Një test real për dashurinë e Berishës për Gazmend Bardhin 

22 Korrik 2023, 18:19Editorial Mero Baze

Ka një jargavitje të madhe të Sali Berishës nda Gazmend Bardhit këtë javë. Riposoton statuset dhe fjalimet e tij, dhe përgjërohet se është gati të rishikojë gjithçka për një bashkëpunim me të.

Përulja e Berishës ndaj tij është përtej rëndësisë që Gazmend Bardhi ka në politikën opozitare dhe veçanërisht në copat e PD.

Por rëndësia e tij është një javore dhe ai për Berishën ka shumë rëndësi deri më 29 korrik, në atë që quhet votimi për kryetarin e PD, ku Lulzim Basha po shkon drejt rikonfirmimit.

Gazmend Bardhi nuk ka gjë në dorë t’i prishë garën Lulzim Bashës, se në fakt nuk është se ka ndonjë garë. Ai po ashtu nuk ka gjë në dorë të forcojë Berishën dhe sikur të strehohet tek Foltorja që sot.

E vetmja gjë për çfarë i duhet Berishës, Gazmnd Bardhi, këtë javë, është të prishë “festën”e Bashës që po martohet për herë të dytë me PD, këtë radhë pa shkes Berishën.

Dhjetë vjet më parë më 22 korrik 2013, ai u bë kryetar i PD me bekimin e Berishës përballë Olldashit, ndërsa dhjetë vite më vonë ai po bëhet kryetar i një pjese të PD pa bekimin e Berishës. Dhe i vetmi hall i Berishës është si t’ia prishë këtë festë, e cila i prish atij monopolin e opozitës.

Gazmend Bardhi duket i besueshëm kundër Berishës, pasi nuk është vegël e Berishës, pasi e ka sulmuar Berishën më shumë se kushdo tjetër duke e etiketuar si “Babi i Zenit”. Është po ashtu i besueshëm në betejën kundër Bashës, pasi ishte krahu i tij i djathtë në ndarjen me Berishën.

Tani Berisha shpreson se ai do t'ia prishë dasmën Bashës dhe për këtë është gati të përgjërohet pasi i duhet si aleat deri në fund të javës që vjen.

Për kaq bëhet gjithë ky përgjërim publik i tij ndaj Bardhit.

Për ta kuptuar se sa fals e ka Berisha këtë përgjërim, mjafton t’i propozojmë të iki nga kreu i fraksionit të PD që udhëheq dhe të vendosë aty Bardhin. Pastaj kemi një luftë reale mes Bardhit dhe Bashës për pushtetin mbi opozitën.

Ky do ishte një test real nëse Berisha kërkon bashkimin e PD apo blerje deputetësh në favor të halleve të tij.

Nëse ai do ta kishte shqetësim opozitën, atëherë me gjithë ato lëvdata që ka për Bardhin, t’i lirojë vendin dhe zgjidhet gjithë kriza e opozitës. Pastaj Bardhi me Bashën e kanë betejën më të thjeshtë dhe mund ta gjejnë gjuhën. 

Me të vetmin që askush nuk gjen gjuhën është Berisha, ndaj çdo përpjekje e tij për të joshur deputetë, vetëm sa e rëndon problemin. Zgjidhja është t’i lërë vendin Bardhit dhe pastaj po të dojë dhe ta shajë. Nuk ka problem. Prapë mirë i bën. Më mirë se sa ta lavdërojë.

22 Komente

 1. I
  Ilir

  Sigurisht dhe Gazmend Bardhi i vjen pas avazit Berishës. I duhet për ndonjë votimi për Sekretarin e Përgjithshëm dhe kryetar i grupit parlamentar.

  1. V
   Vranakonti

   Dikur Bardh pederasti thoshte nuk bashkepunoj me nje non grata si Sali Berisha,tani ai eshte futur ne breket e Berishes dhe po i mere ere.

  2. M
   Mara emigrante ne Itali

   Zoti Mero kjo qe thua mund te jète e vertet por eshte dhe kjo :kur berisha e quajti bardhin vrases ,se me urdher te bardhit u vra nje njeri ne Elbasan dhe u plagosen dy te tjere ,u be nje lufte apo i haroni keto ,bardhushja u hodh ne krahet e berishes ,bardhushja eshte shprehur me ze dhe figure qe po fitoi berisha une largohem nga partia ,por keta harojne se cfar thone ,si kriminela qe jane nuk kane per te fituar as nje here salike lulush ,bardhush .pd eshte parti fashiste jane plerat e kombit shkateruan Shqiperine .

   1. T
    Turi

    Bardhi të jep përshtypjen e një fluturaku idiot .

    1. E
     Edhe pédéraste edhe kavajas haaaaa

     Bardha ne fjalorin saj ka vetem 12 fjale ka lindur me goditje pune hormonesh . Ne pergjithesi homosexuelet jane njerez te kqinje ( nuk jam homophobe ) por duke qene gjithe jeten te persekutuar nga shoqeri kane kultivuar urrejtjen e vazhdueshme ndaj pjeses tjeter te shoqerise. Bardha eshte femer e poshter kjo llogace sabotoje zgjedhjet lokale duke i sherbyer Berrishes .

     1. E
      Evropiani

      "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

      1. E
       Europiene nga Ballkani

       Europien nga Ballkani percaktimi ( homosexuelle) nuk eshte homophobie por nje e vertete kur nje persone mashkull pallohet nga nje persone mashkull eshte thjeshte percaktim nese jam gabime me korrigjo . Pse jane te kqinje pédérastet ti duhet te na i shpjegoshe perse jeni te tille ... Nje pyetje per ju si pede perse urreni femrat dhe njekohesisht i imitoni ato ? Bardha eshte simboli i pederasteve ne PD haaa parti e djathte ku familja eshte e shenjte me kupto jo familja kriminale Berrisha . Per injorancen te duhen breza breza qe te arrishe nivelin intelektuale (de mon chien ) se mua nuk me arrin jamais nettoyer.

       1. k
        kirurg

        Na çudite! Ku e gjete ti që homoseksualet janë inteligjentë? Na thuaj burimin e informacionit, mos na lër në padije! Homoseksualizmi na qenka ndonjë çelës i artë për të qenë i mirë, i ndjeshëm, etj., etj.? Ah, duket shikon shumë filmat me këtë temë... Në atë krah fli, mos e lëviz hiç...

        1. S
         Shiu

         Bravo, koment shume i mire

        2. E
         Evropiani

         "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

         1. E
          Evropiani

          "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

          1. E
           Evropiani

           "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

           1. E
            Evropiani

            "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

            1. E
             Evropiani

             "homoseksualet jane njerez te keqij" , thote ky zoteria dhe shton "nuk jam homofob" . Ti , jo vetem qe je homofob i frikshem , por je edhe nje cope injoranti . Homoseksualet , jo vetem qe nuk jane njerez te keqij , por jane shume sentimentale ( te ndjeshem) , shume te talentuar , shume te edukuar e te kulturuar . Une mund te permend ketu , me dhjetra homoseksuale , qe kane qene determinante ne zhvillimin dhe perparimin e njerezimit . Nje prej tyre , e kishe ne Tirane para dy ditesh , qe e tundi dhe e shkundi sheshin "Skenderbej" , Richi Martin . Nuk eshte faji i tyre qe natyra i ka bere te tille . Mua me dridhet trupi , kur mendoj homoseksualizmin e tyre , por , ne fund te fundit , se si e ben seksin njeri apo tjetrit , eshte puna tij ; njerzit nuk vleresohen ne baze te menyres se si e bejne seksin .

            2. A
             Atdhetari

             Or Sali,or Sali, Puna jote aferim . gomar ti , gomar ai qe te vuni, , sot or neser valon druni, Spiun i felliqur i jugosllaveve se bashku me ate qe te futi ne politike. Shkaterrove Shqiperine, e ke vendin mbi turren e druve , do te djegim mor fare e poshter. Shkterrusi i Shqiperise, Familje e degjeerume Amerikani

             1. K
              Keshille miqesore

              O shoku qeke vertete keq nga mendja! Lere Saliun po mbaj vrapin te spitali psikiatrik para se te jete teper vone!

             2. O
              Objektiv

              Je i madh Mero!

              1. B
               Berti

               Bardhi, Dash Sula, Geshtenja dhe ai gastori lushnjes te kalojne te Foltorja pas Salianjit dhe qartesohen perfundimisht grupimet, pra PD dhe poli i lirise = Foltore PL e Ilir Floririt.

               1. Y
                Ymer Abazi

                Halli i madh e mllefi gjithashtu ndaj Gaz Bardhit qe ka Merushja nuk lidhet me perqasjen e tij ndaj Sali Berishes, por sepse Gazi i ben opozite qeverisjes Rames. Sepse shume thjeshte - per Merushen e sorollopin e by..lepiresve mediatike te pushtetit, eshte opozitar brilant vetem ai qe i ben opozite opozites e jo qeverise Rama (larg qofte!)

                1. P
                 Poseidon

                 SKAM VEREJTJE,POR QE BARDHES I ESHTE RRITUR TEMPERATYRA ,I KA VAJTUR 40 E CA, ,E BYTHES E KAM LLAFIN,,,,,,NDAJ BEN KESHTU LANETJA........

                 1. G
                  Gima

                  Lexoje cfare shkruan prepara se ta publikosh se le nam, e mban veten per gazetar e ke bo gjithe ato gabime nje nje shkrim me disa paragrafe.

                  1. A
                   Artibr

                   Ore Mero me sa kuptoj un ky bardhi ben nje loj Rémi domethen eshte komplet i pa interesuar per asnje lloj ambicie qe dmth cfar do qe te ndodhi ky do jete nenkryetar i lulit sic ka qen eshte e kot ajo qe thon do shkoj te berisha ky eshte kasaforta e bashes ky eshte arqitekti i rujtes te vendit te bashes ky5eshte aq i forte sa i teheq te gjith per hunde ato pulat pa kok te vules dhe ben sikur seshte dakort me zgjedhjet apo me bashen ky eshte si puna e asoj qe thot nuk dua pastaj thot mos e hiq me me nje fjal ky eshte krevati bashes ku ai shtrihet i qet dhe i zigurte drejte kryetart.

                   Lini një Përgjigje