Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë? Lulzim Basha: Hajdutllëk i madh, grabitje që do t’i bëhet qytetarëve!

26 Janar 2024, 19:19Ekonomia TEMA
Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë? Lulzim Basha: Hajdutllëk

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u pyet në lidhje me një plan të qeverisë që autostrada Tiranë-Durrës mund të bëhet me pagesë. Basha u përgjigj shkurt, “hajdutllëk”, ndërsa tha se kjo bëhet për të fshehur grabitjen që do ti bëhet qytetarëve shqiptarë.

Sipas tij, nga ana e Partisë Demokratike tha se kjo do t’i nënshtrohet një ekspertizë, por theksoi se nuk do të ketë interes për qytetarët, por vetëm për një grusht njerëzish.

“Hajdutllëk, sepse kjo autostradë është provuar prej 30 vitesh që është arteria kryesore, praktikisht është kthyer në një rrugë urbane mes Tiranës dhe Durrësit. Kjo bëhet thjesht e vetëm për të fshehur grabitjen që do ti bëhet qytetarëve sepse shikohet që ky aks ka lëvizje të madhe

Planet që deri tani kanë deklarata mediatike  do ti nënshtrohen ekspertizës tonë dhe qëndrimeve tona. Kjo bëhet me zero interes për qytetarët dhe bëhet për interesin e pak xhepave”, tha Basha.

7 Komente

 1. U
  Ustai

  E njef mire hajdutllekun ti kuck hollande me rrugen e kombit

  1. A
   Aron

   Kur flet dhe Lluq Basha per hajdutllik qe vodhi qindra miliona nga rruga e Kombit. Mos na e nxirrni me kete debil.

   1. Y
    Y

    Vazhdon avazin per te perfituar

    1. I
     Iki

     Vjedhje e madhe. Nuk ngopen rama me shoke e shoqe

     1. G
      Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

      Nese ne rrugen e kombit paguan 5 euro nje drejtim, perse te mos paguhet edhe autostrada Tiranë - Durres.

      1. A
       Aqifi pa kapërton

       Qashtu si vodhe rrugën e Kombit me 270 milion euro.

       1. z
        zalli

        Bravo ! "gjigand",po ku jemo se desh te harruam,po e sakt , ky eshte hajdutllek! se pune e paster ishte rruga ,Milot- Morine,jo 50 po edhe 150 vjeç(biologjikisht t'i uroj te behesh),po te vegjetosh ne politike,s'do behesh jo politikan jo e jo ,po as burre,do mbahesh mend si njeriu qe qesh(zgerdhihesh),po ti o lumbardh e mban veten edhe per te shetitur neper Evrope,dhe ato eurot qe paguhen tek hyrje daljet e autostradave kur gjezdisje me makine,si mban mend! a me fal s'para e perdor makinen,se te harxhon....,kohen bre,ke levizur me avion,fjale jane se edhe per tu qethur,kur ishe minister i ketij shteti te "kapur nga mafia" i hypje avionit e drejt ne berberhane.........,ne HOLLADNE.ka prap e prap te tjera gjera po rri urte

        Lini një Përgjigje