Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:28

2023-02-11 22:00:00Dossier TEMA

9 Komente

 1. H
  Himarioti

  Këto shkrimet e Kaloçit janë balsami për zemrën e popullit tonë të sakatuar. Vazhdo Kaloçi, mbushi faqet e gazetave me plehra nga e kaluar, me ata që historia i ka hedhur në koshin e plehrave. Edhe Merua duket se i ka në qejf këto lloje përrallash, prandaj të bën gjkithmonë vend në gazetë.

  1. s
   shqip

   "Perralla" thua te jene? Shko e thuaju atyre qe hoqen te zinjte neper burgjet e Enverit tend se mbase te besojne. Ne qe e kemi jetuar ate kohe e dime shume mire se si beheshin "punet" ne ate regjim kriminal.

  2. A
   Arturi

   Kjo tregon se ky gjeneral paska vjedhur dhe denimin e paska merituar.

   1. D
    Dajti

    Ne dijenin time ky Dashnor Kaloci jeton jashte shtetit,nga i gjen keto dokumenta qe boton ? I ka ne memorje apo ka marre arshiven aty ku jeton.!!!!

    1. D
     Dajti

     Ne dijenin time ky Dashnor Kaloci jeton jashte shtetit,nga i gjen keto dokumenta qe boton ? I ka ne memorje apo ka marre arshiven aty ku jeton.!!!!

     1. l
      lexuesi

      Kalosh ka ardhur koha te na tregosh ndonje dokument per prijsin "tand lezhendar"Sali se Enverin nuk e njeh tani me njeri!

      1. A
       Ad

       Halim Xhelo Dukatin e permendte dhe Radio Londra gjatë Luftes për trimerite e tij... Ishte ai që e mori në krah mes plumbave Kadriu Hazbiun e plagosur dhe i shpetoi jeten... Sigurisht, ishte në anen e gabuar si shumë të rinj idealiste, në kundershtim me të atin, Xhelo Koci Dukati... Kur e pyeti një si argat këtë të fundit se si është komunizmi, Xhelo iu pergjigj: Komunizmi është që ti s'do të hash fare kurse unë do të ha si ti... Halimi ishte trim dhe trimave iu dhimbsen njerezit...

       1. A
        Ad

        Nga goja e Kadri Hazbiut ka dalë: Trimat u vrane në Lufte...

        1. k
         km

         Ndersa nje tjeter thoshte:-Ra Berlini,por nuk Ra dukati dhe lazarati

         Lini një Përgjigje

         20:29 Dossier 1 koment

         19:10 Dossier 19 komente

         09:23 Dossier 31 komente

         20:20 Dossier 108 komente

         10:57 Dossier 14 komente

         09:28 Dossier 6 komente

         11:06 Dossier 25 komente

         18:30 Dossier 57 komente

         20:00 Dossier 11 komente

         17:59 Dossier 9 komente

         Më të lexuarat

         15:40 Politika 88 komente

         14:11 Politika 31 komente

         10:18 Kronika 19 komente

         11:11 Kronika 35 komente

         14:00 Kronika 46 komente

         09:28 Politika 10 komente

         Blog Tema

         18:19 Blog 2 komente

         11:42 Blog 4 komente

         10:48 Blog 6 komente