Scholz dhe Macron: Ne do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën

22 Janar 2023, 14:30Bota TEMA

Scholz dhe Macron: Ne do të vazhdojmë të mbështesim

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot së bashku me presidentin francez Emmanuel Macron, se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën.

“Ne do të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën për aq kohë dhe aq gjerësisht sa të jetë e nevojshme.

Së bashku, si evropianë duke mbrojtur programin tonë evropian të paqes”, tha Solz në Paris, në një ngjarje të mbajtur në Sorbonë për të festuar miqësinë midis Gjermanisë dhe Francës me rastin e 60-vjetorit të traktatit të pajtimit midis Gjermanisë dhe Francës.

“E ardhmja e Europës bazohet në motorin me avull franko-gjerman”, theksoi gjithashtu kancelari gjerman.

8 Komente

 1. D
  Djalli Politike rrezikon Boten

  Politika shkaterroj Njerzimin . Kta menaxhohen nga Sekte satanike ,sepse kjo Bote -Njerzimi ka shume Resorse ,shume Mundesi per te jetuar ne Normalitet ,si Njerez jo si Kanibale gjakpires . Gjithcka eshte e mundure per nji Bote me te mire ,por jane kta ,Politika qe s'e lejon dhe Ata qe i cpojne nga pas kto Njerz paShqirt !

  1. t
   taras bulba

   Doni ne te vertete te ndihmoni Ukrainen?? Jepini tanket luftarake Leopard 2 dhe rakete te pakten me reze 400 km dhe do te shikoni si fitohet lufta ....me Marder 1 te prapambetur dhe me dyfek gjahu nuk luftohet sot .... Eshte me se e sigurt qe do armatoset me arme te renda Ukraina , shpejt ose vone do mbrijn Leopard 2 , Challanger dhe Abrams , kot e torturoni , aprovojani qe tani ndihmen dhe mos u trmbni nga nje mafioz qe kercenon ....ska burre nene ta veje me NATO-n sot , kuaicioni eshte teper i forte ....furnizoeni Ukrainen me arme moderne frontale dhe jo me llave boshe .....

   1. b
    ben

    ik o taras ha ndonje pjat grosh se smer vesh ti nga lufta.

    1. b
     ben gabeli

     o ben evgjiti , je kaq i vobekt sa qe ne fjalorin tend eshte vetem fjala grosh .mbizoteron ...yttt bythqir i pangopur ...dava rot kari je o ben pordha

   2. I
    Igor

    Keta jane Putanat e Evropes qe nga large duan ta ndihmojne Ukrainen nga30 shtete qe dergojnarme ne Ukraine askush nuk guxon haptas te dergon ushtare pse e dine qe dote ju kthehen te coptuar ne doza kartoni, po se zhduket rinia Ukrainase ketyre sju intereson pse qellimi esht kush doti shes ma shum armet ,lufta nuk ka qene e nevojshme qe te fillonte neqoftese Ukraina dote theriste nji shtet federale me qender ne Kiev kurse provincat te mernin Autonomi ,por perengimi e refuzoj kete propozim te Putinit dhe Ukraina u detyrua nga perendimi qe te luftonte me nji premtim se dota ndihmojne ,dhe ne fund dote ikin si ne Afganistan ,kjo dote ndodhe edhe ne Kosove ti nuk ke te drejte per te pasur nji ushtri se neve dot ju mbrojme dhe nji dite dote ikin e mjera Ukraine dhe e mjera Kosove qe ju beson Fashisteve te Perendimit.

    1. Z
     Zhvejku

     Si s'mer vesh bulba prasi nga lufta!? Ukraina deri tani ka luftuar me llastiqe e dyfek. Pa le kur ti çojne keta homot e kurves plak tanke e raketa namin do bej zelinski me mercenaret e tij. Mjer populli i ukraines dhe europes qe sakrifikohet per interesa te sionizmit e politikaneve injorant e nofashist te perendimit. Rusia e Putinit do i shpartelloj se po mbron kombin e vet nga pangopsia per pasuri te perendimoreve.

     1. u
      ushtari i mir rus shvejku qe te ha llarin me gjith

      Keshtu mbrohet kombi rus duke sulmuar shtete te tjere te pavarura ?? Mesime te mira te paska dhen jot eme ore shvejk karuci , apo je dhe ti sperme e ndenjur ruse ne pidhin e jot eme ?? Tu qeruan syet nga rublat i shvejk burdellua ...

      1. z
       zhvejku

       Rusi ka mare eksperienc nga amerika qe vjen nga pidhi i satem pertej oqeanit e sulmon shtete te varura nga pidhi i femrave te fisit tat, o mbeturin e pariciklushme. Haroi jotem te tregoj per bombat ne japoni per luften ne kore, vietnam, nikeragua, irak, jugosllavi e avganistan apo ishte duke e pudrosur vrimat e saj dhe sumen tate? O tru sperme GOMARI

     Lini një Përgjigje