"Zgjohet" pas një muaji Bordi, rriten çmimet e karburanteve

17 Janar 2023, 17:49Ekonomia TEMA

"Zgjohet" pas një muaji Bordi, rriten çmimet e

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të karburanteve, ku nafta është rritur me 9 lekë dhe do të shitet në treg me 208 lekë/litri.

Çmimi i benzinës është rritur me 12 lekë dhe do të shitet 189 lekë/litri.

Ndërsa çmimi i gazit mbetet i pandryshuar me 71 lekë/litri.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi në datë 17 janar, ora 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

Çmimet e mëparshme nuk ishin ndryshuar që nga data 20 dhjetor.

3 Komente

 1. R
  Rritja w cmimit per kompanite e karburanteve dhe t

  E dini se rritet se nuk ka kerkese. Nje nga keto eshte firma Kastrati qe ka humbje te medha kete vit ne 2022-23 ne shitje karburanti nga konsumatoret. Edhe do te bie ska leke per konsumim n ushqim dhe jo levizje me makina, shume kompani kane shkurtuar levizjet duke detyruar ti marrin vete ne magazina materialet klientet te cdo lloji (individ e kompani) dhe mungesa e punetoreve se skane leke te paguajne paga nga renia e shitjeve.

  1. R
   Raimond vlonjati

   I kane rene fitimet e vjedhjes kaurit te qelbur ne krye te Qeverise dhe direkt i jep urdher Bordit te rrisi Cmimin e Karburantit Miliarda po vjedh hajduti i qelbur ,

  2. B
   Bledi

   Motren ku ta kete bordi dhe kush e mban akoma bordin

   Lini një Përgjigje