Detaje të reja për aksidentin ku u përmbys autobusi. Shoferi: S’kam pirë alkol, jam me agjërim. më ra të fikët!

26 Mars 2023, 20:01Kronika TEMA

Detaje të reja për aksidentin ku u përmbys autobusi. Shoferi:

Dalin detaje të reja nga aksidenti i autobusit të linjës së Krrabës, ku shoferi humbi kontrollin dhe për pasojë u plagosën lehtë tre qytetarë.

Sipas bëjnë të ditur mediat, duke ju referuar burimeve policore, e cila cilat ka marrë në pyetje shoferin dhe fatorinon e autobusit në fjalë, rezulton se shoferi ka qenë me agjërim dhe nuk është ndjerë mirë. Për pasojë kjo i ka shkaktuar gjendje të fikëti dhe ka humbur kontrollin e mjetit.

Gjithashtu, nga verifikimi që i është kryer dokumentacionit teknik të autobusit, ka rezultuar se çdo gjë ka qenë në përputhje me rregullat, në zbatim të legjislacionit në fuqi. Shoferi i mjetit i është nënshtruar edhe testit të alkolit, çka ka rezultuar pa prani alkooli.

Automjeti ka qenë duke udhëtuar brenda normave të lejuara të shpetjësisë.

Pasagjerët e dëmtuar lehtë kanë kryer kontrollet e detyeshme në spital dhe më pas janë lënë të lirë për në banesat e tyre, pasi nuk kanë pasur nevojë për trajtime të specializuara.

4 Komente

 1. K
  Komisari Megre

  Sistemi i transportit publik ka hyre ne nje krize totale. Mjetet nuk mirembahen dhe problemet teknike akumulohen. Shoferet paguhen me rroga te papershtatshme edhe punojne me orare te zgjatura. Me e frikshmja eshte linja Green e autobuseve elektrike. Tre aksidente te frikshme deri tani fatmiresisht pa pasoja ne jete njerezish. Ne te treja rastet fajin e ka marre persiper shoferi. Autoritetet kane mbuluar ngjarjen ne menyre qe te mos krijohet panik. Ne te tre rastet eshte bllokuar sistemi i drejtimit edhe eshte detyruar shoferi ta marri persiper fajin.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Dhe kur e thot nje ( i pabese)myslo: "...jom ne argjerim,nuk kom pi as i pik alkool.....e ka thon dhe vet allahi!!!

   1. j
    janulles me rock kokes

    Ik se dhjeu Janulla ....nuk do ja pastrosh me llap ??

   2. L
    Lani

    Kush eshte duke agjeruar te mos shkoje ne pune. Nuk ia kane borxh njerezit jeten ketyre. Pastaj keta qe agjerojne sikur hanë në mëngjes

    Lini një Përgjigje