Ulet çmimi i naftës dhe benzinës

1 Nëntor 2022, 10:16Ekonomia TEMA

Ulet çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka vendosur që të ulë çmimet e karburanteve.

Sipas vendimit të fundit, nafta ka zbritur me 4 lekë për litër dhe nga dita e sotme do të shitet me 236 lekë për litër në treg.

Po ashtu në rënie është dhe çmimi i benzinës, që do të tregtohet me 196 lekë për litër, nga 203 që ishte deri tani.

Gazi do të tregtohet me 77 lekë për litër.

Që prej datës 12 tetor, Bordi i Transparencës mbajti të pandryshuar çmimet e hidrokarbureve.

3 Komente

 1. k
  kundershtuesi.

  bordi i plehrave te Rames. shtet legen.

  1. b
   bla blu shit

   Ulet kush ! Cmimi Naftes ? Pfff. sapo mbusha sepratorin 115 € . Flas per ne BE jo ne Shqiperi e cila s'ka asgje ne dore si Shtet te bej dicka kunder Mafiozeve te Koncerneve te Botes se Mashtrimit ,pamvaresishte se edhe Politika aty shfrytezom gjithcka ne interes te vet dhe aspak asjo qe ne dukje ngre zerin ,gjasme per popullin .

   1. G
    Gomari i Babatasit

    Vazhdon tallja....

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema