"Bota e krimit" bën paqe në Veri: Kush është politikani që vendosi "paqe" në kishë mes dy fiseve?

28 Shtator 2022, 17:32Kronika TEMA

"Bota e krimit" bën paqe në Veri: Kush është

Ngjarje kriminale, atentate mafioze, armë, kanabis sativa dhe qindra kilogramë, kokainë të kapura kanë qenë lajmet që kanë shoqëruar kësaj kohe veriun e Shqipërisë.

Gazetarja Klodiana Lala me anë të një postimi në 'Facebook', ka dhënë lajmin e ‘pajtimit’ mes dy personazheve të njohur, që veprojnë në Veri të Shqipërisë. 

Pa dhënë emra, Lala shkruan se pajtimi i tyre është bërë në kishë, me ndërmjetësimin e një politikani vendor.

Në një postim në Facebook, gazetarja Klodiana Lala shton se pakti tashmë është firmosur e se nuk do të ketë më atentate me dronë e avionë mes këtyre dy palëve. 

Nuk dimë të themi nëse Lala flet për ndonjë personazh të botë së krimit, por duke qenë se përmend atentate, kjo gjë nënkuptohet.

"Dy personazhe te njohur ne veri ne vendit ne perplasje te forte prej kohesh me njeri-tjetrin kane vendosur te pajtohen.

Me ndermjetesine e nje politikani vendor dhe ne pranine e burrave te te dy fiseve kane shkuar ne Kishe.  

Aty kane "firmos" paktin e pajtimit. Me gjase sdo te kete me atentate me drone apo avione", shkruan ajo.

20 Komente

 1. P
  Plehraaaaaaaaa arabe....

  Turp per katholiket nese vriten mes veti...... Nese kemi te bejme me arabe athere eshte turp edhe per kishen nese vendosi"paqe" ne ambjentet e saj mes ketyre njethundrakeve arabe....

  1. T
   Trimi

   Qijani Mamane kti Plehraaaaa arabe komentus edhe motren mos ja harroni eshte pjell serbo grek.

   1. M
    Me m'shtjell direkt

    O Trim..eshte me lehte te qijme ty, me cfare ke...sepse poshte citjaneve s'ke gja tjeter...ja m'shtjell direkt

    1. T
     Tetovari

     Mir ja bere këti pisi????

    2. M
     Me m'shtjell direkt

     O Trim..eshte me lehte te qijme ty, me cfare ke...sepse poshte citjaneve s'ke gja tjeter...ja m'shtjell direkt

     1. P
      Plehraaaaaaaaa arabe....

      Hahahaha,nuk me le vend te shtoj asnje fjale....vec te shtoj edhe bolet e mia ne kolotripida -n e ketij trimi arab.

      1. g
       gici gici

       Kush e di se sa ta ka ca Arabi farfallen tende o pisqoll percarse o mbeturi Serbe e pjell Janulle

       1. T
        Tetovari

        Bravo mir ju perghigje fares serbogreke

     2. t
      tata luigji

      @pleraaaa arabe ngaqe abdurrahmani ta qiu satem tek vrima e gardhit kishte deshire qe ty ta jepte emerin Hamza

      1. N
       Na myten plenat serbo greke

       Jane shtuar si pordhet e fendet percar sit e kombit Si ky Phleraaaaa arabe. dmth ky komentusi 1,

       1. T
        Tetovari

        ????????????

       2. T
        Tetovari

        Plehra jecti o pis nuk jan vra arabet por jan vra shqiptaret per interesa te droges .

       3. K
        Klikoni kete link te mesoni per mikun e perbashket

        KLIKONI KETE LINK TE DEGJONI LAJMIN E BUJSHEM PER MIKUN E PERBASHKET TE DYSHES RAMA-BERISHA https://youtu.be/V19b1G8QZx4

        1. P
         Prec Doda

         Ketyre ose ju jane mbaruar fisheket, ose njerezit...., nuk kane ke te vrasin.

         1. S
          Shume mire

          Shume mire Kane bër se pse Kisha Katolike për kët Pune ështe krijuaje mbi kët toke për të bër mire. Ka edhe raste në bote që Kane bër keq me pedofilet por po ta krahasoshe me Fet e tjera ështe paradasa mbi toke. 99 / 100 e Kishave Katolike Ku do në bote bën mire edhe sote e gjith dite Ku mija e miljona njerze marrin buke ndima dhe shume gjëra jetike për të mbijetuar tek kishate Katolike që nga dita që ështe krijue dhe deri më sote munshit edhe në vendet e pasura. Ketu Ku jetoje unë ështe një Kishe Katolike çdo të Marte dhe Merkure shef me qindra njerze në rralle për të marre ushqime që në 8 të mjesit kuptohet që shumica jane rrefugjate nga Sirija dhe vendet e Afriges por Ka edhe Anglez. Por Barate dhe Mustafa Lici jane Muslimane në Shkoder. Ate jane kriminelet në Shkoder që shpesh her trazine ujrat.

          1. A
           Arben

           Ne Shqiperi ndodhin cudira! Politikani vepron per pajtimin e krimineleve ne vend qe te tregoje ne polici se ku ndodhen dhe te arrestohen. Dhe kjo gazetarja gati te jap lajmin e "shume pritur". Me siguri ky politikani do kete shume sukses ne politiken Shqiptare sepse nuk eshte marre kurre me korrupsion dhe me krime. Mjere ju ne Shquperi per politikanet dhe median qe keni. Per me shume mjere qe kjo gje u duket normale!

           1. D
            Dakord

            Arben, Politikan vendor ne shkoder do te thote PD o zoteri. Ne nuk jemi te mjere se kemi votuar 3 here rrjesht kunder ketyre politikaneve shpellare qe pajtojne gjaqe kriminelesh. Mjere shkodra thuaj qe mbeti shpellare

           2. E
            Eri

            Lajm vari leshte si cdo lajm i dyshes Lala-Hoxha. Tallje koqesh me lexuesit per klikime, kur s'kane bythe te tregojne emrat. Pislliku i gazetarise, me skuthlliqe, thashetheme, muhabete kafenesh dhe gjysme te verteta. Kur lexoj keta te dy sikur degjoj ata halabaket e lagjes kur habeshin bythesh ne vitet '90 se kush dinte me shume histori me te fortet e qytetit. Ah se harrova dhe Qynon, edhe ai e ka ngritur steken e karllikut te gazetarise investigative.

            1. P
             Pretorian

             Do ishte mire te behej ne ndonje xhami. Do preferoja ate afer Zdrales. Protagonizmi I kishes ne kete rast eshte tejet i tejkaluar dhe qesharak nese keshtu ka ndodhur. Kisha nuk ka qene ne gjendje te shuaj gjaqe ndermjet katolikesh atje, dhe jo me te bej ndermjetesin dhe garantin aty. Ka raste kur katoliket kane ndenjur me dekada brenda, edhe pse kane paguar pare dhe kisha s’ka bere kurrgje. Nqs ka ndodhur vertet kjo eshte nje karikature shoqerore dhe fetare. Paqja aty ka per te qene vulnerabel dhe Kisha e paafte per te bere asgje. Me shume se kontribut me duket marri. Por dhe marria tash shitet shtrenjt.

             1. T
              Tetovari

              ????????????

             Lini një Përgjigje