Aksidentoi për vdekje 7 vjeçaren, autori ish-shef i komisariatit të Himarës

2 Gusht 2022, 15:19Kronika TEMA

Aksidentoi për vdekje 7 vjeçaren, autori ish-shef i komisariatit

Drejtuesi i skafit që goditi për vdekje fëmijën 5 vjeç në plazhin e Potamit, është identifikuar si Arjan Tase, ish-shefi i komisariatit të Himarës, ndërsa aktualisht mban detyrën e shefit të policimit në Komunitet në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ndërsa sipas dëshmisë së qytetarëve, mjeti ishte me shpejtësi të madhe dhe është parë të kryej manovra të rrezikshme.

Fëmija ndodhej në breg të detit, në një zonë të sigurtë, para syve të prindërve të tij. Goditja ka qenë tepër e fortë, duke i marrë jetën në vend. Sakaq, policia ka arrestuar drejtuesin e mjeti, i cili mësohet se ka deklaruar se ka pasur një defekt në mjet.

 

 

14 Komente

 1. Skafisti ish shef komisariati ??????? Shef komisariati me skafin e TIJ? Me c para bleu skaf shefi? Cfare i duhej shefit nje skaf? Cfare ka bere ky skaf deri me sot? Po shefi me skafin c donte ne vend me prani pushuesish? Ja kjo eshte nje fakt se cfare eshte shqiperia, policia , administrata? Kerkoni dhe me gjeni nje drejtues te larte pa nje makine te viteve te fundit, pa biznese, pa lidhje me te pakten dy kriminele, pa lidhje me nje me te madh siper tij. Dhe bertasin , krekosen, ulerijne, per nje garsh , per nje cati te prishur. Ku ka nje parcele me droge ka dhe nje shef qe e mbron, ku ka nje te kerkuar nga ligji ka nje shef qe e mbron. Fshini keto pisa

  1. K
   KY akoma punone për policine

   Nuke ështe ishe ai punone akoma në policin e Elbasanit. Prandaje këta horra sjellen në kët mënyre si egersira të gjith ishe pushtetatet dhe pushtetatet sote sjedhen me njerzit e thjethet si egersira dhe nuke pysin për njeri nuke pysin për ligje . Po pysin për pare dhe për të fortit is grupet krimale

  2. V
   Vito mashtruesi, shoku i Nikos

   Thuaje tamam lajmin. Arjan Tase, i pezulluar nga puna , si i dyshuar per trafik droge ne Himare. I hetuar nga prokuroria dhe i rikthyer ne pune SERISH. Kush i morri leket per kthimin e tij ne pune?

   1. p
    popull

    Qiujani motren ketyre qelbesirave qe bejne te fortin

    1. L
     Llazi usa

     Fute dhe lere brenda pisllekun, se i mori jeten nje engjelli!

     1. M
      Mucho

      A nuk duhej qe ky person te ruante komunitetin. Kalbeni ne burg, ndryshe ska per te patur turizem.

      1. C
       Cucit ti behet cici mbi Tavoline

       Te shkarkohet Cuci dhe Kumbaro - jane totalishte te paafte .

       1. A
        Agim

        Shume e sakte. Cuci eshte nje.i paafte, mburravec. s'behet Ministria e Brendshme me fol e qesh e shko tutje, Kumbaroja mund te tundet e te shkundet, te beje sfilata mode etj, por as di, as ka aftesi per menazhimin e turizmit.Eshte nje " turiste" kallpe.. Te qerohen qofte dhe per faktin qe nuk dine e nuk duan as te kerkojne as te japin llogari..

       2. P
        Plazhisti

        Prit te bejne shtet keta plehra! O Rame mire qe per Saliun dhe Meten nuk ke bythe fshihesh pas fustanit te ambasadores por edhe per plazhet ke frike te vendosesh disa rregulla? Mbaje fort derdimenin minister qe e hengert nje mortje. Ju e doni me zi nga XHAXHI. Ai ja dinte koken ketij mileti te keq, ju kishte varur per gjuhe ne mes te Himares me drejtorin e policise te parin dhe ministrin te dytin.

        1. Shef komisariati me SKAF ? Vec kaq kishte mjaftuar qe te ishte ne burg. Ku i gjeti parate per skafin dhe per cfare e ka perdorur? Ja ku te dal;i se skafi nuk ishte i tij. HAKDUTER dhe KRIMINELEEEEEEE

         1. Q
          Qytetari

          Ketyre nuk u gjen dot rrënjët për t’ua shkulur. Shtet qe jo vetem financohet por dhe drejtohet nga trafikantët e njerëzit e pashpirt.

          1. t
           tironsi

           ku ehte cuci o cuco na rrufsh topet ...

           1. a
            astor

            pa pike turpi thote qe kishte skafi difek,ateher i bie tamam vrasje me dashje,kur mjeti ka difekt nuk nxirret.

            1. K
             Kristi

             Skandaloze... Mesa me kujtohet para pak ditesh u goditen nga skafi familiare ne Sarade.... Ky megalloman,...la dryer nje krim,..la crate nje femije ne vendin e vet,..si pushes. Eshte kriminel dy here,..se psri spyet per rregullat ,ben nje krim, .se dyti ...si officer policie la dy here pergjegjesi.. Te denohet si kriminel.

             Lini një Përgjigje