Britani, , sekuestohen drogë me vlerë 4 mln paund. Policia: Ishte e një grupi shqiptar

18 Shtator 2023, 17:50Kronika TEMA

Britani, , sekuestohen drogë me vlerë 4 mln paund. Policia: Ishte e

Një sasi e madhe drogë është sekuestruar ditën e sotme në Angli. Mediat britanike shkruajnë se droga ishte me vlerë 4 milionë paund. 

Duke folur në bordin e vëzhgimit të mjedisit dhe komuniteteve të Këshillit Bashkiak të Leeds, komandanti Steve Dodds tha: Ne patëm një incident të fundit në veri-perëndim të Leeds, ku kapëm rreth 4 milion £ drogë nga një grup i dyshuar shqiptar i krimit të organizuar.

Ai theksoi se ishte një shembull i shkëlqyer i përpjekjeve të policisë për të goditur tregtinë e drogës në qytet, veçanërisht në nivel tregtarësh. Ai i tha komitetit se 58 për qind e tyre kishin prodhuar një rezultat pozitiv për kokainën ose opiatet e tjera.

"Kjo tregon se keqpërdorimi i drogës është i rëndësishëm në disa nga ofendimet që po shohim që vijnë nga dhomat tona të paraburgimit," tha ai.

 

Lini një Përgjigje