Hoxha: Ja çfarë ndodh nëse hiqen kamerat e grupeve kriminale

29 Janar 2023, 21:50Kronika TEMA

 

Hoxha: Ja çfarë ndodh nëse hiqen kamerat e grupeve kriminale

Gazetari Artan Hoxha tha duke u hequr kamerat grupeve kriminale që i kanë vendosur në qytete, i ndihmojnë ata që të gjejnë metoda inovative për t’u mbrojtur.

I ftuar në emisionin ‘Review” në Euronews Albania, Hoxha theksoi se grupet kriminale nuk i vendosur kamerat për të monitoruar policinë por kundërshtarët.


“Duke ju hequr kamerat vetëm po i detyrojmë të gjejnë metoda më inovative për tu mbrojtur. Ata nuk i përdorin për të monitoruar policinë po kundërshtarët. Po ka edhe të tjerë që i kanë vendosur në mënyrë të ligjshme. Grupet kriminale përveç kamerave kanë dhe dronë që monitorojnë zonën”- tha ai.

 

9 Komente

 1. C
  Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

  Perderi sa jane instaluar nje numur kaq i madh kamerash vezhgimi . (qe duken sikur ta kishte bere nje dore apo nje mendje e vetme ) ne shume qytete te Shqiperise , mendja se pari duhet te na shkoje tek koka e agjentures ruso - serbe , bajraktari i Vicidolit , i cili ka mbi 30 vjet qe mban nen kontroll agjenturor , ne pergjim me aparatura speciale si armiqte e tij , ashtu edhe miqte . Ai ka ndeRtuar nja parti TE TIPIT naziskin me polici sekrete brenda partise se tij . Shumica e eksponenteve te asaj partie E dine shume mire nje gje te tille , ndaj edhe i ruhen , ecin verberisht si besimtaret fanatike qe i frigohen "syrit te Zotit " . Ka patur shume aktiviste te zjarrte ne PD te flakur tej nga Saliu , qe i ka mbajtur nen lenten e vezhgimit ,duke filluar prej Azem Hajdarit , E.Selamit , Bodes , Patozit , Rusmajlit e me radhe . . . deri tek zonjat Zh.Topalli , M.Doda , e Kokalari tash se fundi , apo sa e sa te tjere qe ai u ka hapur dosje e skedare si nje kartoteke moderne spiunazhi . Ndaj , mos e shperndani vemendjen e njeresve tek grupet kriminale anonime .

  1. P
   Putin Gelboqja

   sipas ketij koke tulit nuk duhet ti heqin kamerat e bandave, mbasi do i detyrojnë të gjejnë metoda më inovative për tu mbrojtur ...

   1. T
    Turpe

    Haha kriminelet me kamra, veq në Shqiprie ndodhe kjo... Kjo tregone se çfare palo Shtet dhe bashki kemi... As territorin, në ambjentet e hapur nuke jane në gjendje ta kontrodhone.. turpe...

    1. M
     Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

     Komplet koqe, tipiku i nje fshatari toc nga Skrapari.

     1. S
      Soreto

      O gamor, po policine cfare e kane ata, se kane kundershtare?

      1. N
       Noci

       D.m.th ti thua qe te mos i heqin por te vazhdojnë te gjunjezojne shtetin.Mos duhet t'u japim edhe nga nje polic qe ti ruaj.E vetmja mundësi per t'i luftuar eshte t'u marresh pasurinë me keq se drejtesise.Politikanet dhe kriminelet jane nje prerje

       1. A
        Alfred

        Ti I di mire keto pune, se kriminelet te kane kumbar. Krimi ne kete vend trashet,sic trashesh edhe ti, sidomos nga qafa dhe koka, o idiot "investigativ"!...

        1. E
         Ermal

         Çfare na the o Tani, pse s'pordhe me mire se sa fole?

         1. A
          Adriatik

          Ky i di te gjitha.

          Lini një Përgjigje