuk keni takat prandaj nuk e bëni,jo si i "përmbaheni regullave" a "jeni fisnikë"!ju jeni paçavure haleje,e pa larë ndonjëherë!!

  1. G
   Grand

   Edhe per kete tipin "skifter" duhet nje urdher arresti! Sepse kerkon lufte! Pra do edhe ky don te vrasi njerez. Njeriu eshte qenje e shenjte e ketij planeti. Ky edhe kafshe te vrasi, Gjykata Penale e Hages duhet t'i nxjerr urdher arresti. Eshte servil shembullor I Putin. Njeri pa vetedije dhe dinjitet. Nuk mund te barazohet as me fukarain me ekstrem te planetit, ne pikpamje te dinjitetit, vetdijes dhe dashurise njerezore per njerezit apo weniet njerezore te kesaj bote! Mjere familja e tij cfare pranon ndoshta ne mbremje te darkoj me kete vrases. Mjere populli rus per keta tipa kafshesh vrastare qe vrasin apo duan me te vrasin qenje njerezore te pafajshme. Si mundet populli rus, njerezit e thjeshte te pajtohen dhe te gezojne qe qindra femije jane shkeputur nga nenat e tyre, me qindra apo mijra njerez te thjeshte e te pafajshem jane vrare duke qendruar ne shtepite e tyre. Putin apo M...m Medvedev pavaresishte gjygjit te Hages jane te denuar nga njerezit e thjeshte te kesaj bote. Zot ndihmoje popullin rus!

   1. a
    anti25642654censurë

    e kush nxjerr fletë arresti për një gore që leh tërë ditën!!ai shurdhon shtëpin e tij e se dëgjon kush matanë gardhit!!vari kart,dava legeni!!atë i kanë thënë të bëjë atë bën!!

   Lini një Përgjigje