Aksidentoi për vdekje studentin që po kalonte rrugën dhe u largua, ish-konsulli i Shqipërisë në Bullgari lihet në burg

30 Janar 2023, 11:03Kronika TEMA

Aksidentoi për vdekje studentin që po kalonte rrugën dhe u

Gjykata e Elbasanit lanë në “arrest me burg” Aristidh Dimon,  ish-konsulli i Nderit i Shqipërisë në Bullgari, i cili akuzohet se ka aksidentuar për vdekje, me automjetin e tij, një 20-vjeçar pak ditë më parë në Unazën e qytetit të Elbasanit.

Aristidh Dimo vazhdon të mos pranojë faktin se është ai autori i kësaj ngjarje.

Prokuroria e akuzon Aristidh Dimon lidhur me autorësinë e ngjarjes ku u aksidentua për vdekje studenti Fiori Sula në përpjekje për të kaluar rrugën.

Dimo akuzohet se jo vetëm shkaktoi aksidentin, por u largua nga vendi i ngjarjes, pa ndaluar për të ndihmuar të riun e aksidentuar.

Kjo e rëndon edhe më shumë atë, që tashmë do të përballet me gjykimin.

Lini një Përgjigje