VIDEO: Shikoni si shembet brenda pak sekondave pallati nga tërmeti në Turqi

6 Shkurt 2023, 09:33Bota TEMA

VIDEO: Shikoni si shembet brenda pak sekondave pallati nga tërmeti në

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm.

Mbi 500 persona raportohet të kenë humbur jetën deri më tani, ndërkohë që numri i viktimave pritet të rritet.

Video e mëposhtme ndërkohë, tregon se si shembet një pallat brenda pak sekondave.

12 Komente

 1. A
  Anri

  TMERRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!

  1. p
   popull

   T'i therrasin mendjes ndertuesit ne Shqiperi.

   1. S
    Stefano Boeri ( McConigal connection)

    Break News!!!!!!! I lumtë KM Rama dhe kryeprokurorit privat te tij, Mëro Gël Baze, që menjehere ne ndihme te viktimave te termetit Turqi, nisen me urgjence ekipin AdHoc me te specializuar te Rindertimit. Ekipi si gjithmone kryesoj nga Arben Ahmetaj dhe Alda Klosi. Artan Shkreli, Alban Eftibiu, Artan Lame, Adelina Greca dhe Ledia Tota do punojne ne prapavije teknike dhe do numerojne financat. Po keshtu Rozeta Dobi ngarkohet me magazinimin. Lum viktimat per kete fat qe ju akordoi me bujari udheheqesi I vagines PPSH

   2. T
    Tironci

    Oh sa gjyna ata njerez qe kan qen aty ishalla kan shpetuar kush ka vdekur qoft i parajses , keshtu esht kur konstruktori pallatit vjedh çimenton dhe hekurin per ta nxier ndertesen me kosto te ulet , ai mori parat te pa fajshmit humben jeten , shyqyr qe konstruktoret tan se kursejn lekun shikojn vetem cilsin e punimeve .

     1. T
      Tetovari

      Duke vjedh hekurin dhe çimenën me cilsi zë dobet ja çka ndodh, pesojn te pafajshmit, Allahu ua lehtsoft hilexhit i dënoft.

      1. E
       Eda

       Si eshte e mundur, o zooot! Ah sa keq njerezit e shkrete…tmerrrrr

       1. D
        Drejtesia

        O oooooo Zot, mbaje doren

        1. n
         n

         NDERTUESIT DUHET TI VENE GISHTIN KOKES TE MOS PUNOJNE JASHT KUSHTEVE TEKNIKE.

         1. M
          Maloku

          Një tërmet i tillë në Shqipëri e rrafshon Tiranën? Sa ballë ishte ai i 2019tës?

          1. T
           Tiransi i pa angazhuar me politike.

           Ka shume pallate ne Tirane, te ndertuara ne vitet 1998-1999, ne kohen kur nuk funksiononte shteti dhe ndertuesit ne vend te reres perdornin shtuf dhe duke mos i hedhur llacit normativen e cimetos, ndertime pa kollona betoni. Te gjitha keto te cilesuara nga ekspertiza e Institutit te Ndertimit. Mbas 3 vjet Bashkia edhe pse ka vendim bashkiak per prishje tani po kthen mendje per riparim te thjeshte. Kush do mbaj pergjegjesi n.q.se neser ndodh ndonje katastrofe termeti. Tigri i Qeverise Rama ja ka gjetur vendin fondeve . Kemi trokitur ne te gjitha zyrat e Rilindjes. Nje indiference e cuditshme dhe nepunesit bezdisen kur shkon e intresohesh se cdo behet. Vetem ai qe e ka hallin ne shtepine e tij e nxjerr konkluzionin e kesaj qeverisje qe nuk ka as minimumin e intresit per qytetaret.

           1. S
            Scandal

            Zot mos e ben nje termet ne Kosove e Shqiperi se tmerr do behet....

            Lini një Përgjigje