Ish Drejtori i AMF, Ervin Koçi emërohet Drejtor i Pastrimit të parave

31 Gusht 2022, 21:02Ekonomia TEMA

 

Ish Drejtori i AMF, Ervin Koçi emërohet Drejtor i Pastrimit të

Qeveria ka emeruar sot në postin e Drejtorit të Pastrimit të Parave është emëruar Ervin Koçi.

Kujtojmë se drejtori i meparshem ishte zonja Iris Ago, e cila u zgjodh në këtë detyrë më 22 qershor

VENDIMI:


LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË DREJTORIT TË PËRGJITHSHËM TË DREJTORISË SË PËRGJITHSHME TË PARANDALIMIT TË PASTRIMIT TË PARAVE

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 3, të nenit 21, të ligjit nr.9917, datë 19.5.2008, “Për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Iris Ago, drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë së Përgjithshme të Parandalimit të Pastrimit të Parave, lirohet nga kjo detyrë.
Z. Ervin Koçi emërohet drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë së Përgjithshme të Parandalimit të Pastrimit të Parave.

17 Komente

 1. T
  Tutu

  Vazhdon qarkullimi i plehrave ne kazanin plot mut te rilindjes…!!

  1. I
   Isuf

   Urime. Me ne fund nje emer normal.

   1. A
    Agron

    Bravo Ervin. Suksese

    1. K
     Kaculi

     Kjo tregon degradimin e rames qe po emeron fubdrinat ne pozicione kyce. Ky e shkateroi amf edhe e dine te gjithe, jo vetem nga paaftesia por edhe si funderine gjithashtu. Te shofim si do e ngrysi vitin edvino

     1. P
      Popull

      E paskan heq kete dashnoren e Alban Celes. Sqeka kaq koqe kryeministri athere. Se korigjon dhe idiotlliqet e ministres. Hajt hec baxhelle

      1. E
       Engjell

       Po kjo iris ago ishte komplet budallaqe

       1. L
        Leo

        Kjo ka qene me Pd. Ka bere dhe fushate per PD ne 2013. Goc me 100 ftyra. Asnje kontribut ne ps.

        1. M
         Mira

         Ky eshte djale i pregatitur. Ngjan si gush kuq fshati po ka doktorrature dhe nga te paktet te shkolluar tamam. Mire qe hoqen kete hajduten e tatimeve

         1. A
          Agim Shehu

          Ky do te gjykohet shume shpejt. Nqs brenda ku shkon ben alenace me nje arsen caci, nje pranvera , do haje koken e vet shume shpejt. Por mund edhe te shkoje ne burg

          1. Rama eshte ordiner delirant. Te pastrimi i parave paska vene nje kriminel finanicar pasi keshtu i mbyll me mire punet e veta dhe qeverise. Turp i madh por keta nuk kane turp. A e di kush ta shpegoje pse nje qe ka cv e ketij koci-qes pranon te shkoje te pastrimi i parave? Do shkoje aty e takohet me ca tepelens qe jane aty dhe do bejne kerdine

           1. p
            pjeter

            Pastrimi i parave???? Po mire mor shoku ,mire qe nuk kuptove gje nga titulli, se gazetare duan te bejne keta qe shkruajn artikukpo artikullin kur e lexove nuk e pe qe quhet drejtoria per parandalimin e pastrimit te parave. E pastaj eshte Rama ordiner,delirant??? !!!!!

           2. K
            Kaci

            Kshu esht kur i kalon pushimet ne gusht ne hotele greke me 350 euro nata. Skeni as cipe as turp

            1. J
             Jeta

             Urime Hajdutit: https://politiko.al/ervin-koci-amf-se-harxhon-8-milion-leke-per-nje-kafe-te-cilesise-se-pare

             1. p
              pjeter

              Domethene ky zotnia do te drejtoje nje drejtori ku pastrohen parate, hahaha Nuk mendoni o redaksia qe mund tu padisin!!!??? Apo i keni vene ket titull qellimisht??!! nuk besoj,me mire per ju te punesoni ndonje te zote, qe tu kontrolloje shkrimet para se ti publikoni,po i ktheni te gjitha gazetat ne paçavure!!!

              1. D
               Devi

               1. Ne fillim zhduket Vis Martinaj, konkurenti me i madh i lojrave te fatit 2. Ia faturojne Gledis Nanos dhe e heqin nga puna 3. Rikthehen lojrat e fatit dhe i pari qe ben propozimin eshte zevendesi i Gledis Nanos 4. Tek parandalimi dhe pastrimi i parave vendoset keshilltari Edi Rames. Me fjale te tjera, Edi Rama i ka vene syrin lojrave te fatit dhe i duhej te hiqte qafe konkurrentin kryesor Vis Martinaj. Pasi zhduku Vis Martinaj, rihapi lojrat e fatit. Qe te mos kapeshin transaksionet me vlera maramendese ne emer te tij apo te atyre qe e rrethojne, vendos ushtarin e tij tek parandalimi pastrimi parave. Me ashiqare se kaq nuk mund ta bente as vete Enver Hoxha

               1. s
                shqip

                riciklim i ushtareve te Ramutit

                1. K
                 Këshilltari Presidentit BEGAJ

                 Pastrim parash, jemi rehat, se kemi asnjë kacidhe, le të pastroj parat e tijë.

                 Lini një Përgjigje